'Het zou fijn zijn als er 'ns wat gebeurt' landelijk wonen.n! Hummeis Meer geld Veerse evenementen Reis gewonnen met slagzin Brand bij sauna in Vlissingen w PZC Zaterdag 8 maart 2008 31 KOZIJNEN GEVELS ROLLUIKEN SERRES H ZONWERING GARAGEDEUREN Zonwering Hogazon Jr. Heinkenszand: Scbeuwersweg 5 TÖ113 568800 Middelburg: Zonwering die precies past bij de stijl van uw woning of bedrijfspand. De mogelijk heden zijn bijna onbegrensd. Wij laten u graag zien hoe fraai en comfortabel dat is. Ook de mogelijkheden van terraszonwering zijn buiten gewoon. Kwaliteit, datziejetotin het kleinste detail. Klannetweg 2a 16Ï1847665» Gemeente verhoogt budget in belang van promotie van Veere. DOMBURG - Organisatoren van eve nementen in de gemeente Veere maken dit jaar meer kans op subsi die. De gemeente verhoogt het budget voor toeristische evene menten dit jaar met 5000 euro en vanaf volgend jaar met 10.000 eu ro per jaar. Het college van B en W heeft dat besloten om de promotie van Veere als recreatiegemeente een impuls te geven. In 2008 is voor subsidie van evenementen ruim 44.000 euro beschikbaar. Dit jaar geeft de gemeente geld aan de wielerwedstrijd Ster Zeeuw se Eilanden, de Kust- en Wandel marathon, de Nationale Menwed strijd Zeeland, de Zomeravondcon certen Oostkapelle en het Beach Volleybaltoernooi Vrouwenpolder. GOES - Ze stuurde een slagzin in voor een landelijke prijsvraag van de Australische porseleinfabrikant Maxwell 8c Williams én ze won. Tanny Louwerse-Dieleman uit Le- wedorp kreeg de prijs gisteren uit gereikt in kookmagazijn Passieux in Goes: een negendaagse reis naar Australië. De Lewedorpse en haar man willen de trip in oktober ma ken. Exclusieve kinder- en tienermoöe De nieuwe zomercollectie is binnen! Witte Paandstraat 6 Goes Lange Geere 7 Middelburg vlissingen - Bij Sauna Swaenen- burgh aan de Zwanenburgseweg in Vlissingen is gisteravond brand in de schoorsteen uitgebroken. De brand ontstond rond zeven uur. Niemand raakte gewond. Toen de stadsgewestelijke brand weer ter plaatse kwam, was het vuur al bijna gedoofd door kordaat optreden van het personeel van de sauna. De brandweer kon volstaan met het controleren van het stook- kanaal met behulp van een warm- tebeeldcamera. In het pand was sprake van lichte rookontwikkeling waardoor alle gasten het gebouw moesten verla ten en elders op het complex wer den opgevangen. Stichting Salvage begon direct na dat de brand geblust was met schoonmaakwerk, waardoor de verwachting is dat de sauna van daag weer open kan. Hoe groot de schade is die de schoorsteenbrand veroorzaakt heeft, is niet bekend. AMBIANCE Voor al uw binnen- en buiten zonwering Omwonenden bouwput Middelburg hopen op spoedige nieuwbouw. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - „Als ik terugdenk aan hoe het allemaal is misgegaan, krijg ik een triest gevoel. Er had daar nu een mooi theater kunnen staan." Rob Luiten kijkt vanuit zijn administratiekantoor aan de Korte Noordstraat in Middelburg al jaren op een grote put met wa ter in plaats van op een nieuwe schouwburg. „Het water is mooi, maar de rest geeft een verpauperd beeld. Vooral door die dichtgetim merde panden aan de overkant, in de Koningstraat. En de hekken om de put zijn ook lelijk." De bouw van het theater op het perceel Zuidsingel/Korte Noord straat/Koningstraat was al vanaf het begin problematisch. Op don derdag 3 maart 2005 ging het echt mis. Omwonenden van de bouw put moesten worden geëvacueerd en de put moest opnieuw vol wa ter worden gezet om verdere ver zakkingen in de omgeving te voor komen. Het is nu drie jaar later en de put ligt er nog steeds hetzelfde bij. De omwonenden zijn zelfs gewend ge raakt aan hun 'Putzicht', zoals met grote letters op een woning aan de Koningstraat staat geschreven. Ze vinden wel dat er snel iets moet ge beuren. In plaats van een theater moeten er nu appartementen ko men. „Van mij mogen ze morgen beginnen met bouwen", zegt Iris Petiet van de rijwielhandel in de Korte Noordstraat. „Dit kan zo niet. Ze zijn eraan begonnen, dan moeten ze het ook afmaken. Ik vind het best dat er appartemen ten komen, maar een theater was Bewoners Korte Noordstraat zijn zelfs gewend geraakt aan hun 'Putzicht' ook goed geweest." Luiten en Petiet vinden dat ze wel lang in het ongewisse moeten ver keren over wanneer er iets gaat ge beuren. Dat zegt ook Guusje Hoog veld van de dierenkliniek op de hoek Korte Noordstraat-Penning- hoeksingel. „Het grootste pro bleem is nu dat je niets weet en niets hoort." Eind januari lazen de omwonen den in de PZC dat het water in de bouwput schoon genoeg is om er uit gepompt te kunnen worden. Mooi, dachten ze, dan gaat er dus eindelijk iets veranderen. Vervol gens is er sindsdien weer niets ge beurd. „In de loop van de tijd word je wel gelatener", zegt Hoogveld. Met haar man (ook arts in de dierenkli niek) woont ze boven de praktijk. „Het zou fijn zijn als er eens wat gaat gebeuren. Je wacht ook met je eigen plannen." Het stel wil al ja ren de badkamer verbouwen, maar stelt dat toch liever uit totdat de bouwput stabiel is. Guusje Hoogveld van de dierenkliniek bij de bouwput. „Het grootste probleem nu is, dat je niets weet en niets hoort." foto Lex de Meester Kleding Ooor kids teens Maten vanaf 92-176 en maten St. Janstraat 10 Middelburg ■inimpyr'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33