Dorp peilt behoefte aan startershuizen bouwTJ^ZSfolSr Bestand damherten op peil Zes arrestaties WsmeakerswÈ na vechtpartij Iepen weg, linden terug 30 I Zaterdag 8 maart 2008 PZC Jn*ï?*ï-r VLISSINGEN - De politie heeft don derdagnacht in Vlissingen zes man nen van 22 tot en met 28 jaar aan gehouden na een vechtpartij. Rond 0.15 uur was er bij een hore- cazaak op de Smalle Kade een vechtpartij waarbij spullen waren vernield en iemand zou zijn gesla gen. De mannen werden aange houden toen de politie ze in een taxi zag stappen. Ze gaven toe bij de vechtpartij betrokken te zijn. De mannen zijn meegenomen voor verhoor. VEERE - De negen iepen aan de noordzijde van de Grote Kerk in Veere worden gekapt. De iepen ver oorzaken te veel overlast voor de tuin van het woonhuis in de buurt en de linden langs het kerkpad wor den in hun groei belemmerd door de grote iepen. Een aantal jaar gele den moest al een aantal iepen in de gemeente Veere verdwijnen door de iepziekte. De groep van negen ie pen is momenteel nog niet ziek, maar er wordt verwacht dat binnen tien jaar ook deze bomen besmet zullen raken met de iepziekte. Na het kappen van de iepen worden er linden teruggeplant. De kapvergun- ning zal nog zes weken ter inzage liggen op het gemeentehuis in Veere. Het kappen van de iepen ge beurt na 15 oktober 2008. foto Lex de Meester Aagtekerke wil jongeren voor dorp behouden. door Dewi Gigengack aagtekerke - De dorpsraad van Aagtekerke kijkt of er behoefte is aan nieuwe starterswoningen in het dorp. Dat doen ze naar aanlei ding van vragen van bewoners. „Woningen van beneden de twee ton zijn hier nu niet te koop, en hebben de laatste jaren ook niet te koop gestaan", zegt dorpsraadse cretaris Simon Minderhoud. „Je ziet de jeugd wegtrekken uit het dorp. Dat is ontzettend jammer." De dorpsraad kreeg vier jaar gele den ook al het verzoek van inwo ners om de behoefte aan starters woningen te onderzoeken. „Die be langstelling viel tegen, er waren maar twee aanmeldingen", vertelt Minderhoud. „Wim van Tatenho- ve (kernwethouder voor Aagteker ke) heeft toen gezegd dat er geen ruimte voor was in het bestem mingsplan. Maar als er voldoende vraag naar is, zou het gewijzigd kunnen worden." De dorpsraad kijkt nu opnieuw naar de behoefte aan starterswo ningen in het dorp. Het onder werp kwam deze week ook aan bod in de openbare vergadering. „Er hebben zich tot nu toe twee geïnteresseerden gemeld", zegt Minderhoud. „We wachten nog een week of twee af, want reacties kunnen nog binnen blijven drup pelen. Bij vijf reacties is het al een heel ander verhaal." Als blijkt dat er belangstelling is, zegt de dorpsraad er alles aan te gaan doen om de wens te realise ren. „Want je ziet jongeren niet graag wegtrekken. De jeugd in Aag- De dorpsraad van Aagtekerke on- derzoekt of er behoefte is aan nieuwe starterswoningen in het dorp. Ze wil voorkomen dat de Aagtekerkse jeugd wegtrekt. tekerke houden, dat is het doel." De moeilijkheid bij starterswonin gen is volgens Minderhoud om de huizen ook in de toekomst laag ge prijsd te houden. „Het moet niet zo zijn dat als de starter vertrekt, dat de vraagprijs van het huis dan flink omhoog gaat. Zoals bij de pre miewoningen, waarbij alleen de eerste die erin kwam ervan profi teerde. Je moet dus een zodanige formule vinden dat het wel een starterswoning blijft." De gemeente Veere voert een star- tersregeling. Dat is een lening die het gat overbrugt tussen de totale koopsom van de woning en het maximale bedrag dat iemand van de bank kan lenen. De maximale hoogte van de starterslening is in Veere 30.000 euro. In de eerste drie jaar na het afsluiten van de le ning hoeft geen rente en aflossing betaald te worden. Mensen tussen de 18 en 29 jaar die minimaal een jaar in Veere wonen, kunnen de re geling aanvragen. Activiteiten rond Vrouwendag VLISSINGEN - De Servische Vereni ging Vlissingen houdt vanavond een bijeenkomst in het kader van de honderdste Internationale Vrou wendag. De bijeenkomst is aan de A. Coortelaan 3 in Vlissingen en begint om 20.00 uur. De Koerdische Vrouwengroep Zee land viert morgen Vrouwendag. Het begint om 13.00 en duurt tot 17.00 uur. Locatie: Burggang ia in Middelburg. Veelzijdige rock in cultuurpodium De Spot MIDDELBURG - Twee bands treden vanavond op in kunst- en cultuur centrum De Spot in Middelburg. The Exploding Shetland Ponies uit Breda en Believeisadoubt uit Gro ningen brengen gevarieerde, stevi ge, melodieuze en energieke rock ten gehore. Aanvang: 20.30 uur. Entree: 3 euro. Locatie: De Spot, Beddewijkstraat 15 in Middelburg. Verkoop van soep voor Warchild succesvol