Binnenland 'Opnieuw aangifte doen niet verplicht' Snorscooters NS zijn stil en SGP noemt meevaren Plasterk in Gay Pride 'van de ratten besnuffeld' Radio 538 deelt geld uit op 05-03-08 Smartengeld Diefstal op naam gehandicapten 1 4 Donderdag 6 maart 2008 pzc den haag - Smartshops en produ centen en handelaren van paddo's willen een schadeclaim indienen tegen de overheid omdat die pad do's wil verbieden. Brancheorgani satie Vereniging Landelijk Overleg Smartshops is gevraagd om de schade in kaart te brengen. De branche vreest dat honderden mensen hun baan verliezen. Bredase advocaat hekelt houding fiscus. 'Maar ik wil niet opruien.' door Jan Reijnders BREDA - Belastingplichtigen van wie de aangifte na binnenkomst bij de Belastingdienst onbruikbaar is gemaakt, behoeven niet op nieuw aangifte te doen. Dat zegt de Bredase fiscaal advocaat Guido de Bont. Volgens hem is het op nieuw insturen van de aangifte ge heel vrijwillig. „Het is niet mijn be doeling om 730.000 burgers die dit is overkomen op te ruien. De illu sie wekken dat een wettelijke plicht bestaat opnieuw aangifte te doen, zoals de fiscus suggereert, is echter ongefundeerd en onge past." Vorige week werd bekend dat de digitale aangiften inkom stenbelasting van 730.000 mensen in de prullenbak van windows zijn verdwenen. De Belasting dienst maakt bij binnenkomst van dit soort gegevens geen back-ups. Het ingezonden materiaal is defini tief foetsie. De overlast voor de 730.000 belastingplichtigen die het aangaat, is beperkt. Veelal kunnen zij door een simpele druk op de verzendknop de aangifte opnieuw naar de blunderende fiscus sturen. Een kind kan de was doen. Maar wat te doen met onwillige kinde ren? Volgens Guido de Bont, advo caat-belastingdeskundige van het roemruchte Bredase kantoor Her- PJTC Volgens belastingdeskundige dr. De Bont kan de fiscus, die 730.000 digitaal gedane aangif ten kwijt is, de indieners niet dwingen die weer in te sturen. toghs, 'is het in het geheel geen uit gemaakte zaak of de 730.000 bur gers verplicht zijn nogmaals aangif te te doen'. „Als een inspecteur een papieren aangifte versnippert, zal evenmin kunnen worden volgehouden dat de belastingplichtige geen aangifte heeft gedaan. De 730.000 burgers hebben bijzonder tijdig aan hun aangifteplicht voldaan en kunnen op die grond dus niet met straffen worden geconfronteerd." Woordvoerder Marcel Homan van de Belastingdienst erkent dat De Bonts standpunt 'strikt genomen correct' is. „Maar wat gebeurt er dan? Dan zal de inspecteur ambts halve aanslagen opleggen. Als die afwijken van de werkelijkheid, zal de belastingplichtige in beroep gaan. Zeker als je geld terug moet krijgen, is dat veel gedoe." VUSSINGEN - Een paar honderd mensen krioelden gisteravond over sport park Bonedijke in Vlissingen. Wie geluk had, kon zomaar 538 euro winnen. Omdat het 05-03-08 was, pakte Radio 538 uit. De hele dag vloog een paar se helikopter over het land, om in alle provincies 538 paarse, groene én ENSCHEDE - T\vee broers uit Ensche de hebben twee jaar lang misbruik gemaakt van de geestelijke beper kingen van een Enschedees voet balteam van gehandicapten om be drijven op te lichten. Op naam van de spelers werden contracten afgesloten voor de aan koop van mobiele telefoons. Bo vendien zetten de twee tientallen auto's op naam van de slachtof fers. De bestelde goederen, die nooit zijn betaald, gingen naar de woonadressen van de spelers van het gehandicaptenteam. Daar wer den ze door de broers opgehaald. PETER IB Nieuwe service voor arriverende reiziger drie maanden op proef. den haag - Luie houders van een ov-fietsabonnement kunnen sinds gisteren op Den Haag CS ook de scooter pakken in plaats van de fiets. De Nederlandse Spoorwegen houden de komende drie maan den een proef met zes elektrische snorscooters, die voor 12,50 euro twintig uur kunnen worden ge bruikt. De NS richt zich met de proef op 'jongeren, toeristen en za kelijke reizigers die een taxi te duur vinden en fietsen of lopen te ver.' In de zomer beginnen verge lijkbare proeven in Amsterdam en Zandvoort. Als de verhuur een suc ces wordt, volgt mogelijk verdere uitbreiding. De stille en milieu vriendelijke snorscooters hebben een maximumsnelheid van 25 kilo meter per uur. Bestuurders moe ten beschikken over een brom mer- of autorijbewijs. Ze hoeven geen helm te dragen. De huurpro- cedure gaat net zo eenvoudig als bij de ov-fiets. De abonnee laat de barcodes van zijn abonnements kaart en de ov-scooter scannen en ~)t MOET HtET ALICES CéELdVËAJ WAT ti?_ op 2,c/rv iMÉMU GTHAT Christenunie vindt deelname minister wél te billijken. den haag - Fractieleider Bas van der Vlies van de SGP heeft geen goed woord over voor het voorne men van minister Ronald Plasterk (Onderwijs) om met een eigen mi nisterieboot mee te varen tijdens de Gay Pride in augustus in Am sterdam. „Van de ratten besnuf feld", stelt Van der Vlies, die de kwestie gisteravond tijdens een de bat in de Tweede Kamer over het homo-emancipatiebeleid aankaart te. „Natuurlijk is het goed dat het ka binet maatregelen neemt tegen ge weld, discriminatie en intimidatie van homo's of wie dan ook", zegt de SGP-leider. „Maar daarvoor hoeft het ministerie toch warem pel geen officiële boot te laten meevaren tijdens de Gay Pride." Die manifestatie staat volgens Van der Vlies 'wijd en zijd bekend van wege een buitenissigheid en extra vagantie waar veel homoseksuelen zich absoluut niet bij thuis voelen en zich zelfs voor schamen.' Coalitiefractie Christenunie heeft op zich geen moeite met het mee varen van Plasterk in de Gay Pride. „Dat een minister van ho mo-emancipatiezaken aanwezig is bij een traditionele manifestatie te gen discriminatie en voor de rech ten van homoseksuelen kunnen wij billijken", aldus een woord voerder. Maar de Christenunie wil wel dat de PvdA-bewindsman ook aandacht heeft voor organisaties De SGP vindt het maar niets dat minister Plasterk meevaart in de Gay Pride komende zomer in Am sterdam. De Christenunie heeft daarentegen geen bezwaar. van homo's die op een andere ma nier met hun geaardheid omgaan, zoals RefoAnders, een organisatie van christelijke homo's. „Gay Pri de kenmerkt zich mede door ui tingsvormen waar veel homosek suelen zich absoluut niet bij thuis voelen", zegt de Christen- lJ nie-woordvoerder. Plasterk maakte zijn voornemen om mee te varen in de extravagan te tocht gisteren bekend. In de Pa- leiskerk in Den Haag sloot hij een overeenkomst met de vier grote steden om de komende paar jaar extra aandacht te besteden aan de homo-emancipatie en het 'uit de kast' komen van homoseksuelen te ondersteunen. „Het moet gewoon zijn en ge woon worden gevonden om ho mo te zijn", vond de minister, die morele ondersteuning kreeg van prinses Mixima die ook in de Pa- leiskerk aanwezig was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4