Zeeland Zorgen om bevoorrading PZC Smalstads carillon in oude stand deDRVKKERY SCHOUWEN-DUIVELAND 41 25 35 Website Van Basten gaat kapitaal Ajax op het veld zetten Donderdag 6 maart 2008 Probleem voor winkels in Zierikzee door autoluwe binnenstad. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „En wie gaat dat beta len?" Zo reageren Zierikzeese win keliers op het plan van transpor teur Kees van de Velde om een dis tributiecentrum te bouwen. Daar door hoeven vrachtwagens niet langer de stad in om winkels te be voorraden. Dat overslagcentrum is nodig, want in de plannen van de ge meente wordt de Zierikzeese bin nenstad autoluw. Vrachtwagens langer dan acht meter komen er niet meer in en de bevoorrading moet voor 12.00 uur gebeuren. Van de Velde had verwacht dat de gemeente met een financiële tege moetkoming zou komen, maar kreeg nul op het rekest. „De ambte naar zei dat ik wel hulp krijg met vergunningen, maar dat er geen geld komt. Bevoorrading van win kels is een zaak van de onderne mers, werd mij verteld." Van de Velde onderscheidt vier partijen in de plannen voor alter natieve bevoorrading. „De leveran ciers, transporteurs, winkeliers en de gemeente. Tja, als de gemeente niet wil meebetalen en de winke liers ook niet, dan denk ik niet dat het distributiecentrum van de grond komt." Van de Velde gaat er zelf ook niet op toeleggen. „Ik doe dit juist om er wat aan te verdie nen en tegelijkertijd de leefbaar heid van de stad te verbeteren." „De gemeente zou niet meebeta len? Nou, wij ook niet," reageert Wim van Dijk van slijterij Gall Gall. Deze zaak wordt drie keer per week bevoorraad door een trai ler van Simon Loos. „Dat kost ons vier tot vijfhonderd euro per week. Het wordt te duur als daar de kosten van het distributiecen trum nog bovenop komen." Van Dijk ziet nog andere problemen. „Voor de opslag en vervoer van al coholische dranken is vergunning nodig. Heeft Van de Velde die? Ver- ra^ Een distributiecentrum aan de rand van de stad is nodig als Zie rikzee autoluw wordt. Maar de gemeente zou niet willen meebe talen en de winkeliers evenmin. der wordt onze emballage meteen op onze inkoopfactuur verrekend. Dat kan alleen als de chauffeur het lege goed op de terugweg mee neemt. Niet als er een tussenstap in zit." De Van Dijken herinneren zich de problemen van twee jaar geleden met een afgesloten Nieu we Haven nog goed. Toen kon Loos ook niet voorrijden. De truck van het vervangend distributiebe drijf reed zich klem onder de Zuid havenpoort en in de winkel ston den vijftien containers met embal lage te wachten. Wethouder Wijnand Renden kon gisteren geen uitsluitsel geven over het al dan niet meefinancieren door de gemeente. „Ik heb alleen een conceptnota gezien en die is nog niet besproken in het college." Film Rendition gaat in op door CIA uitbestede martelingen Tip? redzzee@pzc.nl Elk kwartier stukje van Westminster en twee keer per dag een liedje. BROUWERSHAVEN - Nee, elk uur een liedje: dat was verkeerd gepro grammeerd. Vanaf volgende week bouwt het carillon van Brouwers haven het deuntje 'Westminster' weer op. Elk kwartier een slag er bij tot op het hele uur het muziek je compleet is. Dat zegt Rien Hillebrand, huurder van het Brouwershavense stadhuis en beheerder van uurwerk. Het liedjesrepertoire is echter nog niet helemaal weg. Om 10.00 uur en om 15.00 uur spelen de klokken of wel 'Daar was laatst een meisje loos', 'Mieke had een lammetje' of 'Mieke hou je vast'. Verschillende inwoners van de Smalstad ergerden zich aan het klokkenspel dat elk uur een melo dietje aanhief en op de kwartieren niet meer sloeg, lan Boltendal, één van de klagers, is tevreden nu de oude programmering wordt het- steld. „En ik denk dat vele anderen in Brouwershaven hier ook geluk kig mee zijn. Het was verschrikke lijk. )e zal er maar naast wonen." KOOPZONDAG 9 maart 12.00 uur- 17.00 uur Jan Gielenplein 6 (naast de Basiliek) OUDENBOSCH Tel: 0165330620 OPENINGSTIJDEN: dl - do. 9.30 -18.00 uor vr. 9.30 - 21.00 uur za. 9.30 -17.00 uor Markt 51 Middelburg T0118 886 886 ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Een vijftigjarige Vlissinger is een echte digibeet. Van computers heeft hij weinig kaas gegeten. Onlangs was hij zo trots als een pauw. Hij had voor het eerst iets op de website van zijn werkgever gepubliceerd. Tot voor kort had hij daar altijd een handleiding voor nodig, maar deze middag zat hij met een grote glimlach op kantoor. Die handleiding had hij niet meer nodig, vertelde hij trots. Hij wist nu eindelijk alles uit z n hoofd. Die glimlach was echter snel ver dwenen toen een collega binnen kwam met goed nieuws. „We krijgen een nieuwe modernere website en alles gaat verande- Simon Loos bevoorraadt Gall Gall in Zierikzee. Dergelijke trucks mogen straks de stad niet meer in. foto Marijke Folkertsma vanavond vanaf 17.30 uur j zaterdag 8 maart 11.00 uur Brasseriemenu met Courgettesoep, i Kees Slager over de hartige taan of gepofte aardappel met I Watersnoodramp van 1953 zalm en honingkoekjes met walnotenijs I zaterdag 8 maart 15.00 uur 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 ;P&S songs uit de jaren'70 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45