Rotte kiezen bepalen beeld in Rilland Gemeente mocht stilletjes besluiten Goese westvest krijgt natuurlijke oevers Overleg met scholen Einde juridische soap 'illegale' weg is in zicht 30 Zaterdag 8 maart 2008 PZC B SNEAKERS Raad Reimerswaal deed niets onwettigs, oordeelt de minister. den haac - Het voorbereidingsbe- sluit over de Molenpolder, dat de gemeenteraad van Reimerswaal achter gesloten deuren nam, wordt niet vernietigd. Dat heeft het ministerie van VROM beslo ten naar aanleiding van een ver zoek tot vernietiging van Leefbaar Reimerswaal. Het betreft een voor- bereidingsbesluit om te voorko men dat agrariër L. Verboom zijn bedrijf zou uitbreiden. De gemeen te heeft voor die locatie namelijk woningbouwplannen, en een bouwaanvraag van Verboom zou die in de war schoppen. Leefbaar Reimerswaal vond die gang van zaken niet door de beu gel kunnen en diende een verzoek in bij de Kroon om het besluit on geldig te verklaren. Volgens de mi nister heeft Reimerswaal echter niets onwettigs gedaan. De raad mag een voorbereidingsbesluit ne men in een besloten vergadering als zij daar aanleiding toe ziet. De mogelijkheid dat een bouwaan vraag de plannen van de gemeen te zou dwarsbomen, is volgens de minister 'op zich een aanleiding voor een gemeenteraad om tot een besloten vergadering te beslui ten.' Gemeente ontbeert instrumenten om uit impasse te geraken. door Mieke van der Jagt rilland - De dorpsgemeenschap van Rilland maakt zich zorgen over het dorpsgezicht. Hoewel de Rillanders genoeg gebouwen en ge- velwanden hebben om trots op te zijn, bepalen twee rotte kiezen het beeld: De afgedankte Bathseweg- kerk en het voormalige gemeente huis, dat bij de jaarwisseling uit brandde. SGP-raadslid V. Janzen luidde on langs in de gemeenteraadsvergade ring nog de noodklok, maar de ge meente heeft bitter weinig instru menten om de eigenaars van bei de gebouwen tot actie te dwingen. Toch is er een lichtpunt, althans voor het gemeentehuis. Wethou der Jaap Sinke heeft er, na een ge sprek deze week met eigenaar A- grocare, goede hoop op dat het ge meentehuis in de oorspronkelijke stijl wordt opgebouwd. „We kun nen Agrocare niet dwingen. Ril land heeft geen beschermd dorps gezicht en het gemeentehuis heeft geen enkele monumentale status. Gelukkig hoeft dat ook niet. Agro care heeft er alle begrip voor dat Herstel van gemeentehuis in oude staat hangt af van geld en verzekering wij hechten aan het oorspronkelij ke beeld. Tijdens de bespreking van de sloopvergunning, heeft het bedrijf laten weten er alles aan te zullen doen om de buitenkant in de oude staat terug te brengen. Of dat lukt, is een financiële kwestie. De verzekering heeft daar ook nog wat in te zeggen. De functie van het gebouw blijft dezelfde: huisves ting van buitenlandse werkne mers." Minder rooskleurig laat zich het lot van de Bathsewegkerk aanzien. Al sinds 2000 liggen plannen voor appartementenbouw in de ijskast, omdat rondom de monumentale boerderij aan de overkant een mi lieucirkel ligt. Zolang de boer nog een gemengd bedrijf met beesten houdt, mogen er geen woningen worden gebouwd. „Een impasse", meent de wethouder. „Het heeft eigenlijk al te lang ge duurd. In het college is afgespro ken dat we er nu echt werk van gaan maken, want de kerk verkom mert steeds meer." De Bathsewegkerk wacht al jaren op appartementen. foto Willem Mieras door Frank Balkenende coes - De westvest in Goes krijgt natuurvriendelijke oevers. Het kar wei is nodig omdat de oevers afkal ven. Momenteel is een aannemer aan het werk. De aanpassing van de oevers duurt nog ongeveer tien dagen en levert af en toe enige hinder op voor aanwonenden en verkeer, omdat de Westsingel zo en nu dan even afgesloten is. In dit project werkt de gemeente Goes samen met waterschap Zeeuwse Eilan den. Kosten zijn 60.000 euro. De Goese WD-fractie heeft schrif telijke vragen gesteld over het kar wei, omdat ze vreest dat de loop route vanaf het parkeerterrein aan de Rommerswalestraat via de loop brug naar het centrum met enige regelmaat wordt geblokkeerd. Vol gens een gemeentewoordvoerder is daar geen sprake van. De WD vindt dat er geen grote projecten rond de Kolveniershof moeten worden uitgevoerd, zolang de bouw van de parkeergarage daar in gang is. De bouw duurt nog twee jaar. Overigens verkeert de WD in de veronderstelling dat er wordt ge baggerd. Dat lijkt haar onnodig, omdat de westvest 'enkele jaren' te rug is uitgebaggerd. Volgens een ge meentewoordvoerder is dat inmid dels acht jaar geleden, maar wordt er nu niet gebaggerd. 's-heerenhoek - Het einde is in zicht van de juridische soap rond de 'illegale' bouw- annex ontslui- tingsweg in 's-Heerenhoeks nieuw bouwwijk De Blikken. Het college van B en W van Borse- le neemt dinsdag een besluit over de toekomst van de 'illegale' bouw- weg na een voor de gemeente on gunstig oordeel van de Raad van State. Aanwonenden willen al lang dat de weg plaatsmaakt voor het beloofde park. Arno Witkam (Pv dA) stelde er deze week vragen over in de gemeenteraad. Hij had het over een 'juridische soap'. Bor- sele is volop in overleg over een de finitieve ontsluitingsweg. Die kan er op z'n vroegst in 2009 zijn. Verkeersproblemen bij brengen en halen in Heinkenszand. door Harmen van der Werf heinkenszand - Veel te bieden heeft zij (nog) niet, maar Borsels wethouder Marga Vermue (CDA) gaat binnenkort wel praten over het verkeer bij de scholen in Hein kenszand. Zij zegde dit deze week toe in reactie op vragen van CDA- raadslid Ad Schenk. Verkeersouder Anita Feher van de Ian van Schengenschool trok afge lopen week aan de bel over ver keersproblemen bij het brengen en halen van kinderen bij de Hein- kenszandse scholen. Sinds een par keerterrein vlakbij de scholen, ach ter congres- en sportcentrum De Stenge is gesloten vanwege bouw werkzaamheden, is het veel druk ker geworden voor De Stenge. Het is onoverzichtelijk. Verkeersouder Feher stelde onder meer voor van het grasveld voor De Stenge een (tijdelijke) parkeerplaats te maken. Vermue wil het overleg met de scholen afwachten en aftasten hoe ernstig de situatie is. „Automobilis ten rijden er toch niet hard." De wethouder is in principe voor be houd van het groen voor De Sten ge. Meer parkeerruimte zal meer auto's naar de Dorpsstraat trek ken. Dat wil de gemeente niet. De dorpsraad wil het parkeerterrein achter De Stenge, bij woonzorgcen trum Dijkstede, versneld uitbrei den. Vermue: „Ik denk niet dat we dat moeten doen, want daar moet nog bouwverkeer over." Het voormalige gemeentehuis, tijdens de jaarwisseling uitgebrand, wordt wellicht in de oude staat opgebouwd. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62