De pijn in de pols is weg, de lach is terug limiet PSV moet snel op één lijn zien te komen Dennis van der Geest niet naar EK, wel naar Spelen NK mennen in oktober naar Zeeland PZC Donderdag 6 maart 2008 43 Eindhovenaren kunnen kater van zich afspelen in Uefa Cup. door Frans van den Nieuwenhof LONDEN - Nu de League Cup bin nen is, lijkt het zelfvertrouwen bij Tottenham Hotspur onkreukbaar. Iets meet dan dertig uur voor de eerste wedstrijd tegen PSV deed coach Juande Ramos gistermiddag zelfs een ludieke poging om de spanning te breken door een inge wikkelde gymnastische oefening van zijn spelers te relativeren. „We oefenen alvast op het begroeten van ons publiek, voor als we straks de Uefa Cup hebben gewonnen", zei de Spanjaard glimlachend. PSV laat evenmin iets merken van een geschonden geloof in eigen kunnen. Ook na de nederlaag bij FC Utrecht van zondag weigert trainer Sef Vergoossen zich open te stellen voor negatieve gevoe lens. Dat het vorig jaar in maart he lemaal misging met PSV 'boeit me helemaal niet', zei Vergoossen gis teravond voor de laatste training op White Hart Lane. „En ik heb ook nergens in de reglementen kunnen vinden dat je voor het winnen van de titel negen punten meer moet hebben dan een tegen stander. Het duel met Spurs vanavond komt wel als geroepen om de dreun van zondag te verwerken, vindt verdediger Jan Kromkamp. „We hebben een slechte beurt ge maakt in de Nederlandse competi tie. Dan is het lekker om je op een ander podium te kunnen revan cheren. Dit is een prachtige wed strijd om weer nieuw zelfvertrou wen op te doen." Kromkamp gelooft niet dat er nog een katterig gevoel in de kleedka mer hangt. „Alles is goed uitge sproken. Voor iedereen is wel dui delijk dat we er nog lang niet zijn. Het komt ons niet aanwaaien; wij moeten elke wedstrijd honderd procent bij de les zijn. Dat hebben we in de wedstrijden daarvoor ook laten zien. Zondag waren we te gemakzuchtig. We staan weer met beide beentjes op de aarde." Waar Ibrahim Afellay afgelopen zondag aangaf dat het team best wat aanvallender mag spelen, con stateert Kromkamp dat het soms 1^ PSV, dat vanavond in de Uefa Cup tegen Tottenham Hotspur voetbalt, is niet in paniek na de competitienederlaag tegen Utrecht. moeilijk is om iedereen op één lijn te krijgen. „Soms wil de ene helft van het team druk zetten en loopt de andere helft achteruit", herhaalde hij een meer gehoorde kritiek van de trainersstaf „Dan ontstaan er grote ruimtes op het middenveld, waardoor je als verde diger automatisch al de neiging hebt om naar achteren te gaan. Het is een verantwoordelijkheid van het hele team. Verdedigen be gint voorin. We moeten nu weer snel op één gedachte zien te ko men." Eén duel voor 'aanslag' op Robben madrid - De Spaanse voetbalbond heeft Quique Alvarez slechts voor één duel geschorst naar aanleiding van zijn zware tackle op Arjen Robben. De speler van Recreativo Huelva haalde de international van Real Madrid zaterdag hard on deruit. Alvarez kreeg voor zijn ac tie de rode kaart. Robben hield aan de overtreding van Alvarez een enkelblessure over. Hij is zeker een maand uit de roulatie. Torres is op schot, Liverpool wint en stijgt liverpool - Met drie doelpunten heeft de Spanjaard Fernando Tor res Liverpool naar een ruime zege op West Ham United geschoten. Op Anfield Road werd het giste ren 4-0. De laatste treffer kwam van aanvoerder Steven Gerrard. Torres voerde zijn seizoenstotaal op naar achttien doelpunten. Liver