Zeeland sluiten hun deuren voorgoed 'Hier moet de politiek ingrijpen' Bouw van brug hindert verkeer EXTRA VOORDEEL! GALL E GALL Dag tante Pos RECTIFICATIE OPENDAGENKALENDER VAN 1 MAART 2008 Terughaalactie 'Quaker Cruesli Multifruit' PZC Donderdag 6 maart 2008 3 Sluiting postkantoren Alle postkantoren in Nederland worden gesloten. De taak van het postkantoor wordt overgenomen door postagentschappen. De vraag is of die hetzelfde pakket aan diensten kunnen aanbieden. Service bij het traditionele postkantoor l Postbank hypotheekadviseur Postbank adviesbalie Postkantoor Middelburg Ticketservice verkooppunt Wenskaarten, kadopost en kantoorartikelen Diensten aangeboden door postagentschappen Kleine steunpunten bij winkels Verkoop staatsloten tot trekkingsdatum Strippenkaarten en OV-abonnementen Op sommige plekken (ioals Burgh-Haamstede) Giromaat Openen zakelijke girorekening Geld storten en opnemen Postbussen Aanbieden expresse zendingen Aanbieden partijenpost Sportvisakten Heineken Pilsener 24 flesjes a 30cl 8.49* Inkoop en verkoop buitenlands geld Telecom assortiment Afsluiten Postbank reisverzekering Aangepaste toegang mindervaliden Giromaat Western Union Money Transfer Grotere postkantoren Openen zakelijke girorekening Chauffeurspassen Geld storten en opnemen Tachograafkaarten Storten en verstrekken van pasmunt UZI-passen Aangepaste toegang minder vaW®n Strippebkaarten/OV-abonnementen Nationale AutoKaart t Postbussen Aanbieden expresse zendingen Aanbieden partijen post Sportvisakten Verkoop staatsloten Groene stroom Afgifte kentekenbewijzen Bellen en faxen Ophalen en inleveren OV-studentenkaart Strippenkaarten /OV-abonnementen Nationale AutoKaart PZC Felix Binicewicz door Mieke van der Jagt „Hoezo, terugloop van het aantal klanten? Al tijd als ik op het postkantoor kom, staat er een rij. Reken maar dat je een nummertje moet trekken, want je kunt echt niet zien wie de laat ste was." Jaap van der Meulen uit Goes kijkt er enorm van op dat het hoofdpostkantoor op de Goese Grote Markt dreigt te worden gesloten. „Ik doe alles via het postkantoor. Bij de Post bank komen mijn centen elke maand, ik stuur van alles op en als ik wat meer geld moet heb ben dan je uit de muur kunt trekken, bel ik op. Ze leggen het klaar en je bent zo weer vertrok ken. Ik heb nooit te klagen gehad over de servi ce. Ze zijn hier snel, vriendelijk en deskundig." Van der Meulen vindt dat een instituut als het postkantoor niet mag verdwijnen. „Straks moet je met de poststukken naar een industrie terrein en voor je centen naar zo'n bank met vloerbedekking. En dat gebouw hier, kijk nou toch, dat is een postkantoor en niks anders: prachtig. Daar komt dan weer een kledingzaak in, en het is verpest." De mensen achter de balie mogen geen com mentaar leveren op de voornemens. Het perso neel van het Postkantoor heeft gisterochtend, precies gelijk met de rest van de wereld, van de reorganisatie en de dreigende ontslagen ge hoord. Ze zijn er niet van overtuigd dat het erg snel zal gaan, want ze verwachten wel wat be zwaren van de vakbonden. Als het aan H. Okma uit Goes zou liggen, ging het hele plan niet door. „Hier moet politiek op worden ingegrepen. De post heeft, in tegenstel ling tot wat die aandeelhouders die het nu voor het zeggen hebben schijnen te denken, niet alleen een economische poot. Er is ook een sociale poot. Het is toch te bespottelijk voor woorden: een stad als Goes, met dertigdui zend mensen in een verzorgingsgebied van nog eens tachtigduizend mensen, zonder post kantoor." Niemand haalt de schouders op. Iedereen is ge hecht aan het negentiende-eeuwse gebouw met de vertrouwde medewerkers. Pascalle Oli vier weet best dat ze haar pakjes en dikke enve loppen ook naar De Poel kan brengen, maar lie ver niet. „Ik koop en verkoop van alles via inter net. Vaak moet ik wat opsturen en dikwijls ook afhalen. Dat kan tussendoor als ik in de stad ben. Op het industrieterrein kom ik nooit." „Ik moet er niet aan dénken