Binnenland spelers dupe van broers Aangifte tegen Van der Eem na bedreiging Hind met zelf geschreven liedje naar het Eurovisie Songfestival pzc Zaterdag 8 maart 2008 7 Rebecca (I) en Rita Talman vertellen hoe hun gehandicapte broer respectievelijk zoon Berrie als voetballer in het G-team door de criminele tweeling uit Enschede werd gebruikt. foto George Nusmeijer Gehandicaptenvoetbal De voetbalbond KNVB legde in 1984 de basis voor G-voetbal. Het doel was integratie van voetballers (jong en oud) met een geestelijke of fysieke be perking bij reguliere clubs. In 1986 was de start van de eerste veldcompetitie. Doelgroep: Voetballers die geen spelplezier beleven tus sen leeftijdsgenoten wegens een geestelijke beperking (IQ lager dan 75) of fysieke onge makken (bijvoorbeeld spasme of slechthorendheid). Het streven is om deze voetbal lers spel op het niveau te bie den wat recht doet aan hun mogelijkheden. Ook om het ge voel te geven dat zij volwaar dig lid van een voetbalvereni ging kunnen zijn. Justitie onderzoekt nog of spe lers van het G-team van Rigters- bleek moeten worden ver volgd. Officier van justitie C. Hofstee breekt zich daarover het hoofd. De tien gehandicapten uit het team hebben ondanks hun be perking immers wel meege daan aan strafbare handelin gen. Eind deze maand is een pro forma zitting van de meervou dige strafkamer tegen de crimi nele tweeling gepland. milie nam contact op met de poli tie en besloten werd dat Berrie nog een keer zou meewerken en dat de recherche zou ingrijpen voor een 'heterdaadje'. Ondanks zijn angst slaagde Berrie erin het spel mee te spelen terwijl Rebecca en Rita op afstand de gang van zaken volgden. Het was een schokkende ervaring voor hen dat de twee 's avonds al weer moesten worden vrijgelaten. Pas 12 december had de politie zoveel be wijs in handen dat het duo voor langer de cel in kon. Vanaf november kwamen de reke ningen en aanmaningen voor Ber rie. Hij diende bekeuringen te beta len die overal in het land waren ge maakt met auto's die op zijn naam stonden. Rita pakt een blauwe en veloppe, een aanslag voor een on bekende auto. Rond de zesduizend euro bedraagt de totale vordering op Berrie. „Ge lukkig hebben wij het zo geregeld dat Berrie bij ons onder curatele staat. Zijn handtekening is daar door niets waard en het geld kan op ons niet worden verhaald", zegt Rita. Ze weet dat andere gedu peerden in moeilijker situaties ver keren. Inmiddels gaat het met Berrie weer wat beter. Hij is bij de dokter geweest en laat de drank weer staan. Soms vangt hij ergens op dat de broers weer vrij komen. Ri ta: „Ik neem hem dan mee naar de politie. De recherche verzekert hem dat zij voorlopig niet vrij ko men. Berrie is dan weer gerustge steld." Rita en Rebecca hopen dat de tweeling goed wordt aangepakt. „Het doet hartstikke zeer wat zij hebben gedaan", zegt Rita. „Ik heb de spelers hier gehad, grote kerels. Brullen. Het is zo gemeen." Buurtbewoners van de tweeling schetsen een beeld van broers die aardig zijn als je ze zo tegenkomt, maar die ze niet binnen zouden la ten. Het nieuws heeft tot een enorme media-belangstelling geleid. Be stuurslid A. Kampman van voetbal vereniging Rigtersbleek stelt dat het G-team 'meer dan professio neel' wordt begeleid. De trainers hebben een speciale opleiding en de begeleiders werken zeifin de zorg. Hij zegt dat het misbruiken van ge handicapten door dit soort crimi nelen, maar ook door loverboys, veel vaker voorkomt. „Ik geef je op een briefje dat dubieuze mensen op de hoek van de sociale werk voorziening staan te kijken of ze ie mand voor hun karretje kunnen spannen." Tv-presentator op Aruba zou met de dood zijn bedreigd. oranjestad - Patrick van der Eem, de Nederlandse zakenman die Jo- ran van der Sloot een 'bekentenis' wist te ontlokken over diens aan deel in de verdwijning van Natalee Holloway, komt nu zelf steeds meer in opspraak. De bekende Arubaanse tv-presentator Poentje Castro heeft aangifte tegen Van der Eem gedaan omdat die hem met de dood zou hebben be dreigd. Van der Eem uitte zijn dreigement volgens Castro nadat een in het ge heim opgenomen gesprek, dat een nieuw