PZC 29 Zeeland Put viert stilletjes verjaardag 'Bloemen kopen? Welnee, we komen voor Nigel!' PZC veilingkranten 35 WALCHEREN 41 Dronken én zonder rijbewijs Kinderkleding MCXX dk,IPx£h, Luchtje IVC MC-200 Studie fiets-voetveer gaat meer tijd en geld kosten Tip? redwalch@pzc.nl Zaterdag 8 maart 2008 Oneindige zoektocht naar puurheid van Dave Meijer vlissingen - Een 23-jarige Vlissin- ger is donderdagnacht op de Sin gel in zijn woonplaats aangehou den voor dronken rijden. Uit een ademtest bleek dat hij ruim vieren half keer te veel had gedronken. Normaal gesproken wordt dan je rijbewijs ingenomen, maar dat bleek de Vlissinger niet te hebben. Na verhoor is hij weer vrijgelaten. Staatsloterij ÊhUUM Kerkplein, Yerseke www.bruundebeer.nl ECHTE MAKELAAR Aannemer wil niet beginnen zonder gegevens over heipalen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Terwijl iedereen er van uitging dat de bouwput in Middelburg nu onderhand dicht zou zijn, ligt hij er nog. Deze week viert de put zijn derde verjaardag. Aannemer WBU is klaar om te be ginnen met het volstorten van de put, zegt directeur Gert van Kralin gen. Er is alleen nog een obstakel: de technische gegevens over de hei palen die de vorige aannemer on der de put heeft geslagen, komen maar niet boven water. „Het is niet zo dat we het tech nisch niet vertrouwen", zegt Van Kralingen. „Maar we willen elke stap zorgvuldig zetten. Dat kun nen mensen ook van ons verwach ten." De gegevens moeten worden aangeleverd door de vorige aanne mer. Maar die steggelt nog steeds met de gemeente Middelburg over de vraag wie aansprakelijk is voor de schade die ontstond toen de theaterbouwput het begaf „Het is een juridisch probleem", zegt Van Kralingen. „Volgens mij moeten die gegevens er gewoon zijn." Wethouder Albert de Vries (Pv dA) wil dat de WBU hoe dan ook begint. „Het is de vraag of die in formatie over de heipalen noodza kelijk is. Waarom die niet komt? Dat komt ongetwijfeld door de schadeclaims en de bemoeienis van verzekeringsmaatschappijen." „Ik hoop dat we op korte termijn kunnen beginnen", zegt Van Kra lingen. Het is vervelend. We zijn er allemaal van doordrongen dat we spoed moeten maken." De bouwput wordt voor een deel volgestort met beton. Dat duurt acht dagen. Tegen de zijkanten van de lekke put komt een voorzet wand. Het duurt elf weken voor dat de put lekvrij is. Bovenop de put komen appartementen. Onder de woningen wordt een parkeerga rage gemaakt van twee lagen, die gedeeltelijk boven de grond komt te liggen. De garage is bestemd voor bewoners van de woningen erboven. pagina 31: het zou fijn zijn als er 'ns wat gebeurt De aannemer wil niet beginnen met het vullen van de Middel burgse bouwput voordat hij gege vens over de heipalen heeft. De put is deze week drie geworden. door Dominica Groenleer MIDDELBURG - Het was even organi seren, maar uiteindelijk had Ri chard Mies van bloemenzaak Mies in winkelcentrum Dauwedaele het voor elkaar: Nigel Brown kwam signeren bij de heropening van bloemenzaak Mies. „We zijn dik twee weken bezig geweest om het te regelen", zegt eigenaar Richard Mies. Samen met zijn broer Marc- hel Mies heeft hij zes bloemenza- ken op Walcheren en in Goes. „We hebben Nigel uitgenodigd om dat wij vinden dat hij een enorme prestatie heeft geleverd bij Idols", zegt Richard Mies, zelf een grote fan van het televisieprogramma Idols, „en dat is precies wat wij ook doen. Wij willen ook presta ties leveren, maar dan met bloe men." De winkel is vooral gevuld met jonge meisjes die maar al te graag even op de foto willen met Nigel. „Ik vind hem erg goed, hij had van mij wel mogen winnen", zegt de negenjarige Amy die sa men met haar moeder ongeduldig in de rij staat te wachten op een handtekening van Nigel. Naast haar staat een groepje meisjes te dringen om even een glimp op te vangen van Nigel. „Bloemen ko pen? Welnee, we komen hier voor Nigel!" foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl De bewoners van het Spuikom- park in Philippine haalden de af gelopen jaren forse argumenten uit de kast om de bestuurders er van te overtuigen dat de bouw van een woonzorgcomplex in hun buurt een slechte zaak zou zijn. Vernietiging van natuur waarden, waterhuishoudingspro blemen... Het haalde niets uitde gemeente hield halsstarrig vast aan de gekozen locatie. De bewo ners spelen nu hun laatste, gehei me wapen uit: de geur van ge kookte mosselen, die in het sei zoen boven het mosseldorp hangt. Die wordt gezien de heer sende windrichting steevast naar het nieuwe complex geblazen. En dat wil natuurlijk niemand. videocamera Pak uw kans op vele euro's voordeel Kijk op www.veilingkranten.nl voor de volledige veilingvoorraad. Elke dag zijn er speciale aanbiedingen. Op alle overige 1600 producten kunt u nog bieden t/m zaterdag 15 maart a.s.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31