Zeeland PZC Vanaf 2009 elke dag vuil in container WALCHEREN 41 25 35 Go(o)d Times Intégis-rapport wellicht in besloten overleg Website Van Basten gaat kapitaal Ajax op het veld zetten Donderdag 6 maart 2008 Film Rendition gaat in op door CIA uitbestede martelingen Tip? redwalch@pzc.nl Middelburg kiest ander systeem om dumpen van afVal tegen te gaan. door Emile Calon MIDDELBURG - Inwoners van Mid delburg kunnen vanaf 2009 een keer per dag hun afval lozen in de ondergrondse afvalcontainers. Als ze buiten het containergebied wo nen, kunnen ze kiezen voor een grote rolcontainer zonder dat ze een hogere afvalstoffenheffing moeten betalen, zo blijkt uit een voorstel van het dagelijks bestuur. Het kiest voor deze oplossing om dat het huidige systeem leidt tot il legaal dumpen van afval en vervui ling van de stad, aldus wethouder Huub van Klinken. Met name om dat veel inwoners uit financiële overwegingen hebben gekozen voor een kleine rolcontainer of het minimumaantal stortingen in de ondergrondse containers. Al hun extra afval dumpen ze elders. „Bij de buren, naast de containers of ge woon elders in de stad", somt de wethouder op. Ook blijkt dat ve len er een extra ritje naar de mi lieustraat voor over hebben om hun afval te lozen. Door elk huishouden vanaf vol gend jaar een keer per dag toegang te geven tot de ondergrondse afval containers, en ook te laten kiezen uit de omvang van de rolcontai ners, verwacht Van Klinken dat het probleem van het illegaal dum pen uit de wereld is. Een bijko mend voordeel, zo vervolgt hij, is dat ouderen dan niet meer moe ten sjouwen met een zware zak naar de ondergrondse containers. „Die kunnen straks elke dag met een klein zakje naar de onder grondse containers lopen." Volgens hem is door de gemeente uitgebreid onderzoek gedaan naar andere systemen. Bijvoorbeeld ouderen een speciaal pasje geven zodat ze vaker hun afval kunnen storten. Maar telkens bleek dat er een hoop nadelen kleefden aan die andere systemen of dat ze zeer fraudegevoelig zijn. In het nieuwe systeem kiest de ge meente voor verschillende tarie ven voor een- en meerpersoons- huishoudens. De eerste groep gaat volgens het voorstel 225 euro per jaar betalen. Dat bedrag is gelijk aan het tarief dat in 2007 betaald moet worden. De tweede groep moet 248 euro per jaar overma ken. Dat is volgens het college ook gelijk aan het bedrag dat er nu be taald moet worden. Gezinnen die nu een grote container hebben be talen in 2009 zelfs wat minder. Ge zinnen in de binnenstad die nu een kleine container hebben moe ten volgend jaar echter wat meer betalen voor het verwijderen van hun afval. De rekenwijze voor de ze tarieven is volgens de wethou der afgeleid van het oude systeem. Hij verwacht dat met die op brengst het inzamelen en verwer ken van afval de gemeenschap geen extra geld kost. Inwoners Middelburg kunnen kleine rolcontainer inwisselen voor een grote. Daarmee wil ge meente voorkomen dat er nog langer afval gedumpt wordt. VLISSINGEN - In het gebouw Go(o)d Times aan de Vlissingse Voltaweg komt Helen Trowbridge de Zuidpoortgemeente toespre ken. Haar oproep tot heiliging be gint om 19.30 uur. KOOPZONDAG 9 maart 12.00 uur - 17.00 uur Jan Gielenplein 6 (naast de Basiliek) OUDENBOSCH Tel: 0165330620 OPENINGSTIJDEN: di. - do. 9.30 -18.00 uur vr. 9.30 - 21.00 uur za. 9.30 -17.00 uur door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Tijdens de raadscom missie van aanstaande maandaga vond, over het Intégis-rapport, gaat de deur wellicht op slot. Vlis singse fractievoorzitters overwe gen het beruchte onderzoek -of in elk geval delen ervan- in alle beslo tenheid te bespreken. Daar nemen zij morgenochtend, in een speciaal ingelaste presidium vergadering, een besluit over. Behalve het openbare rapport van Intégis, naar het ambtelijke hande len rond het Scheldekwartier, zijn er namelijk ook geheime bijlagen. Alleen raadsleden hebben die in hun bezit. Dat maakt het lastig be spreken in het openbaar. Dat bleek wel tijdens een eerder raadsdebat in het Arsenaal, over het rapport van Witteveen Bos. Raadsleden voelden zich toen verkrampt. /1oT^"DT7r17Fl/'I?"D V Marklsl 1 Middelbur§ U.C 17 i\ V 1\ IV r, l\ I T0118886886 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met courgettesoep, hartige taart of gepofte aardappel met zalm en honingkoekjes met walnotenijs 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerij zaterdag 8 maart 11.00 uur Kees Slager overde Watersnoodramp van 1953 zaterdag 8 maart 15.00 uur P&S songs uit de jaren'70 middelburg.nl Tip? redactie@pzc.nl Een vijftigjarige Vlissinger is een echte digibeet. Van computers heeft hij weinig kaas gegeten. Onlangs was hij zo trots als een pauw. Hij had voor het eerst iets op de website van zijn werkgever gepubliceerd. Tot voor kort had hij daar altijd een handleiding voor nodig, maar deze middag zat hij met een grote glimlach op kantoor. Die handleiding had hij niet meer nodig, vertelde hij trots. Hij wist nu eindelijk alles uit z' n hoofd. Die glimlach was echter snel ver dwenen toen een collega binnen kwam met goed nieuws. „We krijgen een nieuwe modernere website en alles gaat verande ren." Met een Frieslander kun je fijn stempelen MIDDELBURG - Daan van Vuuren (6) en Tessa Schets (5) uit Vlissingen maken stempels van aardappelen. Ze do pen ze in de verf en drukken ze af op een vel papier. Daan en Tessa en nog veel meer kinderen van zes tot tien jaar deden gistermiddag in de bibliotheek in Mid delburg mee aan het aardappelstempelen, een activiteit in het kader van Standplaats Zeeland waarvoor Louise Fresco deze week te gast is in de bieb. Een van de the ma's die tijdens haar bezoek aan de orde komen, is de toekomst van de landbouw in Zeeland. Voor het aardappelstempelen werden Frieslanders ge bruikt, volgens kunstenaar Ronald Mullié, die met zijn partner Carla Dallinga de activiteit begeleidde, zijn dat goeie aardappelen om mee te stempelen: „Ze zijn hard en fijn van structuur. Met afkokers is dit niet te doen." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27