licht op de zaak-Holloway werpt, werd uitgezonden in het programma Un Dia den Bida Een Dag uit het Leven). Volgens Castro was Van der Eem woedend over het feit dat deze beelden zonder zijn toestemming werden gemaakt en via de videosi te YouTube zijn verspreid. Op de opnamen is te zien hoe Van der Eem, op de rug gefilmd, vertelt dat hij Joran van der Sloot al jarenlang kent. Eerder zei hij Van der Sloot pas zeven maanden geleden in een casino in Nijmegen voor het eerst te hebben ontmoet. Ook zegt Van der Eem dat hij weet wie Natalee Holloway in zee heeft gedumpt en dat politiemen sen en journalisten zijn betaald voor hun medewerking aan de ont maskering van Joran van der Sloot. Verder zou hij zelf het hele plan hebben bedacht en niet mis daadverslaggever Peter R. de Vries. Die zegt overigens de uitlatingen van Van der Eem absoluut niet te kunnen plaatsen. Van der Eem was gisteren niet bereikbaar voor een reactie. Het OM op Aruba wil de beelden bestuderen en heeft de politie opdracht gegeven het mate riaal in beslag te nemen. Meer kennis over signalen van kanker amsterdam - Nederlanders weten meer van de signalen die op kan ker kunnen wijzen dan vier jaar ge leden. De helft van de Nederlan ders herkent zeven of meer symp tomen. Dat was in 2004 niet meer dan een kwart. KWF Kankerbe strijding wil met de campagne 'Ken de 9 signalen' mensen tot ac tie stimuleren als zij een klacht hebben die op kanker duidt, zoals een knobbeltje of gewichtsverlies. Plan voor zonnepark vliegbasis Leeuwarden leeuwarden - Friesland krijgt een zogeheten zonnepark bij de militai re vliegbasis Leeuwarden. Op het park moet een veld van zonnepa nelen komen om energie op te wekken en een fabriek die een half miljoen zonnepanelen per jaar gaat maken. Dat heeft de ini tiatiefnemer, de European Climate Investment Group, gisteren laten weten. Lodewijk de Waal foto Kippa De Waal voorzitter van Klimaatbureau utrecht - Het Klimaatbureau heeft een bestuursvoorzitter. Lode wijk de Waal, voorheen voorzitter van de FNV Vakcentrale, gaat de functie bekleden. Het bureau orga niseert de nationale HIER Klimaat campagne. De Waal wil zich inzet ten 'voor een veel doortastender aanpak van het klimaatprobleem'. Ruim veertig organisaties doen mee aan de campagne. Volgens festivalkenner Maas moet zangeres finale kunnen halen. baarn - Zangeres Hind gaat met het nummer Your Heart Belongs to Me Nederland vertegenwoordigen tijdens het 53e Eurovisie Songfesti val, dat vanaf 20 mei in Belgrado plaatsvindt. Het is een Engelstalig uptemponummer, met oosterse klanken en gaat over een foute lief de. De 22-jarige Hind Laroussi Tahiri, die vijf jaar geleden als derde ein digde tijdens de eerste editie van Idols, zong het nummer gister avond voor het eerst tijdens het VARA-programma Thank God It's Friday van Claudia de Breij. Hind, benaderd door de NOS om dit jaar tijdens de internationale liedjescompetitie voor Nederland uit te komen, heeft de afgelopen Hind gisteravond in het programma Thank God it's Friday. foto GPD maanden tien liedjes ingestu deerd. Daar zaten onder meer nummers van producenten bij die hits schreven voor een wereldster als Jennifer Lopez en van Tjeerd Oosterhuis, die de inzending van vorig jaar van Edsilia Rombley schreef. Uiteindelijk koos ze, daar bij gesteund door haar vriend de rapper Brainpower, voor het aller eerste liedje dat ze vijfjaar geleden zelf schreef Met dit nummer zal de half Marokkaanse zangeres haar publiek verrassen, denkt ze. „Het is wat stoerder en ruiger dan men sen van me gewend zijn." Volgens Songfestivalkenner Cor- nald Maas moet Hind zeker de fi nale kunnen halen: „Ze heeft con currentie van onder meer een kal koen uit Ierland, Letse piraten en een soort Peppi en Kokki uit Est land. Het heeft altijd zin om mee te doen, ondanks alle kritiek over de vriendjespolitiek van Oost-Eu ropa. Finland bewees twee jaar ge leden dat ook een West-Europees land kan winnen, met steun van oost en west." Nederland doet het de laatste ja ren erg slecht. Voor Hind zou een plekje in de finale op 24 mei al een overwinning zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7