Flatbewoners krijgen hun geld terug Incident met traangas Solidair met wagenbouwers Woningen doelwit van inbrekers Senior nachtegaaltjes vieren jubileum met koffieconcert Laura Heijens beste voorlezer keuze in trouwpakken! s? z PZC Maandag 10 maart 2008 15 door Guido van der Heijden GOES - Twee 31-jarige mannen uit de gemeente Borsele zijn zaterdag tijdens een woordenwisseling in Goes met traangas in het gezicht gespoten. De mannen maakten deel uit van een groepje dat zaterdagochtend rond vijf uur op het parkeerterrein aan de Koepoort stond. In hun richting kwam een auto aanrijden. Die reed zo hard door, dat het groepje opzij moest springen om niet overreden te worden. Bij het passeren van de auto gaf een van de mannen uit boosheid een klap op de motorkap. Uit de auto stap ten drie mannen uit Axel van tus sen de 24 en 27 jaar. Er ontstond ruzie, waarbij een van de mannen uit de auto traangas in de ogen van de twee 31-jarigen spoot. De politie hield een 25-jarige Axelaar aan, die vermoedelijk het traangas had gespoten. Zijn 24-jarige plaats genoot werd aangehouden omdat hij niet voldeed aan een bevel weg te gaan. Na verhoor en opmaken van proces-verbaal zijn ze in vrij heid gesteld. HOOFDPLAAT - Afgelopen weekein de is ingebroken in woningen in Hoofdplaat en IJzendijke. Zaterdagavond was een woning in de Sint Sebastiaanstraat in IJzendij ke doelwit. Uit het huis werden sieraden met onbekende waarde gestolen. Gisterochtend tussen 03.00 en 05.00 uur werd ingebro ken in een woning aan de Westlan- geweg in Hoofdplaat. Daar zijn en kele honderden euro's en sieraden met onbekende waarde weggeno men, aldus de politie. Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 05 maart 2008 blijkt, dat ten verzoeke van 1. de besloten vennootschap Event Parnter B.V. en 2. de vennootschap onder firma V.O.F. Rijk-Wagner, beide gevestigd te Schoondijke. gemeente Sluis, aan Chantal Kaspers-Meijer en Frederik Klaas Kaspers, beiden zonder bekende woon- of verbljifplaats danwel kantooradres of vestigingsplaats in Nederland, is betekend de grosse van het vonnis d.d. 26 februari 2008 gewezen door de Rechtbank Middelburg, sector civiel recht, in de zaak van requiranten als eiseressen in conventie en als gedaagden in reconventie en gerequireerden als gedaagden in conventie en als eisers in reconventie, en waarbij gedaag den werden veroordeeld om (ondermeer) bepaalde uitlatingen jegens eiseressen op internet te rectificeren Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 05 maart 2008 blijkt, dat ten verzoeke van 1. de besloten vennootschap Event Parnter B.V. en 2. de vennootschap onder firma V.O.F Rijk-Wagner, beide gevestigd te Schoondijke, gemeente Sluis, aan Chantal Kaspers-Meijers, Frederik Klaas Kaspers en Romeino Meijer, allen zonder bekende woon- of verbljifplaats danwel kantooradres of vestigingsplaats in Nederland, is betekend de dagvaarding om te verschijnen, niet in persoon, maar vertegenwoordigd door een procureur, voor de Rechtbank Middelburg, sector civiel recht, welke zitting gehouden zal worden op woensdag 11 juni 2008 om 10.00 uur te Middelburg in het Gerechtsgebouw aan de Kousteensedijk 2 om te horen eis doen zoals in de dagvaarding nader staat omschreven. Van deze exploten kunnen belanghebbenden een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C.S. j GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraal 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 - 613651 F: 0115 - 694811 E: deurwaarders vandamme-holland.nl Merendeel bewoners Residentie wil geen collectieve uitkering. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De bewoners van de serviceflats De Residentie in Ter neuzen en De Schakel in Goes krij gen binnenkort samen ruim een ton aan teveel betaald geld aan energiebedrijf Delta terug van ver huurder Stichting Serviceflats Zee land. De bewonersvereniging van de flat aan de Terneuzense Churchilllaan verzamelde de voorbije weken handtekeningen van bewoners om haar pleidooi kracht bij te zetten. Slechts één bewoner zette zijn krabbel niet. De Stichting Serviceflats Zeeland voerde met succes een lang proces tegen Delta over te veel betaalde gelden. Daarbij gaat het volgens di recteur Carel Canta van de Stich ting Dienstverlening Serviceflats, waaronder de Zeeuwse stichting valt, om 132.000 euro minus ge maakte kosten. Canta beloofde vo rige