'Wij kunnen leren van Hoek' manager PZC GPTRAVEL.NL z pzc Zaterdag 8 maart 2008 49 Voorzitter Kloetinge kijkt alleen maar naar de toekomst. door Rudy Boogert kruiningen - Dik twee jaar is Jan van der Weele nu de roerganger bij hoofdklasse Kloetinge. De spor tieve malaise gaat hem aan het hart, maar liever kijkt de voorzit ter uit Kruiningen naar de toe komst. „Het verleden zegt me niks." Een gesprek over sponsors, Diederik Hiensch en Hoek. Staat jullie trainer Diederik Hiensch nooit ter discussie? „Nooit. Ik loop al zo lang mee in het voetbal, dat ik weet dat zoiets weinig teweegbrengt. In mijn twintig jaar als voorzitter heb ik nog nooit een trainer ter discussie gesteld. Ik vertrouw op de kwali teit van mensen, dan komt het goed. Als het vertrouwen weg is, is alles weg." Nooit bang dat de trainer zelf weg gaat? „Ja, het zou kunnen. Als hij dat zou willen, als er een positieverbe tering komt, dan mogen wij dat nooit in de weg staan. Als zo'n kans daar is, speelt bij Diederik het menselijke aspect mee. Hij dient de club al zó lang." En de rest van de staf, blijft die ook volgend seizoen aan? „Die gesprekken moeten we nog aangaan. Dat is een beetje laat, dat besef ik. Maar we hebben ons er de laatste tijd met name op gefo cust financieel schoon schip te ma ken. Gelukkig hebben we nu een penningmeester, want dat heb ik er nog een halfjaar bij gedaan." Wat vindt u van de stelling dat Kloe tinge de laatste jaren op sponsorge- bied heeft zitten slapen? „Daar zit wel een kern van waar heid in. Het heeft een aantal jaren stilgestaan, met name vanaf de pe riode dat Diederik is weggegaan (hij vertrok in 2003 naar de Engel se club Sunderland). Door allerlei verwikkelingen is er toen te wei nig gebeurd. Nu hebben we het weer aardig in beeld. De laatste maanden zijn bijvoorbeeld tien nieuwe leden toegetreden tot de sponsorstichting." Kloetinge heeft onder jan van der Weele eigenlijk een nieuwe start ge maakt? „Bestuurlijk hebben we nu alles op een rij. In het verleden stond al les in het teken van uitvoering. 'Pietje heb je dit gedaan, Klaasje heb je dat gedaan?' Dat zijn geen bestuursvergaderingen. We moe ten toe naar een goed beleidsplan, maar dat kan niet als de basis niet in orde is. Dat is-t-ie nu." Maar wat was dan tot nu toe het be leid? Jan van der Weele „Binnen de vereniging heerste de discussie: 'Leuk om in de hoofd klasse te spelen, maar het mag niks kosten'. Mensen die voorop liepen toen we kampioen werden in de eerste klasse, zeiden toen bleek dat er voor de hoofdklasse extra centen op tafel moesten ko men: 'Moeten we dat nu wel doen'. Voor de jeugd hebben we nu een plan opgesteld. Dat gaan we ook voor de rest van de club doen." Bijvoorbeeld met de ambitie bij een eventuele degradatie binnen een jaar terug te keren in de hoofdklasse? „Als de topklasse wordt ingevoerd, zal dat niet zo moeilijk zijn. De eer ste vijf of zes promoveren dan. Da's geen punt. Uit eigenbelang zouden we dus vóór de topklasse moeten zijn. Maar we zijn princi pieel tegen." Kloetinge speelt in dat geval ook niet meer op het hoogste amateurni veau, want de topklasse hangt dan nog boven de hoofdklasse. „Ik weet ook niet of we de topklas se aankunnen. Op basis van de re sultaten van afgelopen jaren en van de centjes die we hebben, mag je voorlopig niet verwachten dat Kloetinge in de topklasse speelt." Hoe staat het met de financiën voor volgend seizoen rond het eerste elf tal? „Een stap vóóruit zal