Zeeland 'Evenemententerrein in Koegors' Voorzitter tuurt al van kinds af aan naar dobbertjes Zorgen om koopsom EHBO'ers uit Koewacht blijken zwembad De Honte 'NK-prooP bij vaardigheidsproeven 1 ZEEUWS-VLAANDEREN 19 Scheldepop wil bij skihal permanente plek voor evenementen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De organisatie van het nieuwe grootschalige popfesti val Scheldepop pleit voor een per manent evenemententerrein in de Koegorspolder bij Terneuzen. De festivalorganisatoren hebben daarvoor een terrein in de buurt van de skihal SnowBase en het toe komstige brandweeroefencentrum van Ricas in gedachten. De eerste editie van Scheldepop wordt op 12 en 13 juli gehouden op een terrein van Zeeland Seaports in de Koegorspolder. „Maar zeker is nu al dat we daar volgend jaar niet terecht kunnen. Zeeland Seaports wil het terrein waarschijnlijk gaan gebruiken voor opslag", zegt Dimitri Kleijer van Scheldepop. „Dus moeten wij op zoek naar een andere stek. Ik durf te stellen dat met al zevenhon derd verkochte kaarten in zo'n vroeg stadium ons evenement dit jaar nu al succesvol is. Tel daarbij een boel sponsorkaarten op en we zitten nu al op drieduizend bezoe kers. Volgend jaar willen we Schel depop weer houden, maar dan er gens anders." Kleijer wil daarom een voorstel indienen bij de ge meente om een permanent evene mententerrein in te richten. Hij zegt: „Daar zou niet alleen Schelde pop kunnen plaatsvinden, maar veel meer grootschalige evenemen- pw De organisatie van Scheldepop pleit voor een permanent evene mententerrein nabij de skihal en het brandweeroefencentrum in de Terneuzense Koegorspolder. ten. Denk aan circussen, kermis sen, congressen, automarkten en braderieën. Een dergelijk terrein is er nog niet in Zeeuws-Vlaanderen. Ik ben ervan overtuigd dat hier voor een markt is. Deze regio mag dan misschien ver van de rest van Nederland liggen, maar België en Noord-Frankrijk liggen om de hoek." Het is niet zo dat Schelde pop het initiatief volledig zelfstan dig wil uitvoeren. „Het kan bij voorbeeld zijn dat de gemeente de grond beschikbaar stelt. Aan zo'n zes of zeven hectare heb je genoeg. Je moet denken aan een grasveld met een goede ondergrond en de nodige voorzieningen, zoals stroom, water en een internetvoor ziening", aldus Kleijer. „Als dat er allemaal is, scheelt dat elke organi satie van een evenement handen vol geld. Dan heb je het echt over tienduizenden euro's, die je bij voorbeeld niet meer hoeft uit te ge ven voor de huur van generatoren. Wij willen polsen of er draagvlak is voor zo'n terrein, dus dienen we binnenkort een voorstel in." Burge meester ]an Lonink zegt dat een permanent evenemententerrein 'heel mooi' zou zijn. foto Wim Kooyman Hugo Willaert benoemd tot erelid van visclub Clingse Hengelaars. door Edy de Witte CLINCE - De riem gaat er na 35 jaar als bestuurslid van de visclub de Clingse Hengelaars af Hugo Wil laert is voor zijn verdiensten zater dag in café de Troubadour be noemd tot erelid van de Henge laars. Van kinds af aan zit de 69-ja- rige Willaert geregeld met zijn hen gel aan de waterkant. „Als knaapje van acht jaar ging ik al met mijn oom vissen op de Zestigvoetkreek. Op 17-jarige leeftijd heb ik me dan aangesloten bij de Clingse Henge laars", vertelt Willaert. In 1973 nam hij eerst achter de bestuursta fel plaats als secretaris/ penning meester. Drie jaar later werden de ze functies losgekoppeld en bleef Willaert op de centen passen. In 1984 nam hij de voorzittershamer over van Jozef Mariman. In zijn be stuursperiode heeft Willaert flink aan de weg van de club getim merd. Het ledenaantal steeg van zo'n tweehonderd tot ruim zes honderd. Ook het aantal clubwed strijden in verschillende categorie ën nam toe. Uitbreiding van het viswater stond bij de club hoog in het vaandel. Inmiddels kunnen de Clingse Hengelaars op elf locaties naar hun dobbers turen. Verder heeft de club nog twee kweekput- ten. Willaert blijft achter de scher men actief voor de club. Guus de Smit is zijn opvolger. Oud-voorzitter van de Clinge Hengelaars Hugo Willaert wenst zijn opvolger Guus de Smit (r) veel succes. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het onafhankelijk raadslid Pim Broekhuysen maakt zich zorgen over de verkoop van het zwembad De Honte in de Bel- lamystraat in Terneuzen. Wethouder Co van Schaik zei vori ge week dat de gemeente twee jaar na de verkoop nog geen geld heeft gezien van Geelders Vastgoed, dat op deze plek drie stedelijke appar tementenvilla's wil bouwen. „Het zwembad is in juni 2006 voor 702.000 euro verkocht. Geel ders bood 2000 euro meer dan een plaatselijke ondernemer. Dat er nog steeds geen betaling heeft plaatsgevonden betekent een rente verlies van op zijn minst 60.000 euro", rekent Broekhuysen voor in schriftelijke vragen aan het college van B en W. Hij wil dan ook we ten waarom de koopsom nog al tijd niet is voldaan. Ook vraagt hij zich af wie voor het renteverlies opdraait. door Lilian Dominicus 's-GRAVENPOLDER - De EHBO-vere- niging uit Koewacht is eerste ge worden bij de kwalificatiewedstrij den voor het NK, die zaterdag wer den gehouden in het dorpshuis van 's-Gravenpolder. Kloetinge en Goes werden respec tievelijk tweede en derde. Koe wacht mag 24 mei naar het NK in Zuidbroek (Gr.). Het thema van de wedstrijden in 's-Gravenpolder was de bouw. De zes ploegen van elk drie personen testten hun vaardigheden onder meer op Lotusslachtoffers die van een steigers waren gevallen of met een arm of been in een zaag wa ren beland. Ook moesten ze een diagnose stellen bij een aantal per sonen, zoals suikerziekte, inwendi ge bloeding of een ontwrichte schouder. Ander onderdeel was re animatie. Naast Koewacht, Kloetin ge en Goes deden ook Wilhelmina- dorp, 's-Gravenpolder en Sint An- naland een gooi naar een plek op - het NK. „Vorig jaar won Yerseke. Maar die konden dit jaar helaas niet komen", aldus jurylid en EH- BO-instructeur Adrie Koole. De Koninklijke Nederlandse Vere niging EHBO district Zeeland houdt deze vaardigheidsproeven elk jaar. Een soort wedstrijd in eer- ste hulp bij ongelukken, waarbij ook de leden van de plaatselijke Lotusclubs zich kunnen bekwa-. men in hun vaardigheden. Damhertenpopulatie groeit fors in de Kop van Schouwen Maandag 10 maart 2008 Handreikingen voor beleven van de natuur in De Bewaerschole Tip? redtern@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51