Raad van State wijst schadeclaim af Tijdloos eerbetoon oorlogsslachtoffers CAPPENDIJK TOYOTA Trots op Zeeland rÜN wmwg collectie INTERSPORT VERMEERSCH PZC Donderdag 6 maart 2008 29 Windkracht 7 en Eneco kunnen fluiten naar schadevergoeding. DEN HAAG - Energieproducent Ene co en het samenwerkingsverband van landbouwers Windkracht 7 BV uit Terneuzen kunnen de scha declaim van 16 miljoen euro die ze bij de gemeente Terneuzen heb ben ingediend op hun buik schrij ven. Dit is het gevolg van een uit spraak die de Raad van State giste ren bekendmaakte. Eneco en Windkracht 7 hadden van de Raad van State willen ho ren dat B en W van Terneuzen in 2005 ten onrechte plotseling geen windmolenpark meer wilde in de Eendragtpolder. De Raad van Sta te bepaalde gisteren evenwel dat het college mocht terugkomen op een eerder streven om in de pol der dertien windmolens neer te zetten. Het college volgde op dat moment de opvatting van de ge meenteraad die een windmolen project in de Eendragtpolder niet meer zag zitten. In plaats daarvan zette de raad zich in voor een windmolenpark in de Koegorspol- der. Met name de agrariërs die in WJ Eneco en Windkracht 7 pakken naast een schadevergoeding van 16 miljoen euro. Die claim lag er nadat de gemeente het windpark Eendragtpolder schrapte. Windkracht 7 deelnamen hadden het nakijken. 'Ook al stonden er voor Eneco en Windkracht 7 grote financiële belangen op het spel, van een onjuiste belangenafwe ging is geen sprake", schrijft de Raad van State. De bevolking van Terneuzen ver zette zich zowel tegen een wind molenpark in de Eendragtpolder als in de Koegorspolder. De ge meenteraad meende dat turbines in de Eendragtpolder de openheid van het landschap te veel zouden aantasten. Het college ging daarna alleen verder met de Koegorspol der. Eneco en de agrariërs vinden dat B en W de rug recht hadden moeten houden. „Het verschil tus sen het initiatief in Koegorspolder en dat in Eendragtpolder is dat met Koegorspolder contracten wa ren gesloten en met het consor tium in de Eendragtpolder niet", aldus een woordvoerder van de ge meente Terneuzen. TERNEUZEN Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 TODAY TOMORROW TOYOTA Toyota Verso Business Pro nu wel heel aantrekkelijk! Geïntegreerde Full map navigatie, lederen bekleding met stoelverwarming en Bluetooth® handsfree systeem met maar liefst 3.355,- voordeel! Bejaarde man bestolen terneuzen - Een 84-jarige man is dinsdagnacht bestolen van zijn portemonnee. De man lag te sla pen in zijn woning aan de Dok- weg in Terneuzen en hoorde ge stommel. Toen hij ging kijken, zag hij dat in de woonkamer alles was doorzocht en dat zijn portemon nee was weggenomen. Nieuwe stichting zet zich in voor waardige herdenking. door Frank van Cooten OOSTBURG - Het comité 4 mei in Oostburg doet er alles aan de her denking levendig en vitaal te hou den. „Het herinneren van Neder landse oorlogsslachtoffers uit de Tweede Wereldoorlog en alle oor logen en vredesmissies na die tijd, is en blijft belangrijk. Ook voor de toekomstige generaties", stelt het comité. Het 4 mei comité in Oostburg be staat uit verschillende maatschap pelijke vertegenwoordigers, die zich samen inzetten voor een waardige herdenking. Om deze werkwijze veilig te stellen, wordt nu officieel de 'Stichting Comité 4 mei Oostburg' opgericht. Het be stuur van de op te richten stich ting verschijnt op maandag 10 maart op het kantoor van notaris Van den Berg in Oostburg om offi cieel de akte van oprichting en de statuten te ondertekenen. Het bestaande comité noemt dit een belangrijke stap voorwaarts. De nieuwe Stichting Comité 4 mei Oostburg wil een monument oprichten als tijdloos eerbetoon aan de slachtoffers in Oostburg tijdens de Tweede Wereldoorlog. „Een formele stichting, die in de lijn van het Nationaal Comité 4 en 5 mei, instaat voor een waardige 4 mei herdenking in Oostburg." De stichting presenteert binnen kort een eigen website met nieuws en berichten rond deze herden king. De stichting vindt het goed dat ook in West-Zeeuws-Vlaande- ren nog veel aandacht is voor de Tweede Wereldoorlog. Dit is te merken aan de verschillende regio nale en lokale herdenkingen. De 'Novembermars' is er één van en vermoedelijk ook de meest tot de verbeelding sprekende. De stichting ondersteunt de voor stellen en thema's vanuit het Na tionaal Comité. Wel wordt altijd geprobeerd een lokaal accent te ge ven met persoonlijke herinnerin gen en vertellingen van mensen uit de gemeente. De stichting wil de oorlogsslachtof fers uit de toenmalige gemeente Oostburg niet vergeten. De stich ting werkt een initiatief uit voor de oprichting van een monument als tijdloos eerbetoon. Op een pla quette komen de namen te staan van mensen die het leven verloren tijdens de Tweede Wereldoorlog. Overlevenden en nabestaanden worden uitgenodigd contact op te nemen met het comité om gege vens door te geven. Dat kan bij het secretariaat op telefoonnummer 0117-451855- Eenzijdig ongeval WESTDORPE - Op de Tractaatweg bij Westdorpe vond gistermiddag een eenzijdig ongeval plaats. Een 27-jarige automobiliste uit Gent was door onbekende oorzaak van de weg geraakt, schuin in de sloot gereden en er vervolgens weer uit gereden. De vrouw is voor observa tie met de ambulance naar het zie kenhuis vervoerd. daag de dag aan steeds meer gevels en op daken. Ook in de Cathalijne- schans bij Oostburg voelen ze zich Zeeuws. foto Camile Schelstraete De Zeeuwse vlag, symbool van de strijd tegen het water, wappert van- JasKS RUNNINGS CHOEN W GEL STREAM 2 RUNNINGSCHOEN W GEL FAICON 2 Hulst, Gentsestraat 25A, tel: (0114) 31 28 47 Terneuzen, Noordstraat 33-35, tel: (0115) 69 68 00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39