moeilijk zijn." Dat klinkt niet zo positief. „Maar er is veel perspectief Het is een beetje overdreven gesteld, maar als je wilt, ligt het geld op straat. Je moet het echter wél goed organiseren en daarmee zijn we be zig." Wel eens jaloers op andere hoofdklas sers? „Soms. Onze betere spelers gaan al jaren naar Hoek. Iedereen weet dat dat door de 'pegels' komt. Dat mag. Daar kunnen we wel moei lijk over doen, maar Hoek heeft het financieel gewoon beter gere geld dan wij. Daar moeten wij van leren. We moeten zorgen dat we ook centjes krijgen. Want wie het geld heeft, bepaalt een heleboel." Blessures en afwezigen AZW (Nieuwdorp-uit). Afwezig: Romano van Over- meire, Angelo van Dorsselaer, Corné Langendoen (gebles seerd). Terneuzense Boys (Oostkapel- le-thuis). Afwezig: Kees Duitemeijer, Tim Faassen, Guido Vinke (ge blesseerd). Zaamslag (Kapelle-thuis). Afwezig: Coen Goossen en Ugur Kahveci (geschorst), Tom Nieuwelink (twijfelgeval). - HW'24 (Halsteren-uit). Afwezig: niemand. Terneuzen (Madese Boys-thuis). Afwezig: Dennis de Kraker, Ryan de Regt (geblesseerd), Niels Burm (geschorst). Clinge (Vlissingen-thuis). Afwezig: Jürgen Ras, Vincent Martens (geblesseerd), Edwin Martens (twijfelgeval). Steen (Meto-uit). Afwezig: Stijn Dobbelaer, Piet van Looy, Johnny Bogaert (ge blesseerd), Dennis Buijs en An gelo Plasschaert (geschorst). RKC weer alleen op kop waalwijk - RKC Waalwijk heeft na twee opeenvolgende nederla gen weer eens gewonnen in de |u- piler League. De ploeg was giste ren op eigen veld met 3-0 te sterk voor middenmoter Top Oss. Mede koploper FC Zwolle verspeelde twee punten bij FC Dordrecht: 1-1. Op 14 maart is het weer zover: dan breekt een nieuw Formule 1-seizoen los! Ervaar het seizoen als nooit tevoren met het spel Formule 1 Manager. Mis niets, beleef het en word dé Formule 1 Manager van 2008! Kijk voor meer informatie op www.pzc.nl/formule1 manager en geef je op Deze actie wordt mede mogelijk gemaakt door Hoe werkt het? Als Formule 1 Manager krijg je een fictief budget van 100 miljoen euro. Hiermee stel je je eigen dreamteam samen dat bestaat uit 2 coureurs, 1 motor en 1 chassis. Bij elke race verdien je salaris. Hoe meer punten je scoort, hoe meer salaris je verdient! Na iedere race kun je je tactiek aanpassen. Met je verdiende salaris en de opbrengsten van de verkoop van een onderdeel of coureur, kun je deze weer met nog betere vervangen! Versla je vrienden en collega's Om het extra spannend te maken, kun je samen met vrienden of collega's een eigen klassement maken. Zo maak je onderling voor eens en altijd uit wie de echte Formule 1-kenner is! Alleen deelnemers die ook meedoen met de Formule 1 Manager-quiz maken kans op prijzen. Kijk voor spelregels en voorwaarden op de website. Fantastische prijzen Naast eeuwige roem als de enige echte Formule 1 Manager, kunnen de winnaars van de quiz van Formule 1 Manager fantastische prijzen* winnen. Wat dacht je van een volledig verzorgde Formule 1 -reis voor twee personen naar Spanje? Hoe doe ik mee? Ga snel naar het spel op de website www.pzc.nl/formule1manager en geef je op! Je kunt je team gedurende het hele seizoen aanmaken, maar let er wel op dat de reeds gereden wedstrijden dan niet meer bijdragen in je score. Schrijf je dus in vóór 14 maart 23.59 uur om het gehele seizoen mee te doen! We vragen een kleine bijdrage van 2,50 voor abonnees en 4,- voor niet-abonnees.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 85