pool stijgt door de winst naar de vierde plek in de Premier League. Michaëlla Krajicek maakt haar rentree in Indian Wells. door Jeroen Mascini almere - Voor haar gevoel heeft ze 'meer dan drie maanden' niet ge tennist. Michaëlla Krajicek is volle dig hersteld van haar polsblessure en maakt volgende week in Indian Wells haar rentree in het tenniscir- cuit. „Ik wil heel graag die baan weer op." Half januari speelde Krajicek, kans loos zonder dubbelhandige back hand, tegen Akiko Morigami haar laatste partij in de eerste ronde van de Australian Open. Toen had ze al ruim een maand last van haar linker pols. Toch deed de ne gentienjarige Almeerse in decem ber mee aan de Nationale Masters in Rotterdam en begon ze het ten- nisjaar 2008 met een pijnlijke pols in Auckland en Melbourne. Geen slimme keuze, weet ze nu. „Daar- Lesley Kerkhove Zeeuwse tennissters door in Luxemburg luxemburg - Tennissters Lesley Kerkhove (Zierikzee) en Angeli- que van der Meet ('s-Heer Abtsker- ke) hebben de tweede ronde be reikt van het ITF-toernooi van Luxemburg. Kerkhove, als vierde geplaatst, ver sloeg de Frangaise Mohn met 5-7 6-1 6-3. Qualifier Van der Meet was te sterk voor de Belgische Oyen: 7-5 6-3. van heb ik geleerd. Ik had rust moeten nemen." De lach is terug en de pijn is weg. „Mijn pols is helemaal genezen en ik ben fit. Ik train al drie weken voluit. Mijn backhand is geen pro bleem meer. Ik denk er al bijna niet meer over na als ik hem dub- belhandig sla. Naast dat mijn pols geen pijn meer doet, is dat het be langrijkste: dat ik zonder na te den ken al mijn slagen kan slaan." Krajicek maakt haar rentree op het hardcourt van Indian Wells, waar ze woensdag of donderdag haar eerste wedstrijd speelt. Gisteren vloog ze al, met haar coach Al- listair McCaw, naar de Verenigde Staten. „Ik heb nog een week om me voor te bereiden, maar kan ei genlijk niet wachten tot ik mijn Tennisster Michaëlla Krajicek is twee maanden uit de roulatie ge weest vanwege een polsblessure. Komende week doet ze in Ameri ka weer mee aan een toernooi. Wielrenner Gilbert heeft smaak te pakken dour - Philippe Gilbert heeft zijn tweede zege in vijf dagen tijd ge boekt. De Belgische wielrenner was gisteren de sterkste in de 39e editie van de Grand Prix Samyn, een koers over 193 kilometer van Frameries naar Dour. Gilbert won zaterdag al de Om loop Het Volk, traditioneel de ope ning van het wielerseizoen in West-Europa. Hij kwam toen solo aan in Gent. Raborenner Brown raakt leiderstrui kwijt totana - Wielrenner José Luis Ru- biera heeft gisteren de tweede etappe in de Ronde van Murcia ge wonnen. De Spanjaard was na ruim 152 kilometer van Calasparra naar Totana sneller dan zijn land genoot Aitor Perez. Die nam wel de leiderstrui over van Rabo- bank-coureur Graeme Brown. De Australiër had dinsdag de eerste etappe gewonnen. eerste wedstrijd weer speel. Ik kijk er erg naar uit. Wil weer genieten op de baan." Tijdens haar absentie op de WTA-tour bereikte Krajicek met de dertigste plek op de wereldrang lijst haar hoogste ranking ooit, in middels staat ze weer 33e. „Ik had weinig punten te verdedigen, maar het is fantastisch dat ik de top dertig heb gehaald. Nu op naar de top twintig, want dat is nog steeds mijn doel voor dit jaar." Krajicek was tijdens haar herstelpe riode afwisselend in Praag en in Almere. Ze trainde zes dagen in de week, maar had ook tijd voor ande re dingen. Zo sparde ze op de ten nisbaan met haar talentvolle neef je