Ziekenhuizen zijn al aan het veranderen Ondernemer PZC debat Ook op zoek naar goed personeel? Bel nu 0113 -315 548 Ziekenhuiszorg in Zeeland 1 2 Zaterdag 8 maart 2008 PZC Op woensdag 23 april verschijnt een speciale uitgave van 'de Ondernemer' die geheel in het teken staat van het werven van personeel. Hierin kunt u laten zien welke mogelijkheden uw bedrijf biedt op het gebied van ontwikkeling en scho ling, aan welke innovaties u werkt of hoe goed de faciliteiten zijn binnen uw bedrijf. Kortom: Profileer uw organisatie als dé nieuwe werkgever! Nieuwsgierig naar de mogelijkheden in de Ondernemer? Bel voor een afspraak! LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Bevrijdingsfestival 2 Met verbazing en enige irritatie las ik dat, als het aan Frank van Iersel ligt, het bevrijdingsfestival uit het hart van Vlissingen gerukt zal wor den. Een festivalterrein inrichten op het Bellamypark en omgeving zou te duur geworden zijn en er zou daardoor te weinig geld over blijven voor een line-up die een groot publiek zal trekken. Meneer van Iersel lijkt niet te zien dat niet in de laatste plaats de loca tie het bevrijdingsfestival elk jaar tot een zeer geslaagd feest maakt. Ik voorspel een aanzienlijke terug loop in bezoekersaantallen als het festival verplaatst wordt naar een locatie buiten het centrum. Marco de Klerk Koffielounge-Restaurant Kamer 42 Bellamypark 42, Vlissingen Vmbo woordenboek 2 Onlangs was er een reactie op een briefschrijfster uit Zeeuws-Vlaan- deren, omdat deze te moeilijke woorden zou gebruiken. De groot te van de woordenschat is gebon den aan opleiding, wanneer het specialismen betreft. Maar dat hoeft niet voor dagelijks gebruik. Een vmbo-woordenboek riekt naar linguïstische discriminatie. Onderzoek wijst uit, dat bewuste beperking van taalmogelijkheden mensen manipuleert. Op vmbo-ni- veau kan door taaltraining de woordenschat vergroot worden met 'moeilijke' woorden. Schuld is het slechte onderwijs. Ook veel hoog opgeleiden beheersen hun moedertaal niet. En spreken bij voorbeeld niet over een 'langver- blijf inrichting', maar over 'long stay' alsof het over een erectiepil gaat. Dan de kalkoen uit het woor denboek in het voorbeeld in de PZC. Dat is dus een soort kip. Waarschijnlijk is een kangoeroe dan een springkonijn, en een struisvogel een hardloopkip. Ook de PZC maakt zich schuldig aan taalinfantilisering. Er blijkt van daag een Okapi baby geboren. Klinkt vertederend, maar is onzin. Dieren krijgen gewoon jongen. J. Pollemans Singel 10, Biervliet Basisscholen Ook ik erger me groen en geel aan ouders die het te 'druk' hebben om met de fiets hun kroost naar school te brengen/ halen (PZC, 05-03)- (lees; te beroerd zijn hun auto even bij Dijkstede te parke ren). Tja we zouden eens 70 meter moeten lopen. Om hiervoor nu echter het weini ge groen rond de basisscholen 'tij delijk' op te offeren voor parkeer plek gaat veel te ver. Die kosten hoeven absoluut niet gemaakt te worden en hoewel de gemeente vast nog wel wat over heeft van het geld dat de machtige Rabo bank heeft betaald om het voorma lige Van Der Biltplein te voorzien van een volstrekt misplaatst ge drocht van een gebouw, lijkt het mij mooier om Heinkenszand het groen dat het nog heeft daar te la ten behouden. J. Fackler Dorpsstraat 14, Heinkenszand N57 St. Laurens heeft zorgen over N57. De bewoners van Sint Laurens die in de jaren '90 een huis kochten en ervan uitgingen dat het een rus tig dorp zou worden, zijn ongerust (PZC, 06-03). Want stel nu dat de nieuwe N57 op de oude N57 wordt aangesloten? Hebben deze bewoners er al eens over nagedacht wat er gebeurt met hun (nacht)rust als er ten oosten van het dorp dag en nacht trans- portverkeer over een Nieuwe N57 rijdt die 3.0 meter boven NAP ligt. Een weg op de hoogte van de zichtwal van Blommendaele. Hoe ver denkt u dat dit geluid te horen zal zijn? En hoe hoog moet het geluid- scherm worden om het dorp af te schermen? Zes