Zeeland school en dan snel aan de slag Jeffrey is de beste lezer Dankzij voorlichting meer geld naar armen pm VOUWGORDIJNEN 1 - Vü mm- per cm {SNEAKERS W PZC Donderdag 6 maart 2008 27 jfcjfoL.- Ethem Emre (r) helpt Achmed Hasim Cinemre de arbeidsmarkt op. „Zeeland heeft geen platform voor allochtonen op het gebied van werk en scholing. Wij willen dat, samen met onze partners, zijn." foto Ruben Oreel Het Veerse Scheepstuig treedt op in Ritthem RITTHEM - Het Veerse Scheepstuig treedt morgen op in Ritthem. Het koor staat bekend om de interna tionale meerstemmige zeemanslie deren. Het shantykoor is te horen om 20.00 uur in het dorpshuis Ons Dorpsleven aan de Dorps straat 22-24. De entree is 9 euro. Reserveren kan via p.wouters@zeelandnet.nl of via het nummer 0118-478326. Tijdens de avond geldt een rookverbod. Veelzijdige rock op cultuurpodium De Spot MIDDELBURG - Cultuurpodium De Spot zet zaterdag veelzijdige rock op de kaart met The Exploding Shetland Ponies (Breda) en Belie- veisadoubt (Groningen). Beide bands brengen een gevarieerde playlist: melodieuze luisterliedjes met daar tegenover stevige gitaar nummers. De entree is 3 euro en de deuren zijn open vanaf 20.30 uur. Voor meer informatie: www.despotmiddelburg.nl Kijk vanaf maandag 10 maart op www.pzc.nl/specials lees vind leef VLISSINGEN - Een vrolijk verhaal was het niet. Maar Jeffrey Dirtz van basisschool De Tweemaster las het zo levendig voor dat het zich voor je ogen afspeelde. Dus vaar digt de jury hem af als de Vlissing- se kandidaat voor de Zeeuwse voorleeskampioenschappen op 5 april in de Zeeuwse Bibliotheek. Jeffrey las voor uit het boek Graf- geesten van griezelschrijver Paul van Loon. Daarmee was hij gister middag de beste van 12 door de scholen geselecteerde deelnemers. Middelburg was vorig jaar drie ton meer kwijt aan armoedebeleid. door Emile Calon MIDDELBURG - Meer voorlichting over het armoedefonds werkt, zegt de Middelburgse beleidsamb tenaar Peter van der Meer. Hij ver moedt althans dat dat de reden is voor de opvallende stijging van de uitgaven voor armoede door de ge meente. In 2006 was Middelburg ruim vijf ton daaraan kwijt. Vorig jaar iets meer dan acht ton, oftewel een toe name van 300.736 euro. „Vereenvoudiging van de regels, af stemming van het beleid en veel voorlichting hebben daaraan bijge dragen", somt Van der Meer de maatregelen op waardoor er meer geld is aangevraagd door mensen die wel wat extra's kunnen gebrui O D N ATE LI E R ken. Hij wijst daarbij ook naar het instellen door de gemeente van de formulierenbrigade, vrijwilligers die inwoners helpen bij het door worstelen van allerlei ambtelijke papieren en documenten. Maar ook naar de uitgave van een spe ciaal boekje waarin staat welke rechten mensen hebben die een uitkering ontvangen. De gemeente noch de sociale dienst heeft onderzoek gedaan naar het waarom van die opvallen de stijging, aldus Van der Meer. Wel weet hij op basis van landelij ke cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek dat de armoede in Nederland afneemt. Eind december waren er 2143 Mid delburgers die een WWB-uitke- ring kregen. Een kwartaal eerder waren dat er nog twaalf procent meer. Die daling met twaalf pro cent is volgens de gemeente, verge leken met andere kwartalen, 'fors'. Roep om krottentax in gemeente Hulst HULST - Eigenaren van verpauper de panden in Hulst moeten het maar voelen in de portemonnee als ze niets aan de vervallen staat van hun panden willen doen. De Hulster CDA-fractie wil dat de ge meente krottenbelasting invoert. Het bedrag aan krottenbelasting kan elk jaar worden opgehoogd als stok achter de deur voor de eige naar om de bouwval aan te pak ken. In België, waar krottentax wordt geheven, is het beleid vol gens CDA Hulst succesvol. In Vlissingen wordt ook al tijden om een dergelijke maatregel geroe pen. De Lokale Partij Vlissingen zinspeelt op de invoer van leeg standsbelasting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29