Zeeland voordeel! Digltenne. Het goedkope alternatief voor kabel tv. 799 95 Q79 O- 99 'Zó vet dat we naar het NK mogen' jjrW usW Bouw parkeerkelder Oostwal Goes komt nu een stap dichterbij /cv Super Toekomst van de hagelkanon blijft onzeker 585 3: Digitaal tv kijken voor slechts 6,95 per maand. kpn sluit je aan. PZC Donderdag 6 maart 2008 29 Basisschoolleerlingen dammen fanatiek voor de eer van de school. door Michiel Bouwman 'S-GRAVENPOLDER - Het bordje 'stil te svp' staat er overbodig, want ru moer is er in overvloed. Zestig ba sisschoolleerlingen in vijftien teams dammen woensdag in het dorpshuis in 's-Gravenpolder voor de titel van Zeeuws Kampioen schooldammen. Eigenlijk moet er een team méér moeten zijn, maar De Casembrootschool uit Sint-An- naland liet verstek gaan wegens spelerstekort. „Maar verder is het een geslaagd toernooi", vertelde or ganisator Pim Filius. „Stiekem had ik de winnaar wel verwacht, maar van dat team dammen ze dan ook allemaal." De Koningin Julia- naschool uit 's-Gravenpolder wordt Zeeuws Kampioen bij de pupillen (groepen 7 en 8), terwijl Archipel de Vlieger uit Vlissingen eerste wordt bij de welpen (groe pen 5 en 6). In totaal gaan acht teams uit Zeeland naar de landelij ke halve finales op 10 mei. Behalve bovenstaande ploegen zijn dat - bij de pupillen - de J.L. de Jonge- school uit Zierikzee, die Heene- Alissa den Ouden (7), de jongste deelnemer, aan zet. foto Willem Mieras trecht uit Oud-Vossemeer, De Louise de Colignyschool en De Wissel uit Vlissingen. Tot de afge vaardigden van de welpen beho ren de Theo Thijssenschool uit Zie rikzee en De Wissel uit Vlissingen. door Harmen van der Werf DEN HAAG - Het Haagse rechtscolle ge heeft gisteren een zuiver juri disch oordeel geveld over bezwa ren tegen milieuvergunningen voor twee hagelkanonnen in Bor- sele. De Zeeuwse gemeenten met kanonnen (Borsele, Reimerswaal, Kapelle, Hulst en Kapelle) zullen zelf op zoek moeten naar de beste wettelijke basis voor de inzet van de luidruchtige kanonnen. Toch noemt de Borselse wethouder Jan Zandee (SGP/CU, milieu) de uit spraak 'op zich positief, omdat de bezwaarmakers niet in het gelijk zijn gesteld. Een milieuvergunning is niet meer nodig, heeft de Raad van State vastgesteld. Een melding volstaat. De gemeente moet dan wel geluidsvoorschriften stellen. Ook een bouwvergunning is no dig. Volgens wethouder Zandee moet het mogelijk zijn alles voor 1 april rond te hebben. Borsele gaat daarover praten met de andere Zeeuwse gemeenten. De allerscherpste prijs. Dommelsch of Jupiler Pils* krat 21 flesjes a 30 cl &9SI/1 1 omT per 500 gram Pangasiusfilet grootverpakking Slamelange naturel, gemengd, gemengd extra of met tuinkruiden, zak 200 gram Ambachtelijke kloosterbollen wit of tarwe, zak 6 stuks 0» 4 fe1 Dt aanbiedingen zijn geldig van donderdag 6 maar I l/m zondag 9 maar 12008. Prijswijziging, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. Voor alle aanbiedingen geldt 0P=0P 'Wij verkopen geen alcoholische dranken aan personen onder 16 jaar Graag gedaan. Gemeente onderzoekt of bouw garage onder water mogelijk is. door Frank Balkenende GOES - De bouw van een parkeer garage onder de Oostwal in Goes komt een stap dichterbij. Het college van burgemeester en wethouders van deze gemeente trekt ïoo.ooo euro uit om na te gaan of de garage financieel en technisch haalbaar is. In het onderzoek wordt ook geke ken naar af- aan aanvoerwegen en milieuproblematiek. Zo kampt de Albert Joachimikade, de belangrijk ste weg naar de Oostwal in Goes, nu al met een hoog gehalte aan fijn stof. Wanneer het onderzoek klaar is, is nog niet bekend. Als blijkt dat de parkeergarage kan worden ge bouwd, gaat waarschijnlijk begin 2010 de eerste paal de grond in. Tenminste, daar hoopt wethouder Rinus Dieleman (CDA, parkeren) op. „Maar ik moet wel een slag om de arm houden." Goes trekt 100.000 euro uit om te onderzoeken of een parkeerga rage onder de Oostwal én met een waterpartij bovenop finan cieel en technisch haalbaar is. Dat geldt zeker voor de kosten, waarover de Goese wethouder nog geen enkele uitspraak durft te doen. Goes heeft wat dat betreft een bittere pil moeten slikken in de aanloop naar de bouw van de parkeergarage aan Kolveniershof/ Bleekveld. Die was geraamd op u,5 miljoen euro, maar bleek vorig jaar 7,6 miljoen euro meer te kos ten omdat het noodzakelijk was ge bruik te maken van onderwaterbe- ton. Dat was in het geheel niet voorzien. De parkeergarage met fietsenkel- der aan de Oostwal telt twee lagen onder het maaiveld en kan vier honderd auto's herbergen. Bedoe ling is het water van de oostvest als het ware door te trekken tot de Aldi. De parkeerkelder verdwijnt dus, net zoals die in Terneuzen, deels onder water. Volgens wethouder Dieleman kan een mooi verblijfsgebied ontstaan waar mensen aangenaam kunnen verpozen. Omwonenden kijken dan ook niet meer uit op blik, maar op een waterpartij die wordt afgebiesd met bomen. De parkeerkelder aan de Oostwal is een vurige wens van de winke liers aan de oostkant van de bin nenstad. Bij zijn aantreden heeft het college direct besloten dat de parkeergarage er moet komen. Jaarlijkse besparing van ruim 100,- mogelijk ten opzichte van kabel tv. le ontvanger t.w.v. 89,95 gratis in bruikleen. 2e en 3e kun je huren of kopen. Alle populaire zenders, in totaal 23 tv- en 19 radiozenders. Heel eenvoudig binnen 10 minuten zelf aan te sluiten. Hulp bij opzeggen kabel tv. «Primafoon [kpn.com 10900-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31