MIDDELBURG - Restaurant Peper Zout heeft op de dag van het vijfja rig bestaan van het restaurant soep verkocht voor Warchild. Er zijn uiteindelijk 202 kopjes soep verkocht met een totale opbrengst van 346,90 euro. De kopjes soep werden verkocht voor 1,50 euro. De rest van het bedrag bestaat uit spontane donaties. Peper Zout ondersteunt Warchild al sinds de opening van het restaurant. Back to the sixties met Concertina en Vera MIDDELBURG - De Zeeuwse Accor deonvereniging Concertina en sin ger-songwriter Danny Vera geven vanavond samen een concert in de Schouwburg in Middelburg. Het thema is 'Back to the sixties'. Kaarten a 10 euro zijn te reserve ren via 0118 470532 of e-mail: concertina@zeelandnet.nl. Aan vang 20.00. Zaal open om 19.30 uur. Kerkdienst in teken van de Molukken ritthem - Dominee P. Pouwelse leidt morgen een dienst in de kerk van Pinkstergemeente Shalom aan de Dorpsstraat in Ritthem. Hij zal ook vertellen over zijn werk op de Molukken. Pouwelse is geboren en getogen in Westkapelle. Hij is nu voorganger in de volle evangeliege meente in Roosendaal. Regelmatig gaat hij voor een paar maanden naar de Molukken. De dienst mor gen begint om 14.30 uur. Praten over bezoek aan weeshuizen Indonesië serooskerke - Adri Abrahamse en Jan Vogel praten over hun be zoeken van afgelopen winter aan kindertehuizen in Indonesië. Ze la ten een filmpje zien en vertellen wat ze hebben gedaan met giften. Vandaag om 10.00 uur bij de fami lie Maas aan de Oostkapelseweg 32, en dinsdag 11 maart in Staal bouwbedrijf Meijers aan de Hon- degemseweg. Info: 0118 592456. Vooral jongeren hoeven nu minder lang te wachten op een huis. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Door de bouw van huurwoningen voor senioren, ko men veel andere huurwoningen vrij in Middelburg. Dat conclu deert directeur Eric de Ceuster van Woongoed nu een aantal wooncomplexen voor ouderen bijna klaar is. Ruim veertig procent van de nieu we huurders van het complex aan de Sportlaan laat een woning van Woongoed achter. Bij de Olmen hof aan de Olmenlaan is dat de helft. In de Keetenstraat in de Stro- menwijk ligt dat fors lager: ruim een kwart van de toekomstige be woners woont nu in een huis van Woongoed. Opvallend is dat in de Stromenwijk vrij veel nieuwe be woners eerst een koophuis had den. „Dat komt waarschijnlijk om dat in die buurt de laatste jaren weinig is gebouwd." Daarmee heeft de bouw van de ouderenwoningen ook een gunstig effect op de wachttijden voor een huurhuis voor anderen. Met name jongeren krijgen tegenwoordig sneller een woning toegewezen. „Vooral als ze genoegen nemen met wat mindere kwaliteit." Het complex aan de Sportlaan wordt eind deze maand opgele verd. Later dit jaar zijn de Olmen hof en de woningen boven de bre de school in de Keetenstraat klaar. In januari en februari 35 dieren in Manteling afgeschoten. door Emiie Calon OOSTKAPELLE - Het damhertenbe stand in natuurgebied De Mante ling is weer op een aanvaardbaar niveau, aldus Lo Polvliet. De afgelo pen twee maanden hebben jagers 35 vrouwtjes afgeschoten in het kustgebied bij Oostkapelle zodat er nu nog zo'n tachtig damherten leven. Het gaat volgens het lid van de Beheerseenheid Walcheren nu om veertig mannetjes en eenzelf de aantal vrouwtjes. De populatie damherten in het na tuurgebied was zo gegroeid dat de dieren voor flink wat overlast zorg den. Groentetuinen, rozenstrui ken, percelen met bieten en win- tergerst, ze wisten daar wel raad mee. Ook hielden ze flink huis in boomgaarden. Damherten zijn na melijk dol op de schors van fruit bomen en zijn in staat die schors in een paar beten er rondom af te rukken zodat de bomen niet meer kunnen herstellen. De provincie verleende toestem ming om in de maanden januari en februari die 35 dieren af te schieten. Per dag maximaal twee en wel op zo'n manier dat er zo min mogelijk verstoring optrad. Volgens Polvliet is dat gelukt. Het merendeel van de geschoten damherten is afgevoerd naar een gespecialiseerde poelier in Zaan dam. Volgens de jager is het vlees van damherten lekker maar bij de Nederlandse consument zo goed als onbekend. Met name ook om dat het aanbod nihil is. Polvliet verwacht niet dat de jagers volgend jaar weer het natuurge bied in moeten om de stand terug Jager verwacht niet dat er volgend jaar afgeschoten wordt in Manteling te brengen tot een aanvaardbaar peil. Volgens de vergunning van de provincie mag dat wel. Maar hij verwacht dat het mogelijk moet zijn om via de gewone jacht bui ten het gebied het damhertenbe stand op peil te houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32