Alec, het zoontje van Richard, was ze te gast in het tv-program- ma van Paul de Leeuw en haalde ze in Tsjechië haar rijbewijs. Haar sponsor Hyundai deed haar met een twee auto's cadeau, de een staat in Praag, de ander in Almere. Trainer Sef Vergoossen ziet PSV na de competitienederlaag tegen FC Utrecht nog steeds als de titelfavoriet. foto Vincent Jannink/ANP wijs steeds meer Zeeuwen inschrij ven. „Ik heb het idee dat de Zeeuwen elkaar aansteken. Men sen die nooit meer dan tien of vijf tien kilometer lopen, zie ik nu op de deelnemerslijst staan", heeft Lein Lievense gemerkt. „Als de omstandigheden op zaterdag 4 ok tober zwaar zijn, verwacht ik dat er een heleboel mensen niet zul len aankomen." Alleen de mountainbiketocht is nu nog niet volgeboekt. Gisteren hadden zich 272 fietsers aange meld. Er is plaats voor 400. Niet alleen het aantal deelnemers neemt nog steeds sterk toe. Het zelfde is het geval met sponsors. Dit jaar hebben zich weer verschil lende geldschieters spontaan aan gemeld. Stichting heeft ook oplossing voor opheffen van Indoor Zeeland. door Koen de Vries goes - De Stichting Nationale Menwedstrijden Zeeland (SNM- WZ) is erin het geslaagd het NK naar Zeeland te halen. Het evene ment staat voor 3 en 4 oktober op de agenda en wordt op manege De Eendracht in Vrouwenpolder gehouden. Ook vorig jaar was er al sprake van een NK mennen in Zeeland. De nationale paardensportbond KNHS vroeg of de SNMWZ de ti telstrijd wilde organiseren, maar die achtte zich er toen nog niet klaar voor. De Zeeuwse organisatie heeft ook meteen het probleem van de afge lasting van Indoor Zeeland opge lost. Op 3 januari 2009 staat een grote menwedstrijd in Stal de Kroo in Nieuwland op de kalen der. De SNMWZ heeft die datum vastgelegd bij de KNHS. Leo Paauwe van de Zeeuwse stich ting verwacht dat het een succes wordt: „Dit jaar hadden we op 5 ja nuari de regiokampioenschappen in Stal de Kroo. Iedereen was er zeer tevreden over. Nu Indoor Zee land verdwenen is, willen we ons toernooi daar graag houden. Hoe het gaat heten weten we nog niet." Het evenement dat de SNMWZ jaarlijks in de zomer houdt, blijft gewoon bestaan. De samengestel de wedstrijd is op 14 en 15 juni in Vrouwenpolder. Het bestaat uit de onderdelen dressuur, vaardigheid, wegtraject en hindernisrijden. Grim Vuijsters mag mee naar Lissabon, maar kan Peking vergeten. haarlem - Judoka Grim Vuijsters is aangewezen voor het Europees kampioenschap in Lissabon. De 25-jarige Brabander krijgt de voor keur boven Dennis van der Geest. In deze gewichtsklasse is Van der Geest echter voorgedragen om Ne derland te vertegenwoordigen op de Olympische Spelen. Vuijsters dankt zijn EK-uitverkie- zing aan zijn opmerkelijke presta ties van afgelopen maand. Op de toernooien van Parijs, Hamburg en Praag veroverde de pupil van Jan de Rooy de bronzen medaille. De technische staf van de judo- bond heeft zich gisteren ook gebo gen over de Nederlandse afvaardi ging naar de Olympische Spelen. Bondscoach Maarten Arens wilde zich daar echter niet inhoudelijk over uitlaten. „Er is een voor dracht gedaan aan de Nationale Topsport Commissie. Die heeft be denktijd nodig om tot een beslis sing te komen." Vuijsters' coach De Rooy zegt het 'heel vreemd' te vinden dat Van der Geest nu al wordt voorgedra gen voor de Spelen. „Als duidelijk is hoe het zit, gaan we de nodige stappen ondernemen. Een kort ge ding sluit ik niet uit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75