Real strandt weer in achtste finales Kustmarathon haalt Wielerteams vragen hulp arbitragehof Van Kessel roept op Parijs-Nice te mijden 42 Donderdag 6 maart 2008 PZC CHAMPIONS Tweede ronde: Sevilla (Spa)-Fenerbah^e (Tur) 3-2 (3-1). 5. Daniel 1-0, 9. Keita 2-0, 20. Deivid 2-1, 41. Kanoute 3-179. Dei- vid 3-2. Scheidsrechter: Busacca (Zwi). Aantal toeschouwers: 45.000. Bijzonderheid: Fenerbahqe wint na strafschoppen: 2-3. Chelsea (Eng)-Olympiakos Piraeus (Gri) 3-0 (2-0). 6. Ballack 1-0, 25. Lampard 2-0, 48. Kalou 3-0. Scheids rechter: Mejuto Gonzalez( Spa). Aan tal toeschouwers: 40.000. Real Madrid (Spa)-AS Roma (Ita) 1-2 (0-0). 73. Taddei 0-1, 75. Raul 1-1, 90. Vucinic 1-2. Scheidsrechter: Vassaras (Gri). Aantal toeschouwers: 75.000. Rode kaart: 71. Pepe (Real Madrid/2x geel). FC Porto (Por)-Schalke 04 (Dui) 1-0 (0-0, Schalke 04 wns). 86. Lisandro 1-0. Scheidsrechter: Web (Eng). Rode kaart: Fucile (FC Porto). Donderdag. Programma Uefa Cup: FC Anderlecht-Bayern München, Olympique MarseHle-Zenit Sint Peters burg, Fiorentina-Everton, Bayer Lever- kusen- HSV, Tottenham Hotspur-PSV, Benfica-Getafe, Glasgow Rangers-Wer- der Bremen, Bolton Wanderers-Spor ting Lissabon. Ploegen willen snel duidelijkheid over Parijs-Nice. den haag - De professionele wie- lerploegen lijken de regie in het conflict tussen Tourorganisator ASO en de internationale wielren- unie UCI te nemen. De vereniging van de voornaamste internationale profploegen 1PCT heeft het sportar- bitragehof CAS gevraagd voor het weekeinde uitspraak te doen over wie er nu wel of niet mogen star ten in Parijs-Nice. „We willen geen partij kiezen, maar wel onze belan gen verdedigen." Bovendien lijkt het erop dat de Pro- Tour-ploegen bereid zijn om hun automatische startrecht voor de Ronde van Frankrijk op te geven. ASO steggelt hierover al enkele ja ren met de UCI. ASO wil zelf kun nen bepalen welke teams ze toelaat in de Tour, maar de UCI eist dat al le ProTour-ploegen, achttien in ge tal, mogen vertrekken. Zolang er over dat punt geen overeenstem ming is, kunnen ook andere con flicten tussen ASO en UCI niet worden opgelost. De stap van de ploegen om hun au tomatische startrecht op te geven komt vreemd over. Pat McQuaid, voorzitter van de UCI, was er ook over verrast. „Tot op heden heb ik altijd op verzoek van de ploegen startgelegenheid voor allemaal geëist. Maar als de ploegen die regel nu willen aanpassen, dan is de UCI bereid om dit te doen." De Ier heeft hierdoor de mogelijk heid om zijn koude oorlog met de ASO-directie weer tot normale pro porties terug te brengen. ASO lijkt de toenadering van de ploegen, door Quick Step-manager Patrick Lefevere gecommuniceerd, te waar deren. ASO zou de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik al op de Pro- Tour-kalender willen plaatsen. Real-keeper Casillas grijpt de bal in het duel met AS Roma tijdens een scrimmage in zijn strafschopgebied. foto Ballasteros/EPA Chelsea heeft geen enkele moeite met Olympiakos: 3-0. MADRID - Voor Real Madrid zit de Champions League erop. De Ma- drilenen verloren gisteren in eigen huis met 2-1 van AS Roma, dat twee weken eerder met dezelfde cijfers al te sterk was voor de ne genvoudig winnaar van het belang rijkste Europese bekertoernooi. Een jaar eerder waren de achtste fi nales ook al het eindstation voor Real Madrid. Toen was het Bayern München van Roy Makaay en Mark van Bommel over twee wed strijden te sterk. Real Madrid miste in eigen huis drie van de vier Nederlanders door blessures. Wesley Sneijder (rib) en Ruud van Nistelrooij (en kel) staan al langer langs de kant, zaterdag voegde ook Arjen Rob ben zich in de ziekenboeg van de Madrilenen. De Duitse trainer Bernd Schuster stuurde tegen AS Roma Julio Bap- tista het veld in als vervanger van Robben. De Braziliaan was de ge vaarlijkste man aan