Zeeland Parkeerkelder Goes in zicht I Von Belle Babi/ 'Zó vet dat we naar het NK mogen' Wij bestaan 5 jaar 15% korting op alles Toekomst hagelkanon is onzeker Ook de hele maand maart: pzc Donderdag 6 maart 2008 29 Basisschoolleerlingen dammen fanatiek voor de eer van de school. door Michiel Bouwman 's-cravenpolder - Het bordje 'stil te svp' staat er overbodig, want ru moer is er in overvloed. Zestig ba sisschoolleerlingen in vijftien teams dammen woensdag in het dorpshuis in 's-Gravenpolder voor de titel van Zeeuws Kampioen schooldammen. Eigenlijk moet er een team méér moeten zijn, maar De Casembrootschool uit Sint-An- naland liet verstek gaan wegens spelerstekort. „Maar verder is het een geslaagd toernooi", vertelde or ganisator Pim Filius. „Stiekem had ik de winnaar wel verwacht, maar van dat team dammen ze dan ook allemaal." De Koningin Julia- naschool uit 's-Gravenpolder wordt Zeeuws Kampioen bij de pupillen (groepen 7 en 8), terwijl Archipel de Vlieger uit Vlissingen eerste wordt bij de welpen (groe pen 5 en 6). In totaal gaan acht teams uit Zeeland naar de landelij ke halve finales op 10 mei. Behalve bovenstaande ploegen zijn dat - bij de pupillen - de J.L. de Jonge- school uit Zierikzee, die Heene- trecht uit Oud-Vossemeer, De Louise de Colignyschool en De Wissel uit Vlissingen. Tot de afge vaardigden van de welpen beho ren de Theo Thijssenschool uit Zie rikzee en De Wissel uit Vlissingen. Alissa den Ouden (7), de jongste deelnemer, aan zet. foto Willem Mieras Gemeente onderzoekt of bouw garage onder Oostwal mogelijk is. door Frank Balkenende goes - De bouw van een parkeer garage onder de Oostwal in Goes komt een stap dichterbij. Het colle ge van B en W trekt 100.000 euro uit om na te gaan of de garage fi nancieel en technisch haalbaar is. In het onderzoek wordt ook geke ken naar af- aan aanvoerwegen en milieuproblematiek. Zo kampt de Albert Joachimikade, de belangrijk ste weg naar de Oostwal, nu al met een hoog gehalte aan fijn stof. Wanneer het onderzoek klaar is, is niet bekend. Als blijkt dat de par keergarage kan worden gebouwd, gaat waarschijnlijk begin 2010 de eerste paal de grond in. Tenmin ste, daar hoopt wethouder Rinus Dieleman (CDA, parkeren) op. „Maar ik moet wel een slag om de arm houden." Dat geldt zeker voor de kosten, waarover de wethouder nog geen enkele uitspraak durft te doen. Goes heeft wat dat betreft een bit tere pil moeten slikken in de aan loop naar de bouw van de parkeer garage aan Kolveniershof Bleek veld. Die was geraamd op 11,5 mil joen euro, maar bleek vorig jaar 7,6 S3 Goes trekt 100.000 euro uit om te onderzoeken of een parkeerga rage onder de Oostwal én met een waterpartij bovenop finan cieel en technisch haalbaar is. miljoen euro meer te kosten om dat het noodzakelijk was gebruik te maken van onderwaterbeton. Dat was niet voorzien. De parkeergarage met fietsenkel- der aan de Oostwal telt twee lagen onder het maaiveld en kan vier honderd auto's herbergen. Bedoe ling is het water van de oostvest als het ware door te trekken tot de Aldi. De parkeerkelder verdwijnt dus deels onder water. Omwonen den kijken dan ook niet meer uit op blik, maar op een waterpartij. Wie jarig is trakteert... 4. Daarom geven wij op vrijdag 7 en zaterdag 8 maart... Chicco Polly kinderstoel van €139,00 voor €119,00 Geuther traphek zilver metaal van €49,95 voor 39,95 Venticel matras 60x120 van €139,00 voor €89,00 Bébé-Jou badset zwart/wit van €149,00 voor€ 89,00 Chicco buggy Liteway van €109,00 voor €89,99 Maxi-Cosi Cabrio 2007 Van €169,00 voor €115,00 (Deze actie is niet geldig in combinatie met andere acties en aanbiedingen) babYspeciQQizciak President Rooseveltlaan 772 Vlissingen Telefoon 0118 449098 Raad van State speelt in uitspraak de bal terug naar gemeenten. den haag - Wie dacht dat de Raad van State een Salomon's oordeel zou vellen over het gebruik van ha- gelkanonnen door fruittelers, is be drogen uitgekomen. Het Haagse rechtscollege heeft gis teren een zuiver juridisch oordeel geveld over bezwaren tegen milieu vergunningen voor twee hagelka- nonnen in Borsele. De Zeeuwse ge meenten met kanonnen (Borsele, Reimerswaal, Kapelle, Hulst en Ka- pelle) zullen zelf op zoek moeten naar de beste wettelijke basis voor de inzet van de luidruchtige ka nonnen. Toch noemt de Borselse wethouder Jan Zandee de uit spraak 'op zich positief, omdat de bezwaarmakers niet in het gelijk zijn gesteld. Een milieuvergunning is niet meer nodig, heeft de Raad van State vastgesteld. Een melding volstaat. De gemeente moet dan wel geluidsvoorschriften stellen. Ook een bouwvergunning is no dig. Dit lijkt een lange weg, maar het moet volgens wethouder Zan dee mogelijk zijn alles voor 1 april rond te hebben. Tunnis Meijer van de stichting Behoud Zak van Zuid-Beveland, een van de be zwaarmakers, is teleurgesteld. Hij hoopte op een toekomstgerichte uitspraak. Roep om krottentax in gemeente Hulst hulst - Eigenaren van verpauper de panden in Hulst moeten het maar voelen in de portemonnee als ze niets aan vervallen panden willen doen. De Hulster CDA-frac- tie wil dat de gemeente krottenbe- lasting invoert. Het bedrag aan krottenbelasting kan elk jaar wor den opgehoogd als stok achter de deur. In Vlissingen wordt ook al tij den om een dergelijke maatregel geroepen. Portemonnee weg bij woninginbraak terneuzen - In een woning aan de Dokweg in Terneuzen is in de nacht van dinsdag op woensdag in gebroken. De 84-jarige bewoner lag te slapen en hoorde gestommel in de woonkamer. Toen hij de in breker^) hoorde weggaan is hij poolshoogte gaan nemen. De man zag dat in de woonkamer alles was doorzocht en dat zijn por temonnee was weggenomen. Veelzijdige rock bij cultuurpodium De Spot middelburg - Cultuurpodium De Spot zet zaterdag veelzijdige rock op de kaart met The Exploding Shetland Ponies (Breda) en Belie- veisadoubt (Groningen). Beide bands brengen een gevarieerde playlist: melodieuze luisterliedjes met daar tegenover stevige gitaar nummers. De entree is 3 euro en de deuren zijn open vanaf 20.30 uur. Voor meer informatie: www.despotmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49