gasten blijven verrassen het beu CDA Hulst bepleit invoering krottenbelasting Eerste paal voor Hulster filiaal Jan Snel Group WD wil lagere kilometerprijs PZC Donderdag 6 maart 2008 27 HULST - De Hulster wethouder Frans de Vries gaf woensdagmid dag het startsein voor de bouw van de Hulster vestiging van de ]an Snel Group. Als het pand rond augustus gereed is, verhuizen de honderd werknemers van de hui dige vestiging in Sas van Gent naar de hoek Tolweg/Polderstraat van bedrijventerrein Hogeweg. Het be drijf is gespecialiseerd in de leve ring van semi-permanente gebou wen en transporten. De onderne ming telt vier vestigingen waar in totaal 250 mensen werken. De Jan Snel Group is het eerste van een aantal grote bedrijven dat de ge meente naar Hulst wil halen. TERNEUZEN - De gezamenlijke WD-fracties in Zeeuws-Vlaande- ren willen dat de voorgenomen ki- lometerheffing niet gaat gelden voor Zeeuws-Vlamingen of in elk geval fors lager wordt dan voor in woners in de Randstad. Zij doen een beroep op de dagelijkse ge meentebestuurders om dit tijdig landelijk aan te kaarten. De libera len noemen het 'niet te accepte ren' en 'een gotspe' dat Zeeuws-Vlaamse automobilisten 'Randstadprijzen' moeten gaan be talen voor hun gereden kilome ters. „Niet alleen is het fenomeen file hier grotendeels onbekend, er is ook iets structureel mis met de kwaliteit van de Zeeuws-Vlaamse wegeninfrastructuur. Zo is een ade quate oplossing voor de probleem- weg tussen Hoek en Schoondijke (N61) al vele malen vertraagd. Den Haag heeft geen oog voor deze es sentiële verkeersader in onze re gio", aldus de WD-fracties in Hulst, Terneuzen en Sluis. Het pleidooi wordt mede ingege ven door de tolheffing voor de Westerscheldetunnel. Daarnaast komt er waarschijnlijk ook tolhef fing op de Vlaamse wegen, ver wacht de WD. „Het is niet uit te leggen dat de Zeeuws-Vlaming, die door de beperkte beschikbaar heid van goed openbaar vervoer al meer afhankelijk is van de auto, extra moet gaan betalen om struc turele verkeerscongestie-proble- men in de Randstad op te lossen." Een cafébezoeker komt ogen tekort, maar de absolute blikvanger blijft het automatische draaiorgel het Koekoeksjonk. foto's Camile Schelstraete beidsmarkt in België is voor Neder landers niets te halen wegens de vele verschillen op het gebied van sociale- en belastingwetgeving. Het onderwijs in België sluit niet aan op ons bestel en zo zijn er nog vele zaken op te sommen." Van Schaik, maar ook Jan Lonink en werkgeversvoorman Peter Holicki merken dat de gevoelens van onge noegen in Zeeuws-Vlaanderen je gens Middelburg in tijden niet zo merkbaar zijn geweest als nu. Dat is ook de reden voor de gemeen ten en belangenorganisaties om nu gezamenlijk op te treden. Van Schaik: „Dat is een positief gevolg, maar ik blijf het bizar vinden om je als Nederlandse regio te profile ren op een emigratiebeurs. Dat zegt veel over onze positie." door Sheila van Doorsselaer HULST - Eigenaren van verpauper de panden in de gemeente Hulst moeten het maar voelen in de por temonnee als ze niets aan de erbar melijke staat van hun eigendom willen doen. De Hulster CDA-frac- tie wil dat de gemeente krottenbe lasting invoert. Krottenbelasting kan eigenaren van verpauperde panden worden opgelegd als zij hun eigendom niet onderhouden. Het bedrag kan elk jaar worden op gehoogd als stok achter de deur voor de eigenaar om de bouwval aan te pakken. In België, waar krot- tentax wordt geheven, is het be leid volgens CDA Hulst succesvol. De fractie wil nu via een motie ge daan krijgen dat burgemeester en wethouders uitzoeken welke wette lijke mogelijkheden er zijn ook in Hulst krottenbelasting in te voe ren en zonodig hierover te overleg gen met staatssecretaris Heemskerk van Economische Za ken. Hulst werkt momenteel aan een aanschrijvingenbeleid waarmee ei genaren van verpauperde panden kunnen worden gesommeerd maatregelen te nemen. Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37