Minister: verbod growshops Pechtold valt Verdonk aan over zaak tasjesdief Anti-Wilders-website bezwijkt onder belangstelling Vrijdag 7 maart 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 57 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Winkel is voorportaal van georganiseerde hennepteelt, zegt CDA. OEN HAAG - Minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie gaat growshops verbieden. Het willens en wetens apparatuur of spullen verkopen am wiet mee te kweken wordt strafbaar gesteld. Dat is de kern van een wetsvoorstel van de minis ter. De Tweede Kamer debatteerde gisteren over het drugsbeleid. Growshops verkopen lampen, groeimiddelen, potaarde en zaden voor hennepteelt. Omdat de spul len ook voor andere doelen dan de kweek van wiet kunnen worden gebruikt, verkopen ze niets ille gaals. Daardoor was het tot op he den lastig iets tegen deze zaken te ondernemen. De winkels werden alleen gesloten als er in het pand zelf wiet was aangetroffen. Hirsch Ballin stoort zich echter niet alleen aan de verkoop van spullen die gebruikt kunnen wor den voor de teelt van hennep, maar ook aan de adviezen die klan ten in growshops krijgen. Zo ont vangen ze bij de aankoop van ap paratuur een handleiding of geeft de verkoper hen mondeling advies hoe ze het beste een hennepkwe kerij kunnen aanleggen. Met het wetsvoorstel komt Hirsch Ballin te gemoet aan een wens van de Ka mer. In november werd een door het CDA ingediende motie aangeno men om de shops te verbieden. Wraj Winkels die spullen verkopen voor hennepteelt worden verbo den. Daarnaast evalueert het ka binet het drugsbeleid in de afge lopen dertig jaar. De partij beschouwt de winkels als 'voorportalen van de georgani seerde hennepteelt'. Het strafbaar maken van de ver koop van producten voor de hen nepteelt kan criminele organisaties die grootschalig wiet telen in de hand werken. Dat zegt directeur Bert Bieleman van onderzoeksbu reau Intraval in Groningen. „Eén van de pijlers van het coffeeshop- beleid is dat de shops bevoorraad worden door de kleine thuisteler", stelt Bieleman. „Met het sluiten van de growshops ontneem je de thuisteler de kweekmogelijkheid. Criminele organisaties zijn wel in staat om op een of andere manier aan kweekapparatuur te komen. Die nemen dan mogelijk de teelt over." Het kabinet werkt intussen aan een evaluatie van het Neder landse drugsbeleid in de afgelopen dertig jaar. Het gaat om een brede terugblik die moet uitwijzen of het drugsbeleid inderdaad risico's voor gebruikers voorkomt en be perkt, zoals de bedoeling is. Minis ter Ab Klink (Volksgezondheid) zegde de evaluatie gisteren toe. pagina 7: actie nationalisten bij Checkpoint Farfan schiet PSV langs Tottenham LONDEN - PSV heeft een grote stap gezet op weg naar de kwartfinales van de Uefa Cup. De Eindhovena- ren versloegen gisteravond Totten- ham Hotspur in Londen met o-i. Jefferson Farfan maakte in de eer ste helft het doelpunt. Komende woensdag is de return. Met de zege herstelde PSV zich van de competitienederlaag bij FC Utrecht en vijzelde het het zelfver- touwen op met de topper tegen Ajax in het verschiet (zondag). pagina 41: Stunt bij Spurs sterkt mo raal Gedoogbeleid voldoet prima reageer op www.pzc.nl Homo's zijn al geaccepteerd, dus Plasterk hoeft niet naar Gay Pride WËËÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊË67% oneens 133% aantal reacties: 374 EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 10 en 11; Auto: 15 en 17; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 33; Agenda: 35; Economie: 36 en 37; Beurs: 38; Sport: 41 t/m 45; Te levisie: 46 en 47. Verdonk gaat volgens leider D66 op stoel rechter zitten. DEN HAAG - D66-leider Alexander Pechtold wil dat Tweede-Kamerlid Rita Verdonk zich verantwoordt in de Kamer voor haar uitlatingen, gisteren, over een rechtbankvon- nis. Verdonk zei dat de vrouw die in Amsterdam in 2005 een tasjesdief heeft doodgereden, vrijspraak had moeten krijgen. De rechter veroor deelde de vrouw gisteren tot 180 uur werkstraf en een voorwaarde lijk rijverbod. Verdonk was gisteren aanwezig bij de uitspraak. Ze was minister van Integratie toen het incident zich voordeed en zei destijds dat de dief nog zou leven als hij de tas niet had gestolen. Gisteren knoopte ze daar haar op merking over een verdiende vrij spraak aan vast. Pechtold: „Rita Verdonk gaat op de stoel van de rechter zitten en dat hoort niet. Als Kamerlid ben je immers mede wetgever. Als je dan vindt dat iets niet goed is, moet je de wet aan passen. Doe dat dan ook. Niet het vonnis kritiseren", stelt de D66-fractievoorzitter. Pechtold vraagt Verdonk - in de Kamer namens Trots op Neder land - volgende week tekst en uit leg te geven over haar kritiek op het vonnis.Rita Verdonk was giste ren niet bereikbaar voor een reac tie. Zij was overigens niet de enige po litica die het vonnis van de rechter betwistte. PW-Kamerlid Raymond de Roon had liever gezien dat de vrouw die de tasjesdief doodreed, geen straf was opgelegd, liet hij weten. De Roon was voor zijn Kamerlidmaat schap advocaat-generaal bij het Amsterdamse Gerechtshof Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 -0231 231 8 711688 555530 DEVENTER - Hans Kersten (midden) en Marcela Vargas (rechts) van de website stopwilders.com delen op de Brink in Deventer T-shirts uit aan het winkelende publiek, ledereen die het niet eens is met de anti-Koranfilm van Geert Wilders kon dat gisteren kenbaar maken door een protestshirt aan te trekken. De site www.stopwilders.com kreeg gisteren 250 bezoekers per seconde te ver werken, waardoor de provider plat dreigde te gaan. Daarom zette de hosting-provider de site stop. De site was een initiatief van vrienden uit het zuiden. „Wij zijn geen moslims en hebben geen sympathie voor extremisten", zei woord voerder Kersten. „Maar wij hebben gezond ver stand en vinden dat de weg die Wilders inslaat niet de juiste is. Die weg kan alleen maar leiden tot meer escalatie." foto ANP pagina 8: Pakistani de straat op tegen Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1