Econoir ie Kabelproducent Draka boert goed 'Kruidvat behandelt personeel als kinderen' Vopak ziet toekomst zonnig in deOndernemer- Kan goede reclame voor ÉÊÊk mijn bedrijf ook gratis zijn? H PZC Zaterdag 8 maart 2008 25 Draka profiteert van gunstige ontwikkelingen in de bouwsector. foto Koen Suyk/ANP amsterdam - Kabelproducent Dra ka heeft in 2007 flink hogere resul taten geboekt dan in 2006. Het be drijf behaalde een nettowinst van 93 miljoen euro tegen bijna 22 mil joen euro een jaar eerder, zo meld de Draka gisteren. Het bedrijf zegt te hebben geprofi teerd van de positieve ontwikkelin- Tankopslagbedr i j f rekent op stijging van bedrijfsresultaat. rotterdam - Vopak verwacht dat de vraag naar opslagdiensten de komende jaren onverminderd hoog blijft. Voor 2008 rekent het tankopslagbedrijf op een stijging van het bedrijfsresultaat met 10 procent, exclusief eenmalige pos ten. Dat maakte Vopak gisteren be kend bij de publicatie van de jaar cijfers. „We zien geen effect van de situa tie op de financiële markten op de vraag naar opslagdiensten", aldus financieel directeur Jack de Kreij in een toelichting. Het bedrijfsresultaat exclusief bij zondere posten steeg met 24 pro cent tot 272,9 miljoen euro. De net towinst van Vopak nam toe met 40 procent tot 181,1 miljoen euro, terwijl de omzet met 10 procent groeide naar 853 miljoen euro. Houders van aandelen Vopak krij gen een dividend van 0,95 euro per aandeel, een stijging van 27 procent ten opzichte van 2006. 's Werelds grootste onafhankelijke opsiagbedrijf van vloeibare en gas vormige chemie- en olieproducten verwacht de capaciteit de komen de jaren verder op te krikken. Hier voor trekt Vopak jaarlijks gemid deld 450 miljoen euro uit. Vopak profiteert van het toene mende wereldwijde gebruik en vervoer over zee van brandstoffen en chemicaliën. Hierdoor stijgt de vraag naar op- en overslagdiensten in belangrijke havens. Verder speelt de toenemende populariteit van het gebruik van biobrandstof fen Vopak in de kaart. I I gen in de Europese bouwsector. Ook was er veel vraag naar glasve zelkabels. Draka had gerekend op een winst van 85 miljoen euro. De omzet van het beursgenoteerde bedrijf uit Amsterdam steeg met 11 pro cent tot 2,8 miljard euro. De helft van de groei was te danken aan Werknemers van distributiecentrum klagen bij directie. den haag - Personeel van het cen trale distributiecentrum van Kruid vat in het Gelderse Heteren stapt maandag met een klachtenlijst naar het hoofdkantoor. Ze willen dat er een einde komt aan de te ho ge werkdruk, het gedwongen over werk en aan de situatie dat de mensen niets te zeggen hebben over hoe ze worden ingeroosterd. Hoewel het personeel in de 767 winkels van Kruidvat een lichte af name waarneemt van de werk druk, is deze is nog steeds te hoog. Dat zegt FNV-bestuurder Murat Sekercan. Toen bedrijfsleiders in april 2006 riepen dat de maat vol was, trok de directie van Kruidvat het boetekleed aan. In de concur rentieslag had de keten te veel be zuinigd op personeel, waardoor de werkdruk voor de overblijvers uit overnames in Duitsland, de Vere nigde Staten en China. Draka is 'voorzichtig optimistisch' over 2008, gezien de solide start van het jaar. Het bedrijf verwacht komend jaar een volumegroei van 2 a 3 procent op de wereldwijde ka- belmarkt. Afgelopen jaar steeg de wereldwij de hand liep. Kruidvat beloofde be terschap. Uit een FNV-enquête van januari onder het personeel van 's lands grootste drogist blijkt dat de situa tie iets is verbeterd, maar dat de mensen nog steeds worden overbe last. In het distributiecentrum in Heteren merken de ruim driehon derd medewerkers echter niets van verbeteringen. FNV Bondgeno ten sprak met meer dan 150 van hen. „De mensen willen in de eer ste plaats normaal behandeld wor den als volwassenen. We roepen al geruime tijd dat Kruidvat de werkomstandigheden moet verbe teren, maar dat is tegen dovemans oren gericht", aldus Sekercan. De bond meldt intimidatie en bele digingen van de medewerkers in 1^ Personeel van Nederlandse groot- ste drogist klaagt over een te gro te werkdruk, gedwongen over werk en een volkomen gebrek aan inspraak. de vraag naar kabels met ongeveer 4 procent. De groei was het sterkst in het