Meningen PZC - EINDELIJK WEER AVONTUUR! PZC Donderdag 6 maart 2008 1 1 Het is even zoeken naar de reacties op de nieuwe PZC-site. We merken dat bezoekers wat minder op onze artikelen reage ren, sinds we de site hebben ver nieuwd. Dat heeft verschillende oorzaken. Zolang er niemand op een artikel heeft gereageerd, wordt op de overzichtpagina's helemaal niet duidelijk dat er kan worden gereageerd. Dat blijkt pas als het volledige bericht wordt openge- klikt. Dan is nog niet meteen hel der waar de reacties zijn te lezen. Eerst komt er namelijk een kolom met 'Meer Zeeuws nieuws' of 'Meer zaterdagvoetbal'. Als er reac ties zijn op een artikel, staan ze pas daaronder. De filosofie is dat u op weg daar naartoe nog andere berichten aanklikt. Niet iedere be zoeker blijkt dat prettig te vinden. Als u de lijst met reacties heeft ge vonden, blijkt de eerste (oudste) reactie bovenaan te staan. Die volg orde kunt u omkeren door op 'Sor teer reacties' te klikken. Helaas werkt dat tot nu toe alleen per pa gina en niet voor een hele lijst die over meerdere pagina's doorloopt. Daaraan wordt nu hard gewerkt. Reageren? web@pzc.nl JAN HOP JEEP GOES Amundsenweg 37, Goes. Telefoon 01 13 - 25 08 58. www.hopgoes.nl Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00 - 18.00 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Zaterdag 9.00 - 17.00 uur. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Bevrijdingsfestival Naar aanleiding van het artikel in deze krant van zaterdag 1 maart waarin organisator Frank van Ier- sel overweegt te vertrekken met het bevrijdingsfestival uit de bin nenstad van Vlissingen, wil ik het onderstaande kwijt. Alweer zo'n ambtenarenstunt en tevens een verkapte dreiging richting horeca. De gemeente, provincie en het Rijk subsidiëren dit festival. Waar om blijft u niet binnen uw bud get? En stop ook eens met die para- commerciële activiteiten. Hoezo verdient de horeca? Wij, als restau rant De Vissershaven, hebben al tijd 6 dagen opbouw voor ons neus en moeten op 5 mei al die an dere dagen goed maken. Waarom jaagt u onze collega's op om de schandalige prijs van €2,50 in een plastic bekertje te serveren? Boven dien stoort het mij ook dat uw op- bouwploeg op 4 mei geen 2 minu ten in acht neemt. Theo Verstegen, restaurant De Vissershaven Bellamypark 2, Vlissingen Staatsbosbeheer 'Het gaat om verbondenheid van ons met de mensen uit de buurt.' Chris Kalden, directeur van Staats bosbeheer, is bezig Staatsbosbe heer meer in de samenleving te plaatsen (PZC 4/3). Vanuit die visie is de samenwer king met de milieubeweging in de werkgroep Schelde-estuarium be denkelijk. Die werkgroep is een groot voorstander van natuurher- stel door ontpoldering, terwijl de meerderheid van de Zeeuwse be volking daar tegen is. Als een verzelfstandigde overheids instelling zich zo nadrukkelijk in de samenleving profileert en als zij als grootste landschapsbeheerder daar direct of indirect belang bij heeft, dan mag je vragen over die verzelfstandiging stellen. Dat mag zeker als Staatsbosbeheer in de laatste verkiezingstijd ook politiek actief was door mede het progres sieve manifest 'De Kracht van Groen' te ondertekenen. Daarom heb ik recentelijk, met een beroep op Openbaarheid van Bestuur, aan de heer Kalden ge vraagd om inzage van documen ten waaruit blijkt dat het ministe rie van LNV instemt met deze acti viteiten. Leendert