Sport Van Basten mag team flink versterken Zwemmer VDH doet beroep op IOC-baas Rogge 43 44 Donderdag 6 maart 2008 Nieuwe trainer wil Ajax weer de beste club van Nederland maken. door Jochem Lippmann AMSTERDAM - Óp het moment dat algemeen directeur Maarten Fon tein overeenstemming bereikte over een ontslagregeling, knalde in de perskamer van Ajax alweer de champagnekurken. Trainer Marco van Basten zette gisteren zijn handtekening onder een vierjarig contract bij de club waar hij zijn rijke loopbaan als profvoetballer in 1982 geleden begon. „Het kapitaal moet weer op het veld staan", luidde de belangrijkste boodschap van de huidige bonds coach van het Nederlands elftal. „Daarom heb ik vast laten leggen dat ik de huidige selectie met een paar goede spelers mag versterken. Ik ga hier niet vertellen hoeveel miljoen euro we uit mogen geven. Maar reken maar dat we gaan in vesteren." Van Basten zet zich de komende maanden eveneens in voor een langer verblijf van Klaas-Jan Hun- telaar en John Heitinga bij Ajax. „We willen een zo sterk mogelijke ploeg. Ajax moet weer de beste club van Nederland worden. Hun- telaar en Heitinga kunnen we dus goed gebruiken." Martin van Geel maakte bekend dat hij als technisch directeur wil blijven werken. Hij ligt zwaar on der vuur na het rapport van de on derzoekscommissie die het beleid van Ajax doorlichtte. Algemeen di recteur Maarten Fontein, met wie een ontslagregeling werd getrof fen, en Van Geel kregen veel kri- Marco van Basten, na het EK de trainer van Ajax, belooft in het elftal te gaan investeren. „Maar ik ga niet vertellen hoeveel mil joen euro we uit mogen geven." tiek van voorzitter Uri Coronel en zijn commissieleden. „Ik kan mij vinden in de aanbevelingen van het rapport", verklaarde Van Geel. „We moeten altijd kijken hoe iets beter kan. Maar ik wil ook bena drukken dat het rapport niet de dingen heeft behandeld die wel goed zijn gegaan. Zo zijn er onder mijn leiding ook veel contracten van goede voetballers verlengd." Van Geel wilde niet reageren op de vraag hoe hij wil voorkomen dat Ajax weer een reeks middelma tige spelers aantrekt. „Geloof me nu maar dat het goed komt", zei Van Basten vervolgens. Van Geel bleef ook het antwoord schuldig op de vraag of hij nog wel het ver trouwen van de scouts van de Am sterdamse club terug kan winnen. Na een korte stilte nam daarop Van Basten nogmaals het woord: „Ook dat komt wel goed." De toekomst van Van Geel ligt voor een deel in handen van Jo- han Cruijff. De legendarische num mer veertien onderzoekt momen teel hoe hij het technisch beleid van Ajax-het beste kan hervor men. „Johan praat nu met enkele mensen en heeft aan het einde van deze maand zijn analyse wel af', zei Van Basten, die Van Geel nog een duwtje in de rug gaf „Van mij mag Martin blijven. Maar ik ga er niet over." Van Basten denkt dat hij samen met Cruijff wellicht een aantal goe de spelers over de streep kan trek ken om bij Ajax te tekenen. „Wij hebben nu eenmaal goede contac ten bij AC Milan en Barcelona. Daar gaan we misschien gebruik van maken. Het zou ook veel sche len wanneer Ajax volgend seizoen in de Champions League speelt. Daarom is het belangrijk dat Ajax zondag van PSV wint. In dat geval kan Ajax zelfs dit seizoen nog kam pioen worden. Dat zou het hele proces versnellen." 17 april brengt PZC de special Wonen Tuinen voorjaar 2008 uit. Een verfrissend magazine met inspirerende ideeën voor huis en tuin. Adverteren? Neem contact op met: 0113 - 31 55 20 Lionel Messi zes weken uitgeschakeld BARCELONA - Lionel Messi kan cir ca zes weken niet kan voetballen. De Argentijnse spelmaker van Bar celona liep dinsdagavond in de wedstrijd in de Champions Lea gue tegen Celtic een spierblessure op in het linkerbeen. Hij mist daardoor onder meer de kwartfinales van de Champions League en de halve finale van de Spaanse beker tegen Valencia. Mes si was net terug na een blessure. Kramer versus Olde Heuvel op WK NACANO - Sven Kramer schaatst vandaag op de eerste dag van de WK afstanden in Nagano op de 5000 meter tegen land- en ploegge noot Wouter Olde Heuvel. Op de 1500 meter bij de vrouwen komt wereldkampioene allround Paulien van Deutekom in de baan tegen de Canadese Christine Nes- bitt. Ireen Wüst is gekoppeld aan Krishna Groves. AS Roma krijgt Real op de knieën MADRID - Na titelhouder AC Milan sneuvelde gisteravond ook Real Madrid in de achtste finales van de Champions League. De Spaanse voetbalploeg, zonder de geblesseerde Nederlanders Van Nistelrooij, Sneijder en Robben, verloor thuis met 2-1 van AS Ro ma. Tijdens de uitwedstrijd stond dezelfde stand op het scorebord. pagina 42: Real haalt weer de laatste acht niet Hoogste score ooit voor turner Van Celder DOHA - Turner Yuri van Gelder heeft bij wereldbekerwedstrijden in Doha op overtuigende wijze het onderdeel ringen gewonnen. De specialist uit Waalwijk deed dat met zijn beste jurybeoordeling ooit. Van Gelder kwam uit op een score van 16.650 en bleef daarmee zijn naaste belager Aleksandr Ba- landin ruim voor. De Rus had een score van 16,120. AMSTERDAM - Pieter van den Hoo- genband roept voorzitter Jacques Rogge van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op zich namens de sporters uit te spreken voor de verbetering van de men senrechten in China. De drievoudig olympisch kam pioen doet dit in zijn column in De Telegraaf „Ik ben zo vrij hem vanaf deze plek op te roepen om zijn verantwoordelijkheid als hoog ste baas van de sportwereld te ne men en zich ten overstaan van de gehele wereld namens alle olympi sche atleten publiekelijk uit te spre ken voor verbetering van de situa tie van de mensenrechten in Chi na. Op deze manier kunnen de sporters verwijzen naar de stelling van het IOC, wanneer hen om een mening in deze heikele kwestie wordt gevraagd. Het probleem komt zo bij de instantie die er ver antwoordelijk voor is." Tip? sport@pzc.nl Judoka Vuijsters krijgt EK-ticket, maar verliest zich op Spelen Olympisch Dorp is een groene Vinexwijk in Peking Marco van Basten wordt gepresenteerd als de nieuwe trainer van Ajax. Martin van Ceel, de technisch directeur die naast hem zit, mag wat hem betreft blijven. foto Phil Nijhuis/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73