eerste halfjaar. In de tweede helft verzwakte de markt door de neergang van de Amerikaanse eco nomie. Belangrijke groeimotors blijven opkomende economieën in Oost-Europa, het Verre Oosten, India en Latijns-Amerika. Heteren. „Overwerk is structureel, wie weigert, krijgt een waarschu wing en 'past niet in het team'. De stijl van leidinggeven is dictato riaal: een eigen mening is niet ge wenst en verder is het nooit goed, complimenten zijn er niet bij." De 37-jarige heftruckchauffeur Iwan Hengelman is twee maan den geleden overgeplaatst van het distributiecentrum in Nijmegen naar Heteren. „De werkdruk is te hoog. We mogen niet eens met el kaar praten op de werkvloer, dan krijg je een waarschuwingsbrief. Toen mij dat overkwam, heb ik de bond ingeschakeld. Die zorgde er voor dat Kruidvat de brief introk." Kruidvat was tot 2002 onderdeel van het Nederlandse familiebedrijf Groenwoudt, waarna het werd overgenomen door AS Watson, een dochter van het Chinese mil jardenconcern Hutchison Wham- poa. Sindsdien zijn de sfeer en de arbeidsomstandigheden verslech terd, zeggen FNV en CNV. Fugro weet records 2006 te overtreffen leidschendam - De honger naar olie en gas is goed voor Fugro. Het bodemonderzoekbedrijf meldde gisteren resultaten over 2007 die de records van 2006 overtroffen. De nettowinst steeg met 53 pro cent naar 216 miljoen euro, de om zet met 26 procent naar 1,8 miljard euro. Fugro profiteert van de wereldwij de jacht op grondstoffen. De inves teringen van de olie- en gasindus- trie stegen vorig jaar met 15 tot 19 procent en zullen dit jaar naar ver wachting wereldwijd met circa 10 procent stijgen. Verkoop motorfietsen is ruim verdubbeld amsterdam - Het mooie weer in de weekeinden in februari en de al in januari gehouden Motorbeurs Utrecht hebben de handelaren in motorfietsen geen windeieren ge legd. Ze verkochten ruim twee keer zoveel van deze tweewielers in vergelijking met februari 2007. In februari 2008 werden 1811 mo torfietsen geregistreerd, meldden de RAI en de Bovag vrijdag. Een jaar geleden waren dat in dezelfde maand 878 exemplaren. In 2007 werd de Motorbeurs gehouden in februari. Heineken breidt flink uit in Zuid-Afrika amsterdam - Heineken richt in Zuid-Afrika twee joint ventures op en steekt daarin 260 miljoen eu ro, meldde de brouwer gisteren. Heineken zal met het Britse Dia- geo en Namibia Breweries samen werken op het gebied van bier en cider. Diageo en Heineken krijgen in deze onderneming elk een be lang van 42,25 procent, Namibia Breweries krijgt 15,5 procent. Hein- eken zal met Diageo ook samen werken in de brouwerij in de pro vincie Gauteng. Daar zal Heineken en Amstel worden gebrouwen. Loonoverleg in Duitse publieke sector mislukt potsdam - Het laatste beraad over de lonen in de Duitse publieke sec tor is mislukt, zo hebben betrokke nen gisteren gemeld. Dienstenvak bond Verdi dreigt met acties vanaf april als bemiddeling door een der de partij faalt. Eerder deze week ontregelden waarschuwingsstakin gen het openbaar vervoer, zieken huizen en kinderopvangcentra in Duitsland. Verdi eist 8 procent meer loon voor de ongeveer twee miljoen overheidsmedewerkers. De werkgevers bieden 5 procent over een periode van twee jaar. TIE Holding ontslaat oprichter Dick Raman amsterdam - De raad van bestuur van softwarebedrijf Tie Holding heeft oprichter en voormalig CEO Dick Raman ontslagen. De direc tie constateerde 'ernstige onregel matigheden' waarvoor Raman ver antwoordelijk wordt gehouden. Raman stapte in november vorig jaar al op als bestuursvoorzitter, op verzoek van de commissaris sen. Hij verwees toen naar me ningsverschillen in de top van het bedrijf Na zijn vertrek als CEO werd hij directeur van het Ameri kaanse onderdeel Tie Commerce. Home Mijn Netwerk •1 1 r I jpESEH Gratis uw bedrijf presenteren en méér. deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland. Een plek waar u zich kunt profileren en presenteren, waar u kunt zoeken en gevonden kunt worden en waar u in contact komt met collega-ondernemers. En via ons inkoopvoordeel- programma profiteert u van vele kortingen. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. nl Gericht op succes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25