Zeeland wil EU-agentschap is uitgebreid PZC230 Voetbal keert terug naar de NOS Nederlands schip op de kust geworpen politieacties Dinsdag 11 maart 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 60 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 ROOSENDAAL - Het rechercheteam Centrum voor kennis en onderzoek op het gebied van water. door René Schrier GOES - Zeeland probeert een Euro pees agentschap binnen haar gren zen te krijgen. Het gaat om een agentschap voor water. Daar moe ten Europese kennis en onderzoek op watergebied samenkomen. Op Europees niveau wordt afge tast of dit initiatief kans van slagen heeft. Daarvoor is de CDA-euro- parlementariër Lambert van Nistel- rooij ingeschakeld. Deze zomer komt hij met een advies over de vraag of het plan bij de EU in vruchtbare aarde zal vallen. Een agentschap van de Europese Unie is een onafhankelijk orgaan, dat als doel heeft een beleidster rein te ondersteunen door het ver garen van Europabrede kennis, en (soms) uitvoerende taken te ver richten. In Nederland zijn twee agentschappen actief Dat zijn het Europees orgaan voor de justitiële samenwerking (Eurojust) en de Eu ropese Politiedienst (Europol). In Zeeland wordt het initiatief ge trokken door Anja de Groene, lec tor van de Hogeschool Zeeland, Nico Landsman van de provincie Zeeland en Vera Hartog van de Ho geschool Zeeland. Hartog wijst er op dat verschillende partners die in Nederland al met waterbeheer en watertechnologie bezig zijn een meerwaarde uit de komst van het agentschap moeten kunnen halen. Hun kennis en die van andere in stituten in de wereld moet dan via Zeeland toegankelijk worden ge maakt. Onderzoekers die bezig zijn met waterbeheer en watertechnologie Zeeland wil een Europees agentschap voor water binnen de grenzen te halen. Onderzoe kers uit de hele wereld kunnen daar dan terecht. en daarmee op levensgrote schaal willen experimenteren kunnen dat dan in Zeeland doen. Op dat terrein worden al innovatieve pro jecten in de provincie ontwikkeld. Tevens kan een koppeling ge maakt worden met andere initiatie ven in Zeeland, zoals het kennis netwerk deltatechnologie op Neel- tje Jans en het plan om op Neeltje Jans een levensgrote etalage van waterbouwend Nederland aan te leggen. pagina 2: Zeeland wordt de eerste kli- maatbestendige provincie. pagina 3: nu is de tijd rijp voor dit ini tiatief; commentaar dat op zoek is naar Aarnout Zegers uit Roosendaal is uitgebreid van dertig tot veertig mensen. De uit Zeeuws-Vlaanderen afkomstige Ze gers verdween op zondag 24 fe bruari uit zijn huis waar zijn echt genote met wie hij in scheiding lag, later die dag de levenloze li chaampjes van de 6-jarige Lidewij en haar twee jaar jongere broertje Pepijn vond. De politieleiding hoopt uiterlijk eind deze week alle 140 tips over de mogelijke verblijfplaats van de 41-jarige man te hebben nagetrok ken. De tips komen uit binnen- en buitenland. Een aantal komt van teruggekeerde Nederlandse vakan- tievierders die menen de man op hun vakantieadres te hebben ge zien. De meest veelbelovende aan wijzingen worden met voorrang onderzocht. Voetbal op tv is wel 21 miljoen publiek geld waard ageer i/.pzc.n mJÊÊÊ Politie verspeelt steun bevolking eQn$WÊÊÊSÊÊËËÊBÊ 67% 33% oneens aantal reacties: 609 EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13 en 15; Weer: 18; Strips: 19; Cul tuur: 29; Buitengebied: 30 en 31; Agenda: 32; Sport: 33 t/m 37; Tele visie: 38 en 39. I.v.m. Biddag zijn wij woensdag 12 maart de hele dag gesloten. www.tmcwoonwinkels.nl Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 LES SABLES D'OLONNE - Het Nederlandse vracht- loods bleven ongedeerd. Zware stormen hebben van 130 kilometer per uur gemeten. In Frankrijk schip Artemis is gisteren voor de Franse kust bij gisteren vooral in het zuidwesten van Groot-Brit- eiste het weer twee levens. In Nederland was het Les Sables d'Olonne tijdens een storm aan de tannië en het westen van Frankrijk voor veel over- minder stormachtig. Er deden zich weinig proble- grond gelopen. De zeskoppige bemanning en de last gezorgd. In Wales werden windsnelheden men voor. foto Natacha Favreau/AP GOES - De Zeeuwse politie wil uit erkentelijkheid voor de opstelling van korpsbeheerder K. Schouwe- naar voorlopig geen publiekson- vriendelijke acties voeren uit pro test tegen de cao-onderhandelin gen. Wel staat voor donderdag een ludieke actie op het programma. De dag erna is er een landelijke sireneactie en de politie bereidt een landelijke verkeersactie voor. Verder wordt bij overtredingen slechts gewaarschuwd, tenzij er sprake is van een zware overtre ding. De Zeeuwse actievoerders be sloten gisteravond dat de inzet van de parketpolitie minimaal is en dat zij eikaars acties bezoeken. pagina 5: geen blokrijden Samenvattingen van de eredivisie weer op zondag om zeven uur. ARNHEM - De samenvattingen van de eredivisiewedstrijden zijn vanaf komend voetbalseizoen weer te zien bij de NOS. De kijkers kun nen de wedstrijden zien op het vertrouwde 'bord-op-schoot' tijd stip, vanaf 19.00 uur. Dat hebben de achttien clubs, vere nigd in de Eredivisie CV (ECV), gisteren unaniem besloten. Jan de Jong, mediadirecteur van de NOS, reageerde verheugd. „Het eredivi sievoetbal keert terug waar het thuishoort." De publieke omroep legde ook be slag op de radiorechten. De ECV sloot een vijfjarig contract met de NOS voor een totaalbedrag van 21 miljoen euro per jaar. De clubs introduceren vanaf ko mend seizoen zelf een eigen televi siekanaal waarop de live-wedstrij den van de eredivisie te zien zijn. De afgelopen drie jaar kwamen de samenvattingen bij commerciële zenders op de buis. „Het voetbal keert inderdaad terug waar het hoort", vond NOS-pre- sentator Mart Smeets in een reac- De NOS krijgt volgend seizoen de samenvattingen van de eredivisie terug. De publieke omroep sloot voor 21 miljoen per jaar een vijfjarig contract. tie. „,De voetbalrechten zijn een speelbal van de commercie ge weest. De laatste jaren zie je echter overal in Europa dat het voetbal weer bij de publieke omroep terug komt. En daar hoort het ook." Programmadirecteur Erland Gal- jaard van RTL4 leek niet heel te leurgesteld. ,Het is wel jammer, maar we zijn het gewend zonder voetbal." De productie van de samenvattin gen van de wedstrijden is momen teel in handen van het bedrijf Eye- works. Het is nog niet duidelijk of de NOS een ander bedrijf, bijvoor beeld Endemol, inhuurt of bij Eye- works blijft. pagina 33: Eredivisie lijmt huwelijk met NOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1