Zeeland Wachthaven bij Cadzand is mogelijk BOOT-e„.rs Hertenbestand op peil Bouwput Middelburg viert derde verjaardag stilletjes wachtend Geld voor recreatie in polder TOD'S en HOGAN Belastingaangifte? Van Daalen Advies Heupafdeling in ziekenhuis Lievensberg www.rotsvast.nl Twee maal fout Kórt géne Goes Financieel Fiscaal advies TELEFOON (Ol 13) 23 23 40 PZC Zaterdag 8 maart 2008 33 BERGEN OP ZOOM - Mensen die her stellen van een heupbreuk kun nen voortaan terecht op een spe ciale verzorgingsafdeling die zorg instelling Tante Louise runt in Zie kenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom. Als blijkt dat zij na hun operatie en eerste herstel thuis onvoldoen de verzorging hebben, worden ze opgenomen. Een transferverpleeg kundige oordeelt of verblijf op de afdeling nodig is. Omdat mensen die hun heup breken doorgaans op leeftijd zijn en meerdere aan doeningen hebben, is de kans op complicaties bij operatie en herstel groot. De toegesneden zorg op de afdeling vergroot de kans volgens het ziekenhuis dat patiënten naar hun thuissituatie terug kunnen. In de zomer moet badplaats ook per boot te bezoeken zijn. door Frank van Cooten SLUIS - Bij de strekdammen voor het uitwateringskanaal in Cad- zand-Bad zijn mogelijkheden voor een wachthaventje. Voor het vasthouden van het zand voor de kust van de badplaats is een verlenging en verhoging van de strekdammen noodzakelijk. Door deze verhoging en verleg ging ontstaat ruimte voor dit wachthaventje. Een dergelijke haven is alleen be doeld om kortstondig aan te leg gen. Het dagelijks gemeentebe stuur van Sluis pleit in een reactie op de milieueffectrapportage en het ontwerp-kustversterkingsplan voor de Zwakke Schakels voor de ze mogelijkheid. Volgens het colle ge is er ook interesse van particu lieren voor dit haventje. Het haven tje biedt de mogelijkheid om met name in het toeristenseizoen ook per boot Cadzand-Bad te bezoe ken. Het dagelijks gemeentebestuur neemt het in de reactie ook op voor ondernemers van strandpavil joens De Piraat in Cadzand-Bad en Matour en Carrousel/Bazar in Groede. Als gevolg van de verbreding van de duinen moeten deze paviljoens worden verplaatst richting zee. De ondernemers moeten de kosten voor verplaatsing zelf betalen. Het Rijk geeft geen geld. Het Sluise college komt de pavil joenhouders ook niet financieel te gemoet, maar stelt in de reactie dat de mogelijkheden voor deze ondernemers maximaal aan bod N* Het kustversterkingsplan biedt mogelijkheden voor een wachtha ven in Cadzand-Bad. Speciaal be doeld voor toeristen die de bad plaats per boot willen bezoeken. moeten komen. Het Sluise college is in ieder geval tevreden over het aangepaste voor keuralternatief voor de kustverster- king. In de eerste versie was er sprake van een zeewaartse verster king voor Breskens en Cad zand-Bad en landinwaarts in de ge bieden hiertussen. Dat zou 260 hectare aan kostbare landbouw grond kosten. De Sluise gemeenteraad nam daar om een amendement aan om zo veel mogelijk naar zeewaartse op lossingen te zoeken. In de aange paste voorkeursvariant is daar ge volg aan gegeven. Alleen bij het project langs de Herdijkte Zwarte Polder gaat het om een combina tie van een landwaartse verster king en een flinke verbreding van strand en duin aan de zeewaartse zijde. Ook bij Waterdunen bij Breskens is voor een landwaartse verdedi ging gekozen. Daarom moet cam ping Napoleonhoeve daar weg. OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvasl.nl VLISSINGEN - Een 23-jarige Vlissin- ger is donderdagnacht op de Sin gel in zijn woonplaats aangehou den voor dronken rijden. Uit een ademtest bleek dat hij ruim vieren halve keer te veel had gedronken. Hij had bovendien geen rijbewijs. goed in thuis In januari en februari dertig damherten in Manteling afgeschoten. OOSTKAPELLE - Het damhertenbe stand in natuurgebied De Mante ling is weer op een aanvaardbaar niveau, aldus Lo Polvliet. De afgelo pen twee maanden hebben jagers 35 vrouwtjes afgeschoten in het kustgebied bij Oostkapelle zodat er nu nog zo'n tachtig damherten leven. Het gaat volgens het lid van de Beheerseenheid Walcheren nu om veertig mannetjes en eenzelf de aantal vrouwtjes. De