Madrileense zijde. Kort na rust poeierde hij de bal uit een vrije trap op de lat bo ven Roma-doelman Doni. AS Roma, nummer twee in de Se rie A, kon met de winst uit de heenwedstrijd op zak (2-1) rustig achterover leunen. De Romeinen gokten vooral op een bevlieging van aanvoerder Francesco Totti en schoten uit de tweede lijn. Royston Drenthe, de vierde Neder lander in dienst van Real Madrid, kwam na rust in het veld als ver vanger van Mahamadou Diarra (ex-Vitesse). De jeugdinternational bood Robinho halverwege de tweede helft een grote kans op de 1-0, maar de Braziliaan kopte veel te zacht in. Waar Robinho miste, was zijn landgenoot Rodrigo Taddei aan de andere kant wel trefzeker. De mid denvelder van AS Roma kopte na zeventig minuten een voorzet van Max Tonetto knap langs Iker Casil las (0-1). Real Madrid speelde op dat moment al met tien man, na de tweede gele kaart voor de Portu gese verdediger Pepe. De Koninklij ke kreeg kort daarna weer hoop na de gelijkmaker van Raul, maar in de slotfase bezorgde Vucinic AS Roma zelfs nog de winst. Chelsea kende geen problemen met Olympiakos Piraeus. Na het o-o-gelijkspel in Athene werd het nu in Londen liefst 3-0. Al na 48 minuten prijkte de 3-0-eindstand op het bord. Salomon Kalou maak te het derde doelpunt. FC Porto en Schalke 04 lieten het uitdraaien op strafschoppen. Na de 1-0 in Gelsenkirchen stond het na 90 én 120 minuten voetballen ook 1-0 in Porto. Het doelpunt kwam in de 86e minuut op naam van Lisandro. Dat was opmerke lijk, omdat Porto-speler jorge Fuci le drie minuten eerder een rode kaart kreeg. Uiteindelijk benutte Schalke 04 de elfmetertrappen beter: 4-1. Bondscoach wil niet dat coureurs het WK dreigen mis te lopen. RIJSWIJK - Wielrenners met WK-as- piraties kunnen onder de huidige omstandigheden beter afzien van deelname aan Parijs-Nice. Dat zegt bondscoach Egon van Kessel. De keuzeheer benadrukte gisteren dat zijn standpunt betrekking heeft op de huidige stand van za ken en alleen geldt voor renners die dit najaar het WK willen rij den. „Zij dreigen straks te maken te krijgen met een straf die hen van het WK houdt", aldus Van Kessel. De internationale wielrenunie UCI heeft na een conflict met Tourorganisator ASO de door dat bedrijf eveneens georganiseerde koers Parijs-Nice in de ban gedaan. Renners die toch deelnemen hangt een boete boven het hoofd en een startverbod voor het WK. De ploegen riskeren intrekking van hun ProTourlicentie en daar mee deelname aan een aantal wed strijden. Parijs-Nice begint zondag in Amil- ly. Vooralsnog nemen er twee Ne derlandse ploegen deel: Rabobank en Skil-Shimano. De Raboploeg komt met onder anderen Koos Moerenhout, Bram Tankink en Laurens ten Dam aan het vertrek. Atletiekwedstrijd heeft maximum van 1100 deelnemers binnen. door Koen de Vries zoutelande - De Zeeuwse Kust marathon is volgeboekt. Wilco de Schipper uit Westkapelle was giste ren de 1100e inschrijver, waarmee de limiet van het aantal deelne mers werd bereikt. De Zeeuwse Kustmarathon breekt jaar in jaar uit records. De opge hoogde limiet voor de Wandelma rathon werd in januari binnen 52 uur bereikt. Op 5 oktober gaan in Burgh-Haamstede 2200 wande laars van start. De Kustmarathon liep iets minder snel vol, maar wel werd voor het eerst de limiet gehaald. Vorig jaar, toen ook al een record bereikt werd, gingen iets meer dan 900 deelnemers van start. Inschrijven is niet meer mogelijk. Organisator Lein Lievense houdt nog wel enkele wild-cards achter 'Mensen die nooit meer dan 10 of 15 kilometer lopen, zie ik nu op de lijst staan' de hand. Die zijn voor de echte toppers of subtoppers. Anderen die nog willen meedoen, zijn aan gewezen op deelnemersbewijzen van degenen die besluiten zich te rug te trekken. Opvallend is dat verhoudingsge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 74