Weekagenda 38 I Donderdag 6 maart 2008 PZC VRIJDAG 7 MAART TOT EN MET DONDERDAG 13 MAART ZATERDAG 8 MAART Paraview Paranormaal beurs. Goes, Zeelandhallen, 12.00 tot 17.30 uur. Lammetjes Open dag op de boerderij van de familie Breel, waar geknuffeld kan worden met lammetjes en andere dieren. Veere, Bieweg 8, 12.00 tot 16.00 uur. Strao De strao in Scharendijke begint om 12.00 uur met de keuring op de zwarte plein. Om 12.30 uur vertrekt de stoet naar de Brouwersdam voor de traditionele voet- wassing. Daarna is er ringsteken voor kinderen en volwassenen in het dorp. Scharendijke, Zwarte plein, 12.00 uur. y Beperkt Houdbaar Het 8 Maartteam Schouwen-Duiveland discussieert aan de hand van de docu mentaire 'Beperkt Houdbaar' over het hui dige ideale schoonheidsbeeld. Zierikzee, MFC, 20.00 uur. Kees Slager Ter afsluiting van de tentoonstelling 'Uit het water gered' vertelt Kees Slager zijn persoonlijke verhaal over de Watersnood ramp van 1953. Middelburg, De Drukkerij, 11.00 uur. Reeënexcursie Reeënexcursie met ontbijt in natuurge bied De Kwade Hoek op Goe- ree-Overflakkee. Warme kleding en verrekijker niet verge ten. Goedereede, Oostdijkseweg, 7.00-9.00 Sieradenbeurs Alles op het gebied van sieraden en work shops om sieraden te maken. Goes, Zeelandhallen, 12.00-17.30 uur. Wandelen Wandelen in en om Vlissingen tijdens de lentetocht. Start 5-10-15 kilometer tussen 10.00 en 13.00 uur. Vertrek 30 kilometer tussen 09.00 en 10.00 uur. Vlissingen, welzijnscentrum, Adriaen Coor- telaan 1. Entmiddag Vanaf 13.00 tot 16.00 uur onder deskun dige leiding uw eigen fruitboompje ma ken. Om 15.00 uur begint een demon stratie om-enten. Kapelle, Fruitteeltmuseum, 10.00-16.00 uur. Laten we proosten Nieuwe programma van De Bonte Avond Club uit Sluiskil. Een twee uur durend avondprogramma vol muziek, zang en to neel. Sluiskil, Meulengat, 20.00 uur. ZONDAG 9 MAART Paraview Paranormaal beurs. Goes, Zeelandhallen, 11.00 tot 17.30 Lammetjes Open dag op de boerderij van de familie Breel, waar geknuffeld kan worden met lammetjes en andere dieren. Veere, Bieweg 8, 12.00 tot 16.00 uur. Sieradenbeurs Alles op het gebied van sieraden en work shops om sieraden te maken. Goes, Zeelandhallen, 11.00-17.30 uur. Wandelen Wilhelmina wandeltocht in en rond Eede met afstanden van 12 en 25 kilometer. Eede, Hof van Eede, Dorpsplein 3, 8.00 uur. MAANDAG 10 MAART Ringrijden Ringrijden in Grijpskerke, Kerkring, 8.00-17.00 uur. DINSDAG 11 MAART Palliatieve zorg Lezing van Ruth Schopenhauer, verpleeg kundige bij het VU medisch centrum, over praktijkervaringen met palliatieve zorg. Vlissingen, Ziekenhuis Walcheren, 19.30 uur. Tapas maken Workshop eigen gemaakte tapas. Aan het eind van de workshop krijgen de deel nemers de recepten mee. Zierikzee, Restaurant Boa Tarde, Engelse Kade 7,0111-420400. WOENSDAG 12 MAART Stinzenwandeling Wandeling met de boswachter in de Man teling, beroemd om zijn stinzenplanten: de vroegbloeiende bolgewassen. Oostkapelle, Terra Maris, 14.00-15.30 MUZIEK VRIJDAG 7 MAART Koffieconcert Het Seniorenkoor Koewacht verzorgt een koffieconcert. Koewacht, De Vlaschaard, 13.30 uur. Oratorium Het Gereformeerd kerkkoor, met klein- koor en kindercantorij, o.l.v. Mar van der Veer brengt de première van het orato rium 'Gebroken Jaren' van