latend PZC Parkeerkelder Goes in zicht yy TTiiijoe BEVELANDEN-THOLEN 41 25 35 Anker symbool van waterwijk Goese Schans 6-7-8 MAART AFBRAAKPRIJZEN Website Bevelands Welvaren in aquarel Van Basten gaat kapitaal Ajax op het veld zetten Donderdag 6 maart 2008 Gemeente onderzoekt of bouw garage onder Oostwal mogelijk is. door Frank Balkenende GOES - De bouw van een parkeer garage onder de Oostwal in Goes komt een stap dichterbij. Het colle ge van B en W trekt 100.000 euro uit om na te gaan of de garage fi nancieel en technisch haalbaar is. In het onderzoek wordt ook geke ken naar af- aan aanvoerwegen en milieuproblematiek. Zo kampt de Albert Joachimikade, de belangrijk ste weg naar de Oostwal, nu al met een hoog gehalte aan fijn stof. Wanneer het onderzoek klaar is, is niet bekend. Als blijkt dat de par keergarage kan worden gebouwd, gaat waarschijnlijk begin 2010 de eerste paal de grond in. Tenmin ste, daar hoopt wethouder Rinus Dieleman (CDA, parkeren) op. „Maar ik moet wel een slag om de arm houden." Dat geldt zeker voor de kosten, waarover de wethouder nog geen enkele uitspraak durft te doen. Goes heeft wat dat betreft een bit tere pil moeten slikken in de aan loop naar de bouw van de parkeer garage aan Kolveniershof/ Bleek veld. Die was geraamd op 11,5 mil joen euro, maar bleek vorig jaar 7,6 miljoen euro meer te kosten om dat het noodzakelijk was gebruik te maken van onderwaterbeton. Dat was niet voorzien. De parkeergarage met fietsenkel- der aan de Oostwal telt twee lagen onder het maaiveld en kan vier honderd auto's herbergen. Bedoe ling is het water van de oostvest Goes trekt 100.000 euro uit om te onderzoeken of een parkeerga rage onder de Oostwal én met een waterpartij bovenop finan cieel en technisch haalbaar is. als het ware door te trekken tot de Aldi. De parkeerkelder verdwijnt dus, net zoals die in Terneuzen, deels onder water. Volgens wethouder Dieleman kan een mooi verblijfsgebied ontstaan waar mensen aangenaam kunnen verpozen. Omwonenden kijken dan ook niet meer uit op blik, maar op een waterpartij die wordt afgebiesd met bomen. De parkeerkelder aan de Oostwal is een vurige wens van de winke liers aan de oostkant van de bin nenstad. Bij zijn aantreden heeft het college direct besloten dat de parkeergarage er moet komen. Film Rendition gaat in op door CIA uitbestede martelingen Tip? redgoes@pzc.nl GOES - Goese Schans met een an ker door de 'o' van Goes, met de aanvulling: waanzinnig waterwo nen. Zo ziet het nieuwe logo eruit van het uitdagendste woningbouw project in de Goese geschiedenis. De huisstijl werd woensdag gepre senteerd in Goes. Dat markeerde ook meteen de start van het pro jectbureau Goese Schans. De Goese Schans verrijst op het om te vormen havenindustrieter rein en omvat tweeduizend wonin gen. Partners in het 130 miljoen eu ro vergende project zijn de ge meente Goes, woningcorporatie RWS en de projectontwikkelaars Proper-Stok en Van Garderen 8c Dekker. De eerste bouwfase, op de kavel van voormalige AKF-hal, be gint waarschijnlijk volgend jaar. Een groep bewoners van het Goe se Meer zal zich waarschijnlijk ver zetten tegen de benodigde planolo gische procedure. V.D SPIEGELSTRAAT 92 - GOES KOOPZONDAG 9 maart 12.00 uur -17.00 uur Jan Gielenplein 6 (naast de Basiliek) OUDENBOSCH Tel: 0165330620 OPENINGSTIJDEN: di. - do. 9.30 -18.00 uur vr. 9.30 - 21.00 uur za. 9.30 -17.00 uur rl£T^"D\7"Iir17rT?"D V Marktsl 1 Middelburg U.Ciy i\ V JVJXIJ 1\X T0118886886 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met courgettesoep, hartige taart of gepofte aardappel met zalm en honingkoelcjes met walnotenijs 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerij zaterdag 8 maart 11.00 uur Kees Slager over de Watersnoodramp van 1953 zaterdag 8 maart 15.00 uur P&S songs uit de jaren'70 middelburg.nl j i Tip? redactie@pzc.nl Een vijftigjarige Vlissinger is een echte digibeet. Van computers heeft hij weinig kaas gegeten. Onlangs was hij zo trots als een pauw. Hij had voor het eerst iets op de website van zijn werkgever gepubliceerd. Tot voor kort had hij daar altijd een handleiding voor nodig, maar deze middag zat hij met een grote glimlach op kantoor. Die handleiding had hij niet meer nodig, vertelde hij trots. Hij wist nu eindelijk alles uit z' n hoofd. Die glimlach was echter snel ver dwenen toen een collega binnen kwam met goed nieuws. „We krijgen een nieuwe modernere website en alles gaat verande- GOES - Bevelands Welvaren, je hoeft maar om je tel. Het Goese Gemeentearchief behandelt in de tekeningen die Oreel maakte voor Goese en heen te kijken en je kunt het zien, vooral als de uitgave van Het Paard van Troje alle Bevelandse Zeeuwse kalenders, vormen de aquarellen een zon schijnt. Sinds gisteren kun je ook in de boek- dorpen en Danker Jan Oreel maakte aquarellen tentoonstelling die tot eind april in het Goese handel terecht voor een boekje met dezelfde ti- bij een reeks dorpsanekdoten. Aangevuld met de stadskantoor te zien is. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55