van Melle Havenpark 18, Zierikzee Brandweer Met veel ongeloof en verbijstering heb ik het negatieve stuk gelezen over de brandweer Noord-Beve land (29-02). Zoveel ophef over het feit dat ze een uurtje later wa ren. Ik heb zelf twee collega's die bij dat brandweerteam zitten, maar ik heb groot respect voor die mannen. Ze staan altijd klaar en nu zijn ze een uurtje later en wordt er zoveel ophef over gemaakt. Belachelijk. Het gaat ten slotte over een kat, niet over mensenlevens. Bij deze mijn steun voor de brandweer Noord-Beveland. Nicky Scholten Nieuwstraat 21, Kamperland Z eekadetkorps Dit is een reactie op het stukje in de PZC over het zeekadetkorps van 27 februari. Ik vraag mij af waarom meneer Peters zo smerig moet natrappen en steeds de vuile was moet buiten hangen. Wat er gebeurd is met het kader van de zeekadetten en niet te vergeten de vele vrijwilligers is diep treurig. Ve le jaren hebben deze mensen zich ingezet voor de kadetten en hen een onvergetelijke tijd bezorgd aan boord van de Zaandam. Het ge tuigt van weinig fatsoen om bij ie dere gelegenheid die zich voordoet hier weer op terug te komen. Denk ook eens aan de vermeende ontuchtpleger, het slachtoffer en de ouders. Hoe die zich voelen als je daar steeds weer op wordt gewe zen? Blijf niet met moddergooien. En zoals meneer Peters zelf zei: hij heeft zijn zin gekregen, dus zou ik zeggen stop met natrappen op wel ke wijze dan ook. Joke de Vos Papaverlaan 6, Vlissingen Mosselzaad Door de uitspraak van de Raad van State op 27/2 verkeert de mos selsector in een hopeloze situatie. Colleges zijn terecht opgeschrikt en beijveren zich om iets zinvols te doen. Is het niet hoogst urgent om de werking van de Vogel- en Habitatrichtlijn te evalueren en in zo breed mogelijk overleg, voorstel len voor aanpassing dan wel wijzi ging te formuleren en deze voor te leggen aan de Europese Commis sie? Dit met het doel een naleefba- re richtlijn te formuleren zodat re delijk uitgevoerde economische ac tiviteiten ook kansen krijgen. Ne derland slaat m.i. op meerdere punten door. Dit is zeker het geval als jaarlijks personen of groeperin gen - zonder eigen financiële ver antwoordelijkheid - het functione ren van de schelpdiersector verhin deren en dat terwijl meerdere des kundigen van naam aangeven dat geen of slechts beperkte schade het gevolg is. Het verspillen van tijd en kosten moet toch worden teruggedrongen. Mij is verteld dat de huidige versie van de richtlijn vooral is ingebracht van Neder landse zijde. Het zou waardevol zijn als nieuwe voorstellen vanuit Nederland tot een meer evenwichtige en hanteer bare richtlijn zouden leiden. P. van der Maas Julianastraat 6, Kortgene Kunst in eigen buurt Hoewel ik niet in Middelburg woon heb ik met belangstelling het artikel over kunst voor de ei gen buurt gelezen (PZC, 27-02). Als meisje van 5 jaar was ik al dol op boeken. Mijn moeder wist dat, maar in de crisisjaren voor de oor log was het geen vetpot thuis. Toch kocht zij op de markt bij een tweedehands boekenkraampje voor mij een boek. Het stond vol met gedichtjes en kinderversjes. Het meest was ik getroffen door de prachtige illustraties van Rie Cramer. Weliswaar ongekleurd, maar dat was voor mij geen pro bleem. Ik kleurde het boek zelf heel netjes in. Het is bijna stukgele zen, maar staat nog steeds onder handbereik in mijn boekenkast. Overbodig te zeggen waarvoor