dat het dicht gaat." Jacqueline Haeks is al drie keer ge weest om te internetbankieren en ze is telkens geduldig geholpen. „Het postkantoor moet blij ven. Het is mijn bank en mijn brievenbus en dat geldt voor heel veel mensen." www.gall.nl COMMENTAAR De sluiting van de laatste postkantoren ligt gevoelig. Opvallend veel mensen maken nog gebruik van de verzamelde diensten van TNT voor hun post en de Postbank (ING) voor hun geldzaken. Die combinatie mag in de ogen van deze bedrijven achterhaald zijn, in Zeeland voorziet zij nog in een behoefte. Bij TNT en ING staat efficiëntie veel hoger op de prioriteitenlijst dan het maatschappelijk belang van de dienstverlening. De bedrijven hebben dus geen boodschap aan de lange traditie van het postkantoor. Dat is ze niet kwalijk te nemen, want het is een logisch gevolg van de privatisering van de posterijen. Het is nu vooral zaak dat de pijn voor de betrokken werknemers tot een minimum wordt beperkt. Liefst zonder gedwongen ontslagen. En anders met een goed sociaal plan. Over dat plan zijn de vakbonden gelukkig redelijk te spreken. Of de postkantoren snel worden vergeten, hangt in Zeeland verder af van het aantal en de spreiding van de aangekondigde nieuwe post- en bankwinkels. Naam adres telefoon NHTV internationale hogeschool Breda Archimedesstraat 17 Breda 076 - 530 22 03 Academy for Leisure (opleiding Vrijetijdsmanagement) website www.nhtv.nl datum Zaterdag maart tijdstip 10.00- 15.00 uur NHTV internationale hogeschool Breda Mgr. Hopmansstraat 1 Breda 076 - 530 22 03 Academie voor stedenbouw, logistiek en mobiliteit Academie voor toerisme opleiding International Media and Entertainment Management alle Masteropleidingen www.nhtv.nl Zaterdag maart 10.00- 15.00 uur NHTV internationale hogeschool Breda Reduitlaan 33 Breda 076 - 530 22 03 Opleiding International Game Architecture and Design www.nhtv.nl Zaterdag maart 10.00- 15.00 uur NHTV internationale hogeschool Breda Sibeliuslaan 13 Breda 076 - 530 22 03 Academy of Facility Management Academy of Hotel Management www.nhtv.nl Zaterdag maart 10.00- 15.00 uur MIDDELBURG - De bouw van de voetgangersbrug ten noorden van de huidige Schroebrug in Middel burg begint maandag 31 maart. De bouwwerkzaamheden zullen naar verwachting tot december du ren. Gedurende de bouwwerkzaamhe den is de doorvaartbreedte van de huidige Schroebrug beperkt tot maximaal 17 meter. Tussen 31 maart en 1 mei en van 15 september tot 1 december is de Schroebrug een aantal weken volle dig gestremd. Deze stremmingspe riodes worden zo snel mogelijk be kend gemaakt. Vanaf 15 september kan het weg verkeer hinder ondervinden van de werkzaamheden, zowel over dag als 's nachts. Quaker haalt pakken 'Cruesli Multifruit' terug. In het product kunnen harde stukjes ananas worden aangetroffen. Dit voldoet niet aan de kwaliteitseisen die Quaker stelt. Het gaat om 'Cruesli Multifruit' 500 en 900 gram verpakkingen met de volgende 'ten minste houdbaar tot' data (THT-datum) van 23-08-2008,6-9-2008,13-9-2008, 11-10-2008, 25-10-2008 en 8-11-2008. Deze datum vindt u op de bovenkant van de verpakking. Voor alle andere Cruesli varianten en andere THT-data van 'Cruesli Multifruit' geldt deze terughaalactie niet. Voor een volledige vergoeding van het aankoopbedrag, kunt u de streepjescode (op de onderkant van de verpakking) en de THT-datum (op de bovenkant van de verpakking) uitknippen en voor 1 juni 2008 toesturen aan: Cruesli terughaalactie, Antwoordnummer 10017, 6200 XP Maastricht. Het is daarbij niet nodig een postzegel te plakken. Vermeld in uw brief uw naam, adresgegevens en bank- of gironummer, zodat het aankoopbedrag kan worden overgemaakt. Voor meer informatie, kunt u van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17:00 uur contact opnemen met de Quaker Consumentenlijn via telefoonnummer 0800-024 00 22. Excuses voor het ongemak. Alle betrokken verkooppunten zijn op de hoogte gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3