Cultuur Oneindige zoektocht naar puurheid Zes duo's strijden in finale Muziekprijs Zeeuwse Jeugd Expositie Eric Odinot zes duo's striiden - 40 Zaterdag 8 maart 2008 pzc beeld in mijn kop en dat beeld moet vorm krijgen' Vroeger vond die zoektocht plaats op één doek, dat steeds werd aan gepast of overgeschilderd omdat hij er toch niet tevreden over was. Een aantal jaren geleden besloot hij in series te gaan werken, om juist dat proces zichtbaar te ma ken. „Die series zijn ontstaan van uit het idee dat ik de breedte wil de tonen en niet zozeer de diepte van een schilderij. Wat ik voor- Dave Meijer: „Ik wil de dingen schilderen zoals ik ze zie. Schilderen mag bij mij geen verzinnen worden." foto Willem Mieras heen steeds wegschilderde liet ik voortaan in alle openheid zien." Zijn eerste serie, uit 2002, telde maar liefst 450 schilderijen. „Daar na heb ik een halfjaar niet kunnen werken." Geleidelijk keerde de drang terug. „Het belangrijkste als ik schilder is dat ik alles vergeet en onbevangen kijk. Achteraf begint het gesodemieter: de twijfel over wat je hebt gemaakt. Van schilder word je weer beschouwer. Schilde ren is een heel lang proces van je zelf accepteren. Mijn grote pro bleem is dat het nooit klaar is." Hij vindt het moeilijk om er af stand van te nemen. Het inrichten van tentoonstellingen laat hij daar om grotendeels aan anderen over. Vaak is hij verrast over het resul taat, zoals bij zijn grote tentoon stelling in Museum Belvédère in Heerenveen, nu een jaar geleden. „Dat was een enorme positieve schok. Ik wist niet dat mijn werk zo mooi was. Dat had ik ook met de catalogus. Overigens heb ik in middels al één werk uit dat boek overgeschilderd, omdat het me toch ging irriteren." Zijn werk oogt misschien abstract, maar wie er langer naar kijkt krijgt steeds meer associaties. Meijer gaat altijd uit van de werkelijk heid. „Ik wil de dingen schilderen zoals ik ze zie. Schilderen mag bij Dave Meijer exposeert schilderijen in galerie Van den Berge in Goes. door Rolf Bosboom goes - Hij praat met enige aarze ling over zijn schilderijen. Eigen lijk moet niet de kunstenaar het woord doen maar zijn werk, vindt Dave Meijer uit Goes, die bij Gale rie Van den Berge exposeert. Hij wil vooral niet hoogdravend over komen. „Ik sta het liefst met beide benen op de grond." Er is een veelheid aan werk te zien in de Goese galerie: groot, klein, los, maar veelal ook in series. En steeds is de stijl onmiskenbaar die van Meijer: ogenschijnlijk eenvou dig, balancerend op de grens van abstract, met strakke vlakken en karakteristieke kleuren. Zijn werk is een zoektocht zonder eind, een streven naar het ideaal. „Er zit al tijd een vormeloos beeld in mijn kop en dat beeld moet vorm krij gen. Ik blijf proberen dat te bena deren. Dat verdwijnt nooit, ook niet na het zoveelste schilderij." 'Er zit altijd een vormeloos goes - Met nimmer aflatende be vlogenheid draagt beeldend kun stenaar en landschapsarchitect Eric Odinot uit Zierikzee zijn boodschap uit over de ecologische kwaliteit van het milieu en de identiteit van het Zeeuwse land schap. Dit thema staat ook cen traal bij zijn expositie in Kunsuit- leen De Bevelanden aan de West- wal 45 in Goes, die vandaag om 15.00 uur officieel wordt geopend. Odinot exposeert bij de Kunstuit leen zijn bronzen dierfiguren als voorbeeld van objecten die de om geving zo'n eigen identiteit kun nen geven. Met het ontwerp van een organisch afbreekbaar frietbak je geeft hij uiting aan zijn betrok kenheid met het milieu. R1 