Michiel de Zeeuw en Mar van der Veer. Met Lies- beth Franken (alt), Marcel van der Zande (bas), Aad van Poppet (bas), Daan Bolle (tenor), Iris Bulthuis (fluit), Annette Jume- let (viool), Esther van der Schee (klari net), Aafke en Soon Mi van Dijk (cello), Gerard van Wagtendonk (slagwerk), Ri- nus Verhage (orgel) en Mar van der Veer (piano en algehele leiding). Kruiningen, Johanneskerk, 20.00 uur. Hooilkoorts De laatste voorronde van podiumproject HooilKoorts is gereserveerd voor jonge Zeeuwse dj's. Verschillende stijlen zoals hardcore, club en dance komen aan bod. Serooskerke, De zandput, 20.00-23.45 uur. Reincarnatus Reincarnatus, de Limburgse band bestaan de uit vijf vrouwen, combineert popinstru menten met middeleeuwse instrumen ten. Oostburg, Ledeltheater, 20.15 uur. Roy Hargrove Trompettist Roy Hargrove treedt op met zijn kwintet. Terneuzen, Porgy en Bess, 21.00 uur. ZATERDAG 8 MAART Koor Christelijk Kamper Mannenkoor DEV. Vas te dirigent Klaas Jan Mulder wordt we gens ziekte vervangen door Peter Bos. Het koor zingt onder meer stukken van Klaas Jan Mulder. Middelburg, Nieuwe Kerk, 19.30 uur. Roy Hargrove Trompettist Roy Hargrove geeft een extra concert met zijn kwintet. Terneuzen, Porgy en Bess, 21.00 uur. Koor Swinging Brass met koor A58. Goes, theater de Mythe, 19.30 uur. Hollywood Het Orkest van de Koninklijke Lucht macht presenteert 'Hollywood in Con cert'. In een theatershow komen de grootste filmhits aller tijden voorbij. Spe ciale gasten: Lee Towers en Anita Meyer. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur. Rock 'The Exploding Shetland Ponies' en 'Belie- veisadoubt' staan op het podium. Middelburg, de Spot, 20.30 uur. Vocaal ensemble Het Zeeuws Vocaal Ensemble geeft o.l.v. dirigent Kees van Eersel een concert dat geheel in het teken staat van de veertig dagentijd, de tijd voor Pasen. Centraal staan enkele werken van de Duitse com ponist Heinrich Schütz. 's-Gravenpolder, oude Maartenskerk, 20.00 uur. Concertina en Danny Vera 'Back to the sixties' is het thema van de jaaruitvoering van de Zeeuwse Accor deonvereniging Concertina, met als spe ciale gast Danny Vera. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. Bart Herman Zanger Bart Herman brengt zijn program ma Gele Rozen (unplugged), met muzika le medewerking van accordeonist/pianist Mike Smeulders Sint-Maartensdijk, Partycentrum Haestin- ge, 20.15 uur. Përmeti Ensemble Het Përmeti Ensemble speelt Albanese volksmuziek. Middelburg, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur. Dede Priest Zangdiva Dede Priest uit Texas en haar band brengen een cocktail van blues, funk, jazz en soul. In het voorprogramma de Zeeuwse Blues Session. Vlissingen, De Piek, 21.00 uur. P&S Het duo P&S brengt een repertoire dat put uit de mooiste songs uit de jaren ze ventig van de vorige eeuw tot en met he dendaagse popmuziek. Middelburg, De Drukkerij, 15.00 uur. Maartje Rikhof Trio Het trio met Maartje Rikhof (zang), Janse Larsen (giraat) en Carlos Monteiro (con trabas) brengt jazz standards, Braziliaanse stukken en eigen composities. Zierikzee, De Rode Kamer, 20.00 uur. Excelsior Onder de titel S(w)inging Brass geeft Brassband Excelsior uit 's-Heer Arendsker- ke de jaarlijkse uitvoering. Medewerking verleent het Koor Lichte Muziek A58. Goes, theater De Mythe, 19.30 uur. Una Giornata Particolare Met Linda van Dijk en Tom Jansen. Uitver kocht. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur. Jazz The John Scofield Trio with Horns brengt een mix van van jazz, rock, country, fu sion, funk, folk en improvisatie. Middelburg, stadsschouwburg, Molenwa ter 99, 20.00 uur. Hollandse avond Hollandse avond met met medewerking van zangeres Terri. Op het repertoire staat onder meer muziek van Paul de Leeuw, Wolter Kroes, André Hazes, Frans Bauer. Vlissingen, café 2xbellen!, Walstraat 9, 22.00-01.00 uur. Three Day Threshold De Amerikaanse band Three Day Thres hold brengt een explosieve cocktail van Bluegrass, high speed trashy Country mét een flinke dosis Ierse folk. Goes, 't Beest, 21.00 uur. Folk De folkartieste Denice Franke geeft een concert. Nieuw- en Sint-Jooslandtheater, De Weg wijzer, 20.30 uur. ZONDAG 9 MAART Barok Stichting Openhaard Concerten presen teert het barokensemble Eik en Linde on der leiding van France Polman. Het pro gramma bestaat uit werken van Torelli, Scarlatti, Corelli en Handel. Terneuzen, Porgy en Bess, 15.00 uur. Koor Koewacht Seniorenkoor Koewacht viert zijn dertigja rig bestaan met een koffieconcert. Koewacht, De Vlaschaard, 13.30 uur. Dansorkest Lodewijk Schommel Dansorkest trakteert bezoekers op een repertoire uit de jaren twintig tot en met de jaren vijftig, uitge voerd door een bezetting die bestaat uit strijkers, blazers en een ritmesectie. Oost-Souburg, Oranjeplein 80, 15.00 uur. Kamermuziek Artemis Trio uit Roosendaal speelt onder meer werken van Robert Schumann. Wouw, Concertzaal In den Wouwdfluit, 16.00 uur. Recital Laura Kallenberg (sopraan) en Evert Ploeg (piano) brengen een gevarieerd reci tal waarin liederen van onder meer Brahms, Schubert, Liszt en Grieg de re vue zullen passeren. Vlissingen, Vestzaktheater, 15.00 uur. Chansons Patricia Beysens zingt al meer dan 25 jaar Duitse expressionistische chansons. Nieuw- en Sint-Joosland, theater De Weg wijzer, 15.00 uur. CineConcert Concert van Tinfa lp (piano) en Diane Ai- denbaum (viool) van het Koninklijk Con servatorium te Gent. Vlissingen, CineCity, 11.30 uur. DINSDAG 11 MAART Belle Perez staat op de planken met het nieuwe theaterconcert 'Gipsy'. Uitver kocht. Goes, theater de Mythe, 20.00 uur. vloeien. Een universeel danssprookje in een oogstrelend decor en fantastisch uit gewerkte vormgeving en kostuums. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur. Ballet Leerlingen van Balletschool Petrella Lion brengen het danssprookje Het Voorjaars- bos. Axel, cultureel centrum de Halle, 19.30 uur. Toneel Toneelvereniging Esmoreit uit Philippine speelt de klucht Het Mirakeldorp. Philippine, zaal De Kaaie, 20.00 uur. Musical Musical Fame met Jim Bakkum en Kim-Lian van der Meij. Middelburg, stadsschouwburg, 20.00 uur. Ponies Theatergroep Ponies staat op de planken met de voorstelling Vossen Johnny. Het stuk gaat over een zonderlinge kluizenaar bij wie het publiek op bezoek komt. Vlissingen, Vestzaktheater, 20.30 uur. Cabarock De vijfkoppige Zuid-Bevelandse cabarock- groep Grysl brengt met diverse Zeeuwse muzikanten een try out van het Muurpro ject. Het betreft een Zeeuwse vertaling naar The Wall van Pink Floyd. Vlissingen, de