maand al dat dit geld aan de bewoners in Goes en Terneuzen zou worden uitgekeerd, maar er was nog geen overeenstemming over de wijze van uitkering. Hij gaf de voorkeur aan een collec tieve uitkering, zodat de bewoners met het totaalbedrag iets leuks konden doen. Daarbij dacht hij bij voorbeeld aan de aanschaf van meubels of vloerbedekking. Er was maar één voorwaarde: er moest overeenstemming zijn tus sen alle partijen over de bestem ming van het geld. En die overeenstemming was er niet, vertelt voorzitter Jos van de Heede van de bewonersvereniging Residentie Terneuzen. „Van de ne gentig bewoners in onze flat wil len er 52 dat het bedrag indivi dueel wordt uitgekeerd. Canta zegt dat het dan nog maar om enkele euro's per huishouden gaat, maar dat is niet waar. Het gaat om onge veer negentien euro teveel betaal de huur per maand, min gemaakte kosten. We hebben daarom afge sproken dat het geld wordt ver deeld onder de bewoners", aldus Van de Heede. Zij is opgelucht over dit akkoord, maar strijdt ook nog op een ander front Vorig jaar is een aantal servi cediensten geïndividualiseerd, zo dat bewoners zelf kunnen kiezen welke diensten zij willen afnemen. Van de Heede: „Er is geen sprake meer van een serviceflat, maar de huren zijn gelijk gebleven. Dat kan volgens mij niet. Daarom heb ik morgen een afspraak met het juri disch loket om te kijken of we hier aan iets kunnen doen." De bewoners van de serviceflats De Residentie in Terneuzen en De Schakel in Goes krijgen bin nenkort ongeveer een ton aan te veel betaalde huur terug. Carnavalesk feest voor getroffenen brand voelt aan als warm bad. door Jeanette Vergouwen HULST - Volgens de organisatie Brandje Blussen was het feest za terdagavond een groot warm bad van solidariteit met de gedupeerde wagenbouwers. Ongeveer duizend mensen kwa men naar de avond om de wagen bouwers een hart onder de riem te steken. Diana van Damme, ver gezeld door enkele wethouders, opende de avond officieel en daar na barstte het carnavaleske feest los. Patrick Roelands van Het Feest zorgde voor een vlot verloop van de optredens en er waren be langeloze optredens van de muzi kanten van Suck On This, Sjores Ambras Band, Tricity, Bennie Hek en de Houdoes, versterkt met de Foxy Horns, Ut Mag Hin Naom En en nog enkele gasten zoals John Meijer. Alle stands werden door vrijwilli gers bemand en de volledige op brengst gaat naar de gedupeerde wagenbouwers. Het Brandfonds Magdalenastraat kreeg de afgelopen weken veel steun en dat deed zichtbaar goed. Het nieuwe dak van de sporthal kan de decibellen aan en het pu- Het publiek danste menig polonaise tijdens het benefietbal voor de wagen bouwers in Den Dullaert. foto Camile Schelstraete bliek genoot van de vrolijke klan ken en danste menige polonaise. Laat op de avond werden de wa genbouwers in het zonnetje gezet door Ivens Sport: zij kregen alle maal een prachtige beker als sym bolisch startschot voor het carna val in 2009. KOEWACHT - Het zijn weliswaar geen nachtegaaltjes meer, maar het plezier waarmee wordt gezongen straalt van de gezichten van de 53 leden van het seniorenkoor Koewacht af. Gisteren vierde het gezelschap met een koffieconcert in gemeenschapscentrum de Vlaschaard zijn dertigjarig bestaan. De oudjes, in leeftijd variërend van 56 tot 90 jaar, brachten onder leiding van Piet Apers vooral liedjes uit de oude doos. De Nederlandsta lige éénstemmig gezongen liedjes als 'De klok van Arne- muiden' en 'De smokkelaar' hadden een hoog meezing- gehalte. „En dat is ons uithangbord", zegt koorlid Mar cel Cerpentier. Hij draagt niet alleen als zanger zijn steentje bij, maar verzorgt ook het uittypen en bunde len van de teksten. Het koor repeteert wekelijks een uurtje in de Vlaschaard. Ook treedt het gezelschap gere geld op voor ouderenbonden. foto Camile Schelstraete OOSTBURG - Leerlinge Laura Heijens van de J.H. van Dale- school in Sluis is de beste voorle zer van elf basisscholen in de ge meente Sluis. Ze las zaterdag tij dens de regionale ronde van de Na tionale Voorleeswedstrijd in Den Hoekzak voor uit het boek Vals van Carry Slee. Laura stak volgens de jury met kop en schouders bo ven de andere finalisten uit. Tijl de Bruin van de St. Bavoschool uit Oostburg werd tweede. Onze nieuwe coliectie is b:nnen. STEÜTEL fdM.- Goes, Lange Kerkstraat, 1e etage, T 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53