meter? Fraai toe komstuitzicht voor de bewoners die aan de oostzijde wonen. Maar wellicht valt het allemaal wel mee. Het tracébesluit is verlopen en de rechter zou al deze flauwekul wel eens kunnen terugdraaien. J. Vergroesen Vrouwenpolderseweg 55a, Serooskerke Ziekenhuizen lijken, maar zijn niet meer wat ze steeds geweest zijn. door Claudia Sondervan GOES - De Aorta 58, Ziekenhuis Zeeland, topklinische zorg, super specialismen, eerstelijnsspecialis ten, spoedpleinen: termen die aan geven dat de ziekenhuiszorg zoals de Zeeuwen die altijd aantroffen op de vertrouwde plaatsen niet meer bestaat. Of toch? Op het oog lijken de ziekenhuizen in Vlissingen en Goes te draaien zoals ze altijd gedaan hebben. On derhuids verandert veel in hoog tempo. De aanzegging van de zie kenhuisdirecties dat die verande ringen aanstonds vertaling krijgen in nieuwbouw, verbouw en herver deling van zorg zet bij veel men sen de haren overeind. Argwaan over de gronden van de fusie leidt tot beschuldiging van nietsontzien de hang naar bestuurlijke wapen feiten, belustheid op groter gelde lijk gewin ten koste van de Zeeuw se zieken en hun naasten en ge makzucht van dokters. De belangenbehartiger van diezelf de mensen, patiëntenplatform Kla verblad Zeeland en het provinciaal bestuur scharen zich vierkant ach ter de ziekenhuizen en hun advi seurs: zij pleiten voor dokters met meer kennis, vaardigheid en rust tijd, de betere levensreddende voorziening op drie kwartier af stand in plaats van in Rotterdam, Breda of Antwerpen, en zorg die niet te duur is maar wel toerei kend om de broek op te houden van de Zeeuwse ziekenhuizen. Het zijn te brede argumenten voor Argwaan over de gronden van de fusie leidt tot beschuldigingen Walchenaren die hun barende vrouwen en kritieke dierbaren niet naar Goes verscheept willen zien. Inwoners van Schouwen-Dui- veland bleven lang onverstoord. Hen gebeurt dat al sinds 2001 en het voldoet. Maar nu de Walchena ren hen op grotere afstand duwen van de acute zorg door het hoofd ziekenhuis bij Middelburg te eisen, rijst ook Noord-Zeeuws protest. De historie herhaalt zich een der de maal, lijkt het. Of wordt drie maal scheepsrecht voor de fusie tussen Ziekenhuis Walcheren en de Oosterscheldeziekenhuizen? In 1989 legden de ziekenhuizen een fusiedocument neer. De organisa ties leken kalm naar elkaar toe te groeien tot ze 2002 een nood sprong maakten: het besluit om al vast kindergeneeskunde en verlos kunde in Goes te concentreren vanwege een acuut gebrek aan kin derartsen. De haastige spoed bleek fataal: de weerstand uit Walcheren sloeg over op de Tweede Kamer en de fusie werd afgekapt. Poging twee liep eind 2006 vast op de scepsis van de Mededingingsau toriteit, die niet uitging van be houd van ziekenhuiszorg binnen de Zeeuwse grenzen maar het con- currentiebeginsel voorrang gaf. Bij poging drie lijkt het argument 'be tere zorgkwaliteit uit rendabeler budgetten' minister Klink en de bewakers van zorg en zorgmarkt overtuigd te hebben. De overheid heeft groot belang ziekenhuiszorg in dunbevolkte gebieden zonder al te veel bijzondere subsidies over eind te houden. De vorming van het gezamenlijk bedrijf ServiZZ van de Goese en Vlissingse hospi taals voor zaken als personeel en organisatiebeheer en laborato rium- en apotheektaken past daar bij. Maar niet voor onzekere zorg gebruikers en hun politieke verte genwoordigers. Zij zien in ServiZZ weer een vooruitgeschoven kindje. Binnenkort valt het besluit over de Zeeuwse ziekenhuiszorg boven de Westerschelde. Dan eindigt een discussie die 25 jaar heeft gewoed. Aanleiding voor de PZC om nog één keer alle argumenten op een rij te zetten in een debat over de Zeeuwse ziekenhuiszorg. Uitnodiging! U bent welkom op maandag 17 maart 2008 Locatie: Stadsschouwburg Middelburg Aanvang: 20.00 uur (zaal open vanaf 19.30 uur) Toegang: gratis Aanmelden: debat@pzc.nl of 0113 - 315 660

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 12