populatie damherten in het na tuurgebied was zo gegroeid dat de dieren voor flink wat overlast zorg den. Ze vraten gewassen op en hielden huis in boomgaarden. De provincie verleende toestemming om 35 dieren af te schieten. Staatsbosbeheer legt dit jaar voorzieningen aan in Scherpenissepolder. door Rob Paardekam SCHERPENISSE - De buit is binnen. Staatsbosbeheer krijgt van de Euro pese Unie een flinke subsidie voor de aanleg van een aantal recreatie ve voorzieningen in de Scherpenis sepolder aan de zuidkant van het eiland Tholen. Daarmee is het ze ker dat het plan dit jaar kan wor den uitgevoerd. De Scherpenissepolder maakt on derdeel uit van het Plan Tureluur, een natuurontwikkelingsplan dat het verlies van natuurgebieden langs de Oosterschelde compen seert. Staatsbosbeheer organiseert wel eens excursies over de hoger gelegen randen, maar verder is het gebied niet toegankelijk voor men sen. Met de huidige plannen gaat daar verandering in komen, al blij ven er wel beperkingen gelden. De Scherpenissepolder is straks alleen in juni, juli en augustus toeganke lijk. Dan worden de vogels het minst verstoord. Veel vogelsoorten hebben inmid dels een broedplekje gevonden in de Scherpenissepolder. Met een aantal recreatievoorzieningen wil Staatsbosbeheer nu de kroon op haar werk zetten. Aan de voet van de Oesterdam is al een 'uitzichtpla teau' aangelegd. Daarop komen in een later stadium luisterpalen, ver rekijkers en een infopaneel. Verder komt er een wandelpad en wordt een vogelkijkhut aangelegd. „Het geld is er en de plannen zijn rond", zegt boswachter Dirk Fluijt tevreden. „Ik hoop dat alles dit jaar rond komt." Het project kost 235.000 euro. Europa betaalt de helft. De provincie en Staatsbosbe heer delen de rest van de kosten. Aannemer wil niet beginnen zonder gegevens over heipalen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Terwijl iedereen er van uitging dat de bouwput in Middelburg nu onderhand wel dicht zou zijn, ligt hij er nog even gapend bij. Deze week viert de put zijn derde verjaardag. Aannemer Walcherse Bouw Unie (WBU) is klaar om te beginnen met het volstorten van de put, zegt directeur Gert van Kralingen. Er is alleen nog één obstakel: de technische gegevens over de heipa len die de vorige aannemer, TBI uit Rotterdam, onder de put heeft geslagen, komen maar niet boven water. „Het is niet zo dat we het tech nisch niet vertrouwen", zegt Van Kralingen. „Maar we willen elke stap zorgvuldig zetten. Dat kun nen mensen ook van ons verwach ten." De gegevens moeten worden aan geleverd door de vorige aannemer. Maar die steggelt nog steeds met de gemeente Middelburg over de vraag wie aansprakelijk is voor de schade die ontstond toen de thea terbouwput het begaf „Het is een juridisch probleem", zegt Van Kra lingen. „Volgens mij moeten die ge gevens er gewoon zijn." Wethouder Albert de Vries (Pv dA) wil dat de WBU hoe dan ook begint, ook zonder de technische gegevens. „Het is de vraag of die in formatie over de heipalen werke lijk noodzakelijk is. Waarom die niet komt? Dat komt ongetwijfeld door de ingewikkelde situatie met schadeclaims en de bemoeienis van verzekeringsmaatschappijen." „Ik hoop echt dat we op korte ter mijn kunnen beginnen", zegt Van Kralingen. Want het is voor alle partijen vervelend. We zijn er alle maal van doordrongen dat we spoed moeten maken." De enorme bouwput zal voor een deel worden volgestort met beton. Dat duurt alleen al acht dagen. Te gen de zijkanten van de lekke put komt een voorzetwand. Het duurt minstens elf weken voordat de put helemaal vrij van lekken is. Boven op de put komen 64 appartemen ten in plaats van een theater, wat de bedoeling was. Onder de wo ningen wordt een parkeergarage gemaakt van twee lagen, waarvan de bovenste gedeeltelijk boven de grond komt te liggen. De garage is bestemd voor bewoners van de woningen erboven en van de 19 ge wone huizen die er ook worden gebouwd. De beschadigde huizen aan de Koningstraat worden ge sloopt. De aannemer wil niet beginnen met het vullen van de Middel burgse bouwput voordat hij gege vens over de heipalen heeft. De put is deze week drie geworden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65