Expositie, t/m za. 12 april, Goes, Kunstuitleen De Bevelanden, ma. t/m zat., 13.00 - 17.00 uur. Eindronde van negende editie vindt plaats in Zeeuwse Concertzaal. middelburg - In de Zeeuwse Con certzaal in Middelburg wordt vrij dag 14 maart de finale van de East man Muziekprijs Zeeuwse Jeugd 2008 gehouden. Zes duo's hebben zich hiervoor geplaatst. De finale begint om 20.00 uur. Deze competitie voor jonge mu- ziekduo's, die nu voor de negende keer wordt gehouden, wordt om de twee jaar georganiseerd door de Vereniging Vrienden van Het Duizend dansers in Stenge Heinkenszand heinkenszand - Ruim duizend dansers nemen vandaag in De Stenge in Heinkenszand deel aan de Jazzdans Demodag. Een record aantal van 81 groepen heeft zich aangemeld voor het evenement, waaronder alle jazzdansgroepen van Walcheren. Vanwege het grote aantal deelnemers wordt er in drie programma's gedanst: van 12.30 tot 14.30 uur, van 16.00 tot 18.00 uur en van 19.30 tot 21.30 uur. Zeeuws Orkest. Zij wil op deze ma nier jongeren stimuleren samen te musiceren. De voorselectie heeft zes duo's op geleverd die mogen meedoen aan de eindstrijd. Er zijn twee catego rieën: A (11 tot en met 15 jaar) en B (16 tot en met 19 jaar). In categorie A nemen de volgende duo's het op 14 maart tegen elkaar op: Thomas en Andreas de Gaaij (piano) uit Middelburg, Eleftheria Bagourakis (piano) uit Goes 8c Ni- na van Kleef (klarinet) uit Goes en Joyce van Leuven (klarinet) uit Ter- neuzen 8c Marie-Claire Zegers (kla rinet) uit Sluiskil. In categorie B Accordeonvereniging samen met Danny Vera middelburg - Een bijzondere Zeeuwse combinatie vanavond in de schouwburg in Middelburg: ac cordeonvereniging Concertina ver zorgt samen met Danny Vera een optreden. Het repertoire bestaat uit werk uit de jaren zestig, met hits zoals Love me tender, Moon ri ver en Venus, maar ook nummers van nu komen aan bod. Het concert begint vanavond om 20.00 uur. mij geen verzinnen worden. Dat is voor mij een belangrijke vraag: ben ik aan het fantaseren of aan het kijken? ik wil blijven kijken." „Een andere vraag die me sterk be zighoudt is: wordt mijn werk niet te esthetisch? Ik zoek voortdurend naar een puurheid. Het moet nóg puurder." Cl Dave Meijer, t/m 5 april in Galerie Van den Berge, Westwal 45, Goes. Geopend: do. t/m za., 12-17 uur. strijden: Annemiek de Bruin (klari net) uit Goes 8c Marjolein van Dix- hoorn (klarinet) uit Kapelle, Elske van Liere (piano) uit Ritthem 8c Jip de Wolf (piano) uit Middel burg en Rick Balk (marimba) uit Arnemuiden 8c Thomas de Visser (marimba) uit Middelburg. Er zijn diverse geldprijzen te win nen in beide categorieën,. De jury bestaat uit Mathieu Meijs (oud-di recteur Zeeuwse Muziekschool), Willem Smit (directeur Zeeuwse Muziekschool), Carlo Nabbe (vio list, dirigent), Christian Blaha (diri gent, componist) en Els Millenaar (trompettiste). Albanees ensemble bij Muziekpodium Zeeland middelburg - Het Përmeti Ensem ble uit Albanië treedt vanavond op bij Muziekpodium Zeeland. Het ensemble geldt als de top van de Zuid-Albanese stijl in de volks muziek. Op klarinet, viool, accor deon en verschillende luiten speelt de groep zowel virtuoze en geraffi neerde dansen als bloedstollende klaagliederen. Het optreden vindt plaats in de Zeeuwse Concertzaal en begint om 20.00 uur. MARCCAIN ARMANi JEANS M+F GIRBAUD STRENESSE ORWELL D&G WOLFORD FOR ALL MANKIND THOMAS BURBERRY CAMBIO ANNETTE GÖRTZ MOSCHINO cheap chic ERNY VAN REIJMERSDAL ook op zondag epen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 42