Vaker geweld in huis STEÏWAUS Vijf arrestaties bij actie Voorpost in Terneuzen 12 en 13 Tunnel boekt record in 2007 HET WEER: Half bewolkt Zaterdag 8 maart 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 58 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Invoering huisverbod maakt eerder ingrijpen straks mogelijk. door Marcel Modde MIDDELBURG - Het aantal meldin gen van huiselijk geweld in Zee land is vorig jaar sterk gestegen. Daarentegen zijn er steeds minder vrouwen die ook aangifte doen. Dat blijkt uit de jongste cijfers van het Advies- en Steunpunt Huise lijk Geweld (ASHG) Zeeland en de politie. In 2007 registreerde het steunpunt 2363 incidenten, een dikke 300 meer dan het voorgaande jaar. In slechts de helft van die gevallen kwam het ook tot een aangifte. Dat past in de dalende tendens, al dus J. Dalebout van de politie Zee land. In 2005 stapten nog 2500 slachtoffers naar de politie, tegen 1200 in 2006. Volgens Dalebout valt het verschil deels te verklaren omdat de drempel de echtgenoot ook bij de politie aan te brengen, voor veel vrouwen uiteindelijk te hoog is. Dat zeggen ook ASHG-di- recteur Finus Kuijs en Marianne de Jonge van Blijf van m'n Lijf Zee land. „Huiselijk geweld is niet iets waarmee je te koop loopt. Meestal gaat een fiks aantal incidenten vooraf aan een concrete melding", aldus Kuijs. Gemiddeld genomen trekken vrou wen pas na de 35e keer te zijn mis handeld aan de bel, schetst Dale bout de ernst van het 'taboe'. „Hui selijk geweld is een gigantisch pro bleem, wanneer je het volume af zet tegen andere delicten in Neder land. Het komt voor in alle lagen Het aantal Zeeuwse meldingen van huiselijk geweld steeg vorig jaar sterk. Gemiddeld stappen vrouwen pas naar de politie na dat ze 35 keer zijn mishandeld. van de bevolking." Verschillen tus sen het platteland en de Randstad zijn er volgens hem nauwelijks. De mogelijkheden geweld in huise lijke kring aan te pakken, worden steeds groter. In Zeeland werken politie en hulpinstanties nauw sa men in een zogeheten ketenorgani satie. Incidenten worden zo breder opgepakt, wat deels het gestegen aantal meldingen kan verklaren. Daarnaast wordt naar verwachting dit najaar het 'huisverbod' van kracht. Met die wet in de hand mag dan ook bij een 'dreigende sfeer' iemand de toegang tot zijn eigen woning worden ontzegd. terneuzen - Vijf niet-Zeeuwse leden van de 'volksnationalistische beweging' Voorpost zijn gis teren aangehouden vanwege het bekladden van verwijsborden naar de coffeeshops Checkpoint en Miami in Terneuzen. Vijftien leden van de rechts-radicale groepering protesteerden in Ter neuzen tegen de verkoop en het gebruik van drugs. Voorman Peter Brandt raakte verwikkeld Medewerker Orange steekt collega dood den haag - Een 38-jarige medewer ker van telecombedrijf Orange is gisteren door een collega doodge stoken. Het incident vond plaats in een kantoor van het bedrijf aan de Groenhovenstraat in Den Haag. Dat liet de politie gisteren weten. De twee hadden ruzie, maar het is onduidelijk waarover. De dader, een 37-jarige Rotterdammer, is aan gehouden op een nabijgelegen plein. Hij zit vast voor verhoor. De steekpartij vond plaats op de werkvloer, waar collega's getuige waren van het incident. ELTMEISTER KÜCHEV 15-20% GOEDKOPER DAN ANDERE TOPMERKEN I PZC-debat over ziekenhuizen goes - Vorig jaar zijn voor het eerst meer dan 5 miljoen voertui gen door de Westerscheldetunnel gereden. De teller eindigde 31 de cember op 5.207.222 passages. In 2007 heeft de op 14 maart 2003 geopende vaste verbinding tussen Zeeuws-Vlaanderen en Mid den-Zeeland 6 procent meer ver keer getrokken dan het jaar ervoor. Bij de NV Westerscheldetunnel be schouwen ze dat als een correctie, want in 2006 nam het aantal voer tuigen af met 1,7 procent. De NV Westerscheldetunnel dankt de flinke stijging van vorig jaar aan de economische opleving. Die heeft niet alleen invloed op het zakelijke vervoer, maar stimu leert ook particulieren een ritje te maken. Per etmaal reden vorig jaar gemiddeld 14.266 voertuigen door de tunnel. Ter vergelijking: de vijf jaar geleden opgeheven autoveren over de Westerschelde kwamen aan 8000 voertuigen per etmaal. Spectrum: tunnel maakt verwachtin gen ten dele waar IKuBSO Cruijff maakt zich volstrekt belachelijk reageer op www.pzc.nl Gedoogbeleid voldoet prima mm 27% oneens 173% aantal reacties: 336 :mBÊÊÊÊÊÊm Zeeland: 2, 3, 29 t/m 39, 42 en 43; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 9 t/m 11; Meningen: 12 en 13; Bui tengebied: 19 t/m 21; Beurs: 23; Economie: 24 en 25; Cultuur: 41; Sport: 47 t/m 53; Spectrum, Rei zen, Wonen en Media, met daarin Televisie: 60 t/m 63. in een felle discussie met medewerkers en bezoe kers van Checkpoint. pagina 3: flyers, spandoeken en een felle discussie www.pzc.nl voor een filmpje van de actie 1 1 %>Van jole Advies en Management www.vanjole.com GOES, Marconistraat 28 (Meubelboulevard Goes) tel 0113-227077 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkamploen.nl of bel 0800-1536. Cruijff weg bij Ajax na botsing met Van Basten amsterdam - Wat iedereen in de voetballerij voor onmogelijk heeft gehouden, is gisteren toch ge beurd: Johan Cruijff en Marco van Basten, zijn beste leerling, zijn bij Ajax met elkaar in aanvaring geko men. De twee kopstukken konden het in een persoonlijk onderhoud niet eens worden, vooral over de al dan niet noodzakelijke verande ringen bij de jeugdopleiding. Ge volg: Cruijffheeft zijn opdracht als technisch hervormer bij zijn grote liefde teruggegeven. pagina 47: 'Cruijff is te rigoureus' Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1