Politie zet conflict op scherp pzc: Onderzoek naar dood Terneuzense vrouw ^9 Growshops zullen verbod ontduiken Onderwijsbond wijst docenten op gevaar van amoureuze sms'jes 30 HET WEER: Regen Maandag 10 maart 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 59 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 En dan de echte publieksvriendelij ke actie: alle flitspalen op non-ac tief. „Ook dat zoeken we uit." Landelijk is afgesproken dat de po litie vanaf vandaag alleen in ernsti ge gevallen boetes uitdeelt. Verder wil de NPB op meerdere plaatsen 'het verkeer beïnvloeden'. Dit weekend werd het eredivisie voetbal al getroffen door politieac ties. De wedstrijden PSV-Ajax, AZ-Feyenoord en WV-FC Twente werden noodgedwongen afgelast. pagina 4: agent zoekt écht grens op pagina 26: KNVB maakt zich zorgen TILBURG - Het verbod op grow shops, speciaalzaken voor het te len van wiet, zal op grote schaal worden ontdoken. Ondernemers zullen trucs verzinnen, waardoor ze uit handen blijven van de poli tie en het Openbaar Ministerie. Dat voorspellen de criminoloog To ine Spapens en advocaat And ré Beckers. Minister Hirsch Ballin (Justitie) kondigde onlangs aan de growshops te gaan verbieden. pagina 6: growshop gaat door als tuincentrum Politie verspeelt steun bevolking reageer op www.pzc.nl IMM Cruijff maakt zich volstrekt belachelijk 176% oneeng* 24% aantal reacties: 529 EN Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 11; Cultuur: 19; Agen da: 21; Weer: 22; Strips: 23; Sport: 25 t/m 44; Televisie: 46 en 47. UTRECHT - Te veel leerkrachten wis selen ongepaste digitale berichten uit met leerlingen. Het gaat dan om sms'jes, msn-berichten en e-mails. Dat stelde de Algemene Onderwijsbond (AOb) gistera vond in RTL Nieuws. In 2007 wer den in Nederland 25 docenten ont slagen omdat zij te ver gingen in hun digitale contact met leerlin gen. Volgens de AOb is dit slechts het topje van de ijsberg. De onderwijsbond meent dat de meeste problemen op dit gebied intern op school worden opgelost. Advocaat Frans Lathouwers van de AOb stelt dat het digitale flirten vaak begint met een onschuldige e-mail of sms. „Maar regelmatig gaat het van kwaad tot erger." Volgens de bond zijn de meeste problemen te voorkomen als scho len met leerkrachten, leerlingen, ouders en medewerkers het ge sprek aangaan over digitale om gangsvormen. Ook zouden hier voor heldere regels moeten wor den opgesteld. door Raymond de Frel TERNEUZEN - In een woning aan de Nieuwediepstraat in Terneuzen heeft de politie zaterdagmiddag om kwart voor zes het stoffelijk overschot van de 25-jarige bewoon ster aangetroffen. Het levenloze lichaam werd ontdekt nadat de po litie een melding kreeg over twee kinderen, die al enige tijd voor een raam van het huis stonden te hui len. De kinderen zijn de vijfjarige zoon en tweejarige dochter van de vrouw. Hun vader was niet thuis. Hij meldde zich 's avonds op het politiebureau. Politiewoordvoer ster Mirja Vis benadrukt dat hij geen verdachte is. „Het is heel goed mogelijk dat de vrouw een natuurlijke dood is gestorven." Een buurtonderzoek bleef zater dag zonder resultaat. Vandaag wordt sectie verricht om de doodsoorzaak vast te stellen. r Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 L. A 8 711688 lijn l 1 Oranje pakt elf medailles in Nagano NIEUWEGEIN - Bij de stand van Zeeuws-Vlaande- ren op de Emigratiebeurs staan mensen in de rij voor een gratis kop koffie. De campagne waar mee Zeeuws-Vlaanderen zich als aantrekkelijke vestigingsregio wil promoten, heeft afgelopen weekeinde een vliegende start gemaakt op de beurs in Nieuwegein. Een uur voor sluitingstijd stond de teller bij de stand op honderdvijftig in schrijvingen van serieuze gegadigden voor 'emi gratie' vanuit de drukkere gebieden in Nederland naar het rustige Zeeuws-Vlaanderen. Al deze mensen worden komende week gebeld. Daarnaast liet zo'n twintig procent van de ruim twaalfduizend bezoekers aan de Emigratiebeurs zich bij de stand informeren. pagina 2/3: eerst een kopje koffie, dan naar Zeeuws-Vlaanderen foto Bas de Meijer voeren. De Zeeuwse politie maakt eerst met minder harde acties dui delijk dat het haar ernst is, belooft De Ridder. Vandaag en morgen is er een grote ME-oefening met col lega's uit Zuid-Holland. „Daarbij moeten acht, negen bussen ver plaatst worden van Arnemuiden naar Middelharnis. Misschien rij- 1^ De Zeeuwse afdeling van de poli- tiebond heeft een nieuw actie plan, waarbij het draait om traag heid. De actiebereidheid is groot bij Zeeuwse agenten. den we wel via Brugge. En dan zo langzaam dat het verkeer er last van heeft." Vandaag komt het actiecomité bij een. „We hebben ook een plan voor nog publieksvriendelijkere ac ties. Bij routineklussen gaan we te rug naar de basis. Terwijl bij een verkeerscontrole tegenwoordig wordt volstaan met controle van het rijbewijs, checken we nu ook de papieren en technische staat van de auto. Om maar te laten zien hoe efficiënt wij werken, en hoe ondergewaardeerd we zijn. Sea er maar aan geloven. Zonder politietoezicht kun je die evene menten afschrijven. Er is geen bur gemeester die een vergunning ver leent zonder dat de openbare orde is gewaarborgd." Volgens De Ridder is de animo on der Zeeuwse agenten om mee te doen aan acties groot, nadat de cao-onderhandelingen tussen de politiebonden en minister Ter Horst van Binnenlandse Zaken vrijdagnacht opnieuw vastliepen. De politie in het hele land gaat har dere, publieksonvriendelijke acties 'Geen toezicht bij grote evenementen in Zeeland.' door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - Zeeuwse agenten moeten grote evenementen als het Vlissingse Bevrijdingsfestival en de uitreiking van de Four Freedom Awards in Middelburg boycotten. Dat vindt actieleider Frans de Pad der van politiebond NPB. „En als er dan nog geen fatsoenlijk -- L~J is, moet ook Concert at

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1