Hulp kind bij scheiden PZC HEEIEJI büiAilèAiinilkiiUI 10 HANNOVER Beetje bewegen bevalt Wilders mag zijn film vertonen in perscentrum Nieuwspoort KRAS.NL SP wil spoeddebat over sluiten postkantoren DEN HAAG - De SP wil in een spoeddebat opheldering van de re gering over de sluiting van de over gebleven 250 hoofdpostkantoren. Ook GroenLinks wil zekerheid dat de sluiting 'niet slecht uitpakt voor de minder digitaal vaardige generatie'. De kantoren sluiten de komende vijfjaar hun deuren. pagina 2 en 3: voorgoed dicht SCP hekelt vaartocht Plasterk op Gay Pride DEN HAAG - De SGP is tegen het voornemen van minister Ronald Plasterk (Onderwijs) om met een eigen boot mee te varen tijdens de Gay Pride in augustus in Amster dam. De Christenunie daarente gen ziet geen bezwaren. pagina 4: meevaren Plasterk in Gay Pride is 'van de ratten besnuffeld' Homo's zijn al geaccepteerd, dus Plasterk hoeft niet naar Gay Pride Tunneltarief moet omlaag voor Zeeuws-Vlamingen oneens 27% aantal reacties: 530 en JSHnHHI Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 en 10; Meningen: 11; Economie: 14 en 15; Beurs: 16; Agenda: 33; Cultuur: 34 en 35; Sport: 41 t/m 45; Televi sie: 46 en 47. Vandaag bij uw dagblad veilingkranten. Bieden op meer dan 1600 nieuwe artikelen Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231 8 711688 555530 Hoop weer Hillary Inclusief ontbijt S diner! Voordelig Paas- en Pinksterarrangement! 4-daagse autovakantie Duitsland UTRECHT - Pas bevallen vrouwen proberen gister- ren gaan mee terwijl de moeders tijdens de Kid- ditmaal geen sta-in-de-weg. Integendeel, ze vor- ochtend in het Wilhelminapark in Utrecht in de walk' trainen onder begeleiding van een gespecia- men voor de kersverse moeders handige oefenin- voorjaarszon hun conditie terug te krijgen. Kinde- liseerde oefentherapeut. De kinderwagens zijn strumenten. foto Marco Hofste/ANP ren oplopen, te beperken. Een van de situaties waarin kinderen emo tioneel klem komen te zitten, is wanneer broertjes en zusjes bij een scheiding uit elkaar worden ge haald. Het ene kind gaat dan bij de moeder wonen, het andere bij de vader. Dit gebeurt jaarlijks in vijf tot tien procent van de scheidin gen waarbij kinderen zijn betrok ken. Rouvoet doet een moreel ap pel op ouders om vooral het be lang van het kind in het oog te houden. Als de Eerste Kamer er tij dig mee instemt, worden ouders die uit elkaar gaan al deze zomer verplicht een 'ouderschapsplan' op te stellen. Dit document dwingt hen op papier te zetten hoe zij met hun kinderen omgaan. Rouvoet wil daar in zijn 'gezinsno ta', die dit najaar verschijnt, op voortborduren. „Professionals moeten ouders daarin steunen en Minister Rouvoet wil dat kinde ren beter beschermd worden te gen emotionele schade bij echt scheidingen. Bij scheiding wordt een ouderschapsplan verplicht. steeds wijzen op het belang van het kind." Kinderen die bij een echtscheiding ook van broer of zus worden ge scheiden, lopen meer psychische schade op dan kinderen die na een scheiding samen kunnen blij ven, stellen psychologen en echt scheidingsspecialisten. Volgens so cioloog en echtscheidingsonder zoeker Ed Spruijt hebben geschei den broertjes en zusjes meer kans op depressies, angsten of stress. pagina 7: ik woon bij papa, anders is hij alleen DEN HAAG - PW-leider Geert Wil ders kan zijn anti-Koranfilm Fitna eind deze maand presenteren in het internationaal perscentrum Nieuwspoort in Den Haag. „Hij is welkom", zei voorzitter Max van Weezei gisteravond nadat het bestuur na een lange vergade ring een unaniem besluit over het verzoek van het Tweede Kamerlid had genomen. Volgens Van Weezei is er nog wel overleg tussen de PW, Nieuws poort en de overheid nodig over de beveiliging. Het bestuur van Nieuwspoort had veel tijd nodig om te besluiten over het verzoek van Wilders omdat nogal wat sponsors en vaste gebruikers van het perscentrum bezwaren had den geuit tegen de persconferen tie, aldus ingewijden. Volgens Max van Weezei heeft het principe van het vrije woord uit eindelijk de doorslag gegeven voor het bestuur. pagina 6: 'Wilders moet vooral Allah vrezen' Minister Rouvoet wil kinderen bij breuk beter beschermen. DEN HAAG - Minister Rouvoet Qteugd en Gezin) wil kinderen van ouders die in scheiding liggen of gescheiden zijn, beter bescher men. Hij noemt het 'hartverscheu rend' als kinderen tussen hun ouders in komen te staan en bestu deert of de overheid aanvullende maatregelen moet nemen om de emotionele schade die deze kinde waarom zou je verder zoeken boek online Topaanbieding van KRAS! Wij hebben voor u een fantastische Paas- en Pinkster-arran gement naar het 4-sterren Ramada Hotel Britannia samengesteld. Een 4-daags verblijf boekt u al vanaf slechts 135 inclusief wel komstdrankje, ontbijt en diner! RAMADA HOTEL BRITANNIA**** Dit 4-sterren hotel ligt nabij Hannover en beschikt o.a. over een restaurant, lobby met bar, gratis parkeergelegenheid en sauna. INCLUSIEF: verblijf in Ramada Hotel Britannia met welkomstdrankje, ontbijt en diner. Aankomstdata: 21/3 en 9/5 v.a. 135 Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2 personen. Res.kos- ten 15 per boeking (verplicht). Voor een uitgebreide reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/50036

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1