Zeeland PZC Terneuzen onderbouwt winkelplan Sloop van de bouwloods; daar is weinig leutigs aan Extra banen door Ricas ZEEUWS-VLAANDEREN 41 25 35 Onderzoek internationale school zioT>l"D17T7"CrT?"D V Markt51 I Middelburg lie I Jxv V IX lx Uiv X T0118886886 Van Basten gaat kapitaal Ajax op het veld zetten Donderdag 6 maart 2008 Film Rendition gaat in op door CIA uitbestede martelingen Tip? redtern@pzc.nl Concentratie grootscha lige detailhandel bij skihal in Koegorspolder. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het stedenbouwkun dig bureau RBOI heeft nog een kleine week de tijd om de plannen voor vestiging van grootschalige detailhandel in de Koegorspolder bij Terneuzen zodanig te onder bouwen dat de provincie daarvoor groen licht geeft. Volgende week willen burgemees ter en wethouders al besluiten ne men, zegt burgemeester )an Lo- nink. De detailhandelsstructuurvi- sie wordt dan vervolgens op 3 en 4 april besproken in de raadscom missies en komt dan 17 april in de gemeenteraad. Deze week was er in het Terneu- zense stadhuis overleg met gedepu teerde Harry van Waveren en ver tegenwoordigers van de gemeen ten Hulst en Sluis, de Kamer van Koophandel en het Midden- en Kleinbedrijf Terneuzen wil de bin nenstad versterken en zich ook profileren als regionale kern die zich kan meten met Goes, Middel burg en Sint-Niklaas. „Want daar vloeit nu veel koopkracht naar weg", zegt Lonink. „We willen dat wel doen zonder de positie van Sluis en Hulst aan te tasten." Het plan is om grootschalige detailhan del in de toekomst te concentreren in de Koegorspolder nabij de ski hal. Daarvoor is instemming van de provincie nodig. Gedeputeerde B en W van Terneuzen nemen volgende week een besluit over de versterking van de binnenstad en de locatie voor grootschalige detailhandel. Van Waveren wil dan eerst wel een goede onderbouwing zien waarom Terneuzen afstapt van de locatie Kennedylaan voor groot schalige detailhandel. „Wij moe ten overtuigend aantonen dat die locatie te klein is en ook niet ge schikt is", zegt Lonink. „Nog los van de skihal, Terneuzen probeert al 15 jaar die locatie aan de Kenne dylaan tevergeefs te ontwikkelen. Het gebied is slecht ontsloten, van uit de regio moeilijk te bereiken en veel te klein om aantrekkelijk te zijn voor regionale trekkers." De plannen van Terneuzen mogen de regionale winkelstuctuur niet ka potmaken, maar moeten wel lei den tot een versterking van de bin nenstad. Dat laatste wordt door verschillende ondernemersvereni gingen betwijfeld. „Ik wil iedereen oproepen zorgvuldig naar de stu dies te kijken", zegt Lonink. „Men zal toch moeten accepteren dat er een bepaalde dynamiek ontstaat in de detailhandelsstructuur. Con sumenten willen ook vernieu wing. In het verleden zijn veel din gen niet doorgegaan omdat bepaal de belangen zich verzetten. Daar moeten we nu voor oppassen." door Sheiia van Doorsselaer HEIKANT - De mannen van Sagro Zeeuws-Vlaanderen zijn begon nen aan de sloop van de deels uit gebrande wagenbouwersloods aan de Magdalenastraat in Heikant. Het zal nog een paar weken duren voordat al het verwrongen staal is afgevoerd, het perceel helemaal is schoongemaakt en slechts een ka le vlakte rest. De door asbest ver vuilde spulletjes van de wagen bouwclubs zijn uit de loods ge haald en worden geïnventariseerd zodat ze terug kunnen naar hun rechtmatige eigenaar, mits ze door goed schoonmaken te redden zijn. De gemeente Hulst hoopt de elf ge troffen wagenbouwers deze week goed nieuws te kunnen brengen. Wethouder Frans de Vries is met de eigenaar van een andere loods in gesprek en die zou zijn loods voor opslag ter beschikking willen stellen. De Vries: „Het zou hele maal mooi zijn als de clubs ook dit jaar in die loods zouden mogen bouwen. Dat geeft ons als gemeen te een jaar respijt om zelf een goe de definitieve oplossing te vin den." Over enkele weken hoopt De Vries ook te horen hoeveel de verzekering uitkeert. Dat bedrag is cruciaal wil Hulst zelf op een ande re locatie een nieuwe loods kun nen bouwen. foto Camile Schelstraete TERNEUZEN - De CDA-fractie in de een internationale school. Dit rae- Terneuzense gemeenteraad heeft de naar aanleiding van opmerkin- het college van B en W verzocht gen van Dow-topman Peter Ho- een onderzoek in te stellen naar licki vorige week in deze krant. KOOPZONDAG 9 maart 12.00 uur - 17.00 uur Jan Giclenplein 6 (naast de Basiliek) OUDENBOSCH Tel: 0165330620 OPENINGSTIJDEN: di. - do. 9.30 - 18.00 uur vr. 9.30 - 21.00 uur za. 9.30 -17.00 uur TERNEUZEN - De bouw van het rampenoefencentrum Under ground in Terneuzen levert naast 150 directe arbeidsplaatsen ook nog eens 150 banen op in de indi recte sfeer. Voor de cursisten die straks naar Terneuzen komen moet een hotel gebouwd worden. Dit levert tientallen banen op. Ook de oprichting van een bedrij venpark - met Yara en Heros - ge nereert extra banen. Net als het kenniscentrum voor ondergronds bouwen, dat goed is voor 40 jobs. vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met Courgettesoep, hanige taan of gepofte aardappel met zalm en honingkoekjes met walnotenijs 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 zaterdag 8 maart 11.00 uur Kees Slager over de Watersnoodramp van 1953 zaterdag 8 maart 15.00 uur P&S songs uit de jaren '70 kijk ook op: wwn.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35