Van Basten vindt Cruijff te rigoureus PZC 44 42 en 43 Miele Stefan de Die maakt grote stappen en is opeens dicht bij Peking Zaterdag 8 maart 2008 Voorzitter Kloetinge: We kunnen nog leren van Hoek Tip? sport@pzc.nl Nieuwe trainer Ajax is al te spreken over jeugdopleiding. door Dick Sintenie AMSTERDAM - Johan Cruijff heeft zijn opdracht het technische beleid van Ajax te reorganiseren terugge geven. Een verschil van inzicht met de nieuwe trainer Marco van Basten ligt daaraan ten grondslag. In een summiere persverklaring zegt Cruijff: „Er is sprake van een professioneel verschil van mening en niet van een conflict op het per soonlijke vlak. Omdat ik de jeugd opleiding snel op het niveau wil hebben dat bij Ajax hoort, moet er drastisch worden ingegrepen. Ik heb daarvoor een duidelijk om lijnd plan gemaakt, alleen wordt mijn visie niet gedeeld door de mensen die het moeten uitvoe ren." De ideeën gaan Van Basten te snel. „Het is me te rigoreus. Ik ben op zich niet ontevreden met hoe het nu gaat in de opleiding. Ik wil eerst bekijken hoe het zit, dat moet ik zelf ervaren en daarna wil ik het op mijn manier doen en in een verantwoord tempo." Cruijff werd twee weken geleden door de ledenraad van Ajax ver zocht de zieltogende club bij de hand te nemen. Dat gebeurde tij dens de ledenraadsvergadering waarin het rapport van de commis sie Coronel werd besproken. Cruijff is erelid van Ajax en mag de vergaderingen bijwonen. Zijn komst was echter voor velen een volslagen verrassing, evenals zijn toezegging om zijn nek uit te ste ken voor Ajax. Cruijff bracht gisteren de voorzit ter van de ledenraad, Cor van Eij- den, telefonisch op de hoogte van het feit dat hij zijn taken alweer neerlegt. „Johan heeft mij gebeld en gezegd dat hij zijn opdracht te ruggeeft. Hij had vanmorgen een deel van zijn plannen ontvouwd aan Marco van Basten en Marco vond dat Johan te snel en te rigou reus te werk ging. Daarop heeft Jo han gezegd: 'Oké, jij moet in de nieuwe situatie werken, dan geef ik mijn opdracht terug'." Cruijff liet woensdag nog weten dat hij zich bij zijn hervormingen eerst zou buigen over de jeugdop leiding van Ajax. Op dit moment is Jan Olde Riekerink hoofd oplei dingen. Zijn contract loopt nog ruim twee jaar door. Ook Piet Kei zer, die altijd op de steun van Cruijff kan rekenen, loopt rond op De Toekomst sinds hem door de directie te verstaan is gegeven dat op zijn adviseurschap bij het eerste elftal geen prijs meer wordt ge steld. De verwachting was dat Cruijff voor Keizer een strategi sche positie in gedachten had en dat hij hem wellicht hoofd oplei dingen zou willen maken. pW Johan Cruijff, twee weken gele- den binnengehaald als de redder van Ajax, geeft zijn opdracht te rug om het technisch beleid van de club te reorganiseren. Of dat het grote struikelblok is, kan Van Eijden niet zeggen. „Waar het is mis gegaan, weet ik niet. Ik ken de plannen van Johan name lijk niet en ik heb er ook niet naar gevraagd. Ik heb alleen zijn bood schap aangehoord en gezegd: 'jam mer'." De vraag is wat de ledenraad te doen staat nu Cruijff zich niet lan ger wil buigen over de technische reorganisatie. Van Eijden: „For meel hebben wij ons hier niet mee te bemoeien. Dit is een zaak voor de Raad van Commissarissen en de directie van Ajax. De ledenraad heeft Johan een verzoek gedaan en hij heeft daar positief op gerea geerd. Wij staan aan de zijlijn, maar ik ga hier wel met Van Bas ten over praten. Even horen wat zijn visie op dit verhaal is." Het lijkt erop of Cruijff weer eens 'A' zegt, maar geen 'B'. Van Eijden: „Voor die conclusie vind ik het nog te vroeg." veilingkranten T8043C condensdroger Pak uw kans op vele euro's voordeel Kijk op www.veilingkranten.nl voor de volledige veilingvoorraad. Elke dag zijn er speciale aanbiedingen. Op alle overige 1600 producten kunt u nog bieden t/m zaterdag 15 maart a.s. Fifa-baas Blatter is voor Profteams besluiten Stuur uw sportvideo of levenslange schorsing in Parijs-Nice te starten sportfoto naar de PZC LONDEN - Voetballers die opzette lijk een tegenstander blesseren met een gemene tackle verdienen een levenslange schorsing. Dat zei voorzitter Sepp Blatter van de we reldvoetbalbond Fifa gisteren in de Engelse krant The Times. De Zwitserse preses doet zijn uit spraken aan de vooravond van een bijeenkomst van het internationa le bestuur van voetbalbonden (IFAB) in Schotland. „De smerige tackle is een van de belangrijkste problemen in het hedendaagse voetbal. Spelers die ze bewust ma ken, horen niet thuis in deze sport." Blatter maakt zijn opmerkingen naar aanleiding van de aanslag vo rige maand van Birmingham-spe- ler Martin Taylor op Eduardo da Silva van Arsenal. parijs - De vereniging van profwie- Ierteams, de AIGCP, heeft tijdens een vergadering in Parijs besloten morgen te starten in de etappe koers Parijs-Nice. Flenri van der Aat van de Rabobank bevestigde dat gisteren. Voorwaarde is dat de ruzieënde partijen volgende week met elkaar om de tafel gaan zitten. De AIGPC nam de beslissing nadat het Flof van Arbitrage voor de Sport (CAS) in Lausanne zich on bevoegd had verklaard een uit spraak te doen in het geschil dat de internationale wielrenunie (UCI) heeft met de organisatie van Pa rijs-Nice (ASO). De IPCT, de belan genbehartiger van zeventien ProT- ourteams, had daarom gevraagd in een poging forse sancties van de UCI tegen renners (schorsing, boe te) te voorkomen. Het is weer weekend. Staat u met uw foto- of videocamera aan de lijn, stuur dan uw sportbeelden op naar de site www.pzc.nl. Onder de kop jes foto en video kunt u zien hoe dat moet. Met de telefoon gemaakte beelden willen we ook graag hebben. Die leverden de maker vorige maand een TomTom op. Voor de maker van het sportmoment van de maand maart ligt een iPod klaar. foto Ed Oudenaarden/ANP/Fotomontage Donja Odijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75