Piek, 21.00 uur. WOENSDAG 12 MAART Nostalgie Muziek van toen is te beluisteren in het het nostalgische meezingprogramma Te rug naar toen' van Michael van Hoorne, waarin interactie met het publiek en hu mor centraal staan. Kruiningen, Ons Dorpshuis, 16.00 uur. DONDERDAG 13 MAART Westkapels Kwartet Twee dames en twee heren zingen beken de Nederlandstalige liedjes én liedjes in het dialect. Vlissingen, Ter Reede, 14.30 uur. THEATER VRIJDAG 7 MAART Klucht Toneelvereniging Tot Leringhe ende Ver- maeck uit Veere voert het toneelstuk 'De ze vrouw.... is Uw man' op, een klucht in vier bedrijven van Jan Tol. Middelburg, 't Zand, Baarsjesstraat, 20.00 Amanda ProductiehuisZeelandia speelt een thriller over ontrouw en jaloezie: Amanda. Hulst, Den Dullaert, 20.00 uur. Ruth Bijbelse musical. Renesse, Jacobuskerk, 19.30 uur. Afgelast Het Totaal-dichters-muziek-theaterpro- gramma met als titel 'Soms hoor ik onver wacht.... 4', is afgeslast. Heinkenszand, De Stenge, 20.00 uur. Fortuyn Helmert Woudenberg brengt de mono loog 'Fortuyn' (reprise). Wie was Pim For tuyn? Het was de fascinatie voor een ge neratiegenoot die Helmert Woudenberg er toe aanzette in de huid van Pim For tuyn te kruipen. Renesse, Dorpshuis, 20.00 uur. Volmaakt geluk Toneelstuk met Renée Soutendijk, Isa Hoes en Rick Engelkes. Terneuzen, Scheldetheater, 20.00 uur. Dans Dansgezelschap LaMelis laat in de voor stelling Ok-Ko Nelly Staircase muziek, film, beeldende kunst en dans ineen ZATERDAG 8 MAART Toneel Toneelvereniging de Rederijkerskamer Eendracht brengt een toneeluitvoering op de planken. Tholen, De Meulvliet, 19.30 uur. Ruth Bijbelse musical Renesse, Jacobuskerk, 19.30 uur. Klucht Toneelgroep Thalia voert de klucht 'Hoe zo Familie' op. Kaarten via familie De Win ter of via 0117-382568. Breskens, zaal De Uitkomst, 20.00 uur. Extreem Het Middelburgse theater speelt het stuk 'eXtreem' waarin een vrouw wordt aange vallen door een man en 'bijna' verkracht. Zij weet hem te overmeesteren waarna een psychologisch steekspel begint. Re gie Anke Tanihatu. Middelburg, Minitheater, Verwerijstraat 53, 20.30 uur. Cowboy Billie Cowboy Billie Boem en de Indiaan vieren feest! Muziektheater voor kinderen vanaf drie jaar. Burgh-Haamstede, De Schutse, 14.00 uur. Ballet Leerlingen van Balletschool Petrella Lion brengen het danssprookje Het Voorjaars- bos. Axel, cultureel centrum de Halle, 14.00 en 19.30 uur. Toneel Toneelvereniging Esmoreit uit Philippine speelt de klucht Het Mirakeldorp. Philippine, zaal De Kaaie, 20.00 uur. Cabaret Daniël van Veen Yora Rienstra met hun dubbelprogramma: 'Van Veen Alleen'/' Aan jou heeft het niet gelegen' Vlissingen, Vestzaktheater, 20.30 uur. Eer en geweten Blijspel van en door Decatoneel. Ossenisse, Hof ter Nesse, 20.00 uur. Toneel Una giornata particolare met Linda van Dyck en Tom Jansen gaat over twee men sen die slachtoffer zijn van de machocul tuur en het fascisme. Het stuk speelt zich af in het Rome van 1938. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur. Blues De uit Austin, Texas, afkomstige zangdiva Dede Priest staat op het podium met haar Nederlandse band: Richard van Ber gen (gitaar), Govert van der Kolm (toet sen), Roelof Klijn (bas) en Jody van Ooi-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70