Zeeland Kwekers willen meer glas Van Belle Baby Koningin Julianaschool heeft beste dammers babyspeciaalzaak pzc Donderdag 6 maart 2008 29 Alissa den Ouden (7), de jongste deelnemer, aan zet. foto Willem Mieras vrijdag en zaterdag: 71-zadenvolkorenbol Basisschoolleerlingen dammen fanatiek voor de eer van de school. door Michiel Bouwman 's-cravenpolder - Het bordje 'stil te s.v.p.' staat er overbodig, want rumoer is er in overvloed. Zestig basisschoolleerlingen in vijftien teams dammen woensdag in het dorpshuis van 's-Gravenpolder om de titel van Zeeuws kampioen schooldammen. Eigenlijk had er een team méér moeten zijn, maar De Casembrootschool uit Sint An- naland liet verstek gaan wegens een tekort aan spelers. „Maar ver der is het een geslaagd toernooi", vertelde organisator Pim Filius. Vier kwekerijen moeten op termijn drie keer zo groot kunnen worden. door Martijn de Koning oosterland - TWee komkommer- kwekers en twee bloemenkwekers in Oosterland hebben de handen ineengeslagen om uitbreiding van hun bedrijf te bewerkstelligen. Het kassencomplex moet in totaal drie keer zo groot kunnen worden. De ondernemers hebben samen een „Stiekem had ik de winnaar wel verwacht, maar van dat team dam men ze dan ook allemaal." De Ko ningin Julianaschool uit 's-Graven polder wordt Zeeuws Kampioen bij de pupillen (groepen 7 en 8), terwijl Archipel de Vlieger uit Vlis- singen eerste wordt bij de welpen (groepen 5 en 6). In totaal gaan acht teams uit Zeeland naar de lan delijke halve finales op 10 mei. Be halve bovenstaande ploegen zijn dat - bij de pupillen - de J.L. de Jongeschool uit Zierikzee, de Hee- netrecht uit Oud-Vossemeer, De Louise de Colignyschool en De Wissel uit Vlissingen. Tot de afge vaardigden van de welpen beho ren de Theo Thijssenschool uit Zie rikzee en de Wissel uit Vlissingen. plan gemaakt en zijn daarmee naar de gemeente Schouwen-Dui- veland en de provincie gestapt. De vier bedrijven zitten bij elkaar, net ten noorden van het dorp. „We hebben nu gemiddeld alle maal zo'n twee hectare kassen", legt komkommerkweker Bram van Dijke uit. „Dat is echt te wei nig. We willen dus de zekerheid dat er straks mogelijkheden zijn om gefaseerd uit te breiden." Dat gaat niet zomaar. Het omge vingsplan van de provincie, waar in staat hoe de openbare ruimte mag worden ingericht, stelt stren ge regels aan vergroting van het glasoppervlak. „We zijn een heel eind", bevestigt wethouder Roel van der Wekken." De vier glastuinbedrijven aan de Maatje Harings Jobsweg bij Oos terland willen de kans krijgen om op termijn hun kassen drie keer zo groot te maken. Punt van overweging is onder meer de voorwaarden voor de in passing van de kassen in het land schap. Daar moet bijvoorbeeld een flinke groensingel voor worden aangeplant. Juist die eis vraagt nu al een uitbreiding van het gebied met zo'n veertien hectare, legt Van Dijke uit. „We willen de boel niet meteen volbouwen, hoor. Maar we kunnen ook moeilijk steeds die groensingel verplaat sen." Uitbreiding is volgens de kwekers onvermijdelijk omdat noodzakelijke investeringen an ders niet rendabel zijn. voor Sl Adriaanstraat 15 4401JC Goes Tel.(01l3)21 5077 I Ambachtsbakker 1 So (joufi^J^nnaar Rommelmarkt in Maria-Oord Hansweert hansweert - In zorgcentrum Ma ria-Oord in Hansweert is zaterdag 15 maart weer een grote rommel markt. Behalve rondkijken voor an tiek, boeken, kunst en kitsch, kun nen de bezoekers ook nog prijzen winnen met grabbelen of envelop pen trekken. De opbrengst wordt besteed aan leuke dingen voor de bewoners. De markt begint om 9.30 uur. Markt tweedehands boeken in Middelburg middelburg - Boekenliefhebbers kunnen voortaan elke woensdag hun hart ophalen op de Middel burgse Vismarkt. Daar is een nieu we traditie van start gegaan: een tweedehands boekenmarkt. Van 10.00 tot 16.00 uur staat daar het pleintje elke woensdag, behal ve op Koninginnedag, vol met kraampjes. Wie nog boeken kwijt wil, kan Evert Wiersum bellen op telefoonnummer 06-29285223. Intégis-rapport wellicht in besloten overleg vlissingen - Tijdens de Vlissingse raadscommissie van aanstaande maandagavond, over het Inté gis-rapport, gaat de deur wellicht op slot. Fractievoorzitters overwe gen het beruchte onderzoek in alle beslotenheid te bespreken. Daar nemen zij morgen, in een speciaal ingelaste vergadering, een besluit over. Behalve het openbare rap port van Intégis, naar het ambtelij ke handelen rond het Scheldekwar- tier, zijn er ook geheime bijlagen. Roep om krottentax in gemeente Hulst hulst - Eigenaren van verpauper de panden in Hulst moeten het maar voelen in de portemonnee als ze niets aan de vervallen staat van hun panden willen doen. De Hulster CDA-fractie wil dat de ge meente krottenbelasting invoert. Het bedrag aan krottenbelasting kan elk jaar worden opgehoogd als stok achter de deur voor de eige naar. In België, waar krottentax wordt geheven, is het beleid vol gens CDA Hulst succesvol. Meer geld naar armen door meer voorlichting middelburg - Meer voorlichting over het armoedefonds werkt, zegt de Middelburgse beleidsamb tenaar Peter van der Meer. Hij ver moedt althans dat dat de reden is voor de opvallende stijging van de uitgaven voor armoede door de ge meente. In 2006 was Middelburg ruim vijf ton daaraan kwijt. Vorig jaar iets meer dan acht ton, oftewel een toename van 300.736 euro. President Rooseveltlaan 772 Vlissingen Telefoon 0118 449098

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59