ik zou kiezen als ik Klarenbeekse was. S. Driessen-Joosse David Koddelaan 31, Zoutelande Klimaatbeleid In de PZC van 3 maart wordt mel ding gemaakt van de bijeenkomst over de presentatie van een deel van het Scheldekwartier in Vlissin gen. Omdat ik pas op een laat tijdstip hiervan hoorde, was ik niet in de gelegenheid om aanwezig te zijn. In het PZC-verslag staat 'De meest kritische noot kwam van een vrouw die aandacht vroeg voor het klimaat.' Ze wilde weten of er in het ont werp rekening is gehouden met de stijging van de zeespiegel en of de huizen klimaatvriendelijk of kli maatneutraal worden. Het antwoord van de stedenbouw kundige Mariet Schoenmakers luidde: 'Dat was geen eis van de ge meente'. Over dat antwoord ben ik verbaasd en teleurgesteld, zeker in relatie tot het antwoord van het college op mijn mail hierover. 'Voor het Scheldekwartier hebben wij een energievisie laten opstel len. Uitgangspunt daarbij is dat we hogere ambities op het gebied van energiebesparing stellen dan wette lijk is vereist.' Daarna wordt door B en W een en ander uiteengezet over warmte uit opppervlaktewa- ter en restwarmte van de industrie of van een biomassacentrale enzo voort. Dat klinkt allemaal goed. Dit wordt blijkbaar niet nagekomen! Het is nog niet te laat. Het Scheldekwartier heeft veel po tentie om klimaatneutraal stads deel te worden. Kees Krijger Wagnerlaan 2, Vlissingen 8löfen Tibet 2 Onder dit hoofd schrijft Luk Brus- selaers'Wat in Joegoslavië gelukt is, het land opsplitsen en het rijp maken voor nieuw kolonialisme etc.'. Joegoslavië was, evenals Tsje- choslowakije, een schepping van de overwinnaars in Wereldoorlog I. Deze landen ontstonden vlak na 1918, een tijd die bol stond van illu sies: Volkenbond, nooit meer oor log, verbroedering, etcetera. Het doel van deze scheppingen was de macht van het grootste en sterkste land van Midden-Europa, Oosten- rijk-Hongarije, voorgoed te bre ken. De scheppingen bleken onstabiele bronnen van onrust. Joegoslavië bestond uit 6 volken en vormde de vervulling van de Groot-Servi sche aspiraties, waar bijvoorbeeld de Kroaten allerminst achter ston den. Het is een wonder dat de staat nog zolang heeft bestaan. In Tsjechoslo- wakije overheersten natuurlijk de Tsjechen, en ook het lot van dit land was al bezegeld bij de geboor te. De illusie dat totaal verschillen de volken, culturen, talen aan el kaar kunnen worden geplakt in één staat, heeft duizenden het le ven gekost. J. ten Bruggencate Brandenburglaan 58, Middelburg DNA De SP in Tilburg kent de oplossing van het hondenpoepprobleem: een DNA-databank over hondend rollen (PZC, 05-03). Waar een klein land toch groot in kan zijn. Johan Dobbelaar Gouwestraat 42, Terneuzen Jeep staat voor avontuur. Echt avontuur. Zeker in de nieuwe Jeep Cherokee. Met een krachtig robuust uiterlijk, zoals u van Jeep gewend bent. Ook technisch is er veel nieuws te ontdekken. Wat te denken van Selec-Trac®ll. Dit zorgt voor topprestaties off-roadén bovendien voor superieur rijcomfort op de weg! De nieuwe Cherokee kan elke uitdaging aan. Het unieke Sky Slider-dak zorgt voor het echte buitenlevengevoel. Eindelijk weer avontuur! Kom snel naar de showroom of bezoek www.hopgoes.nl U rijdt al een Jeep Cherokee vanaf €42.850,- inclusief btw/bpm en exclusief kosten rijklaar maken. Gemiddeld verbruik.- 8,6 -11,71/100 km 111,6 - 8,5 km/l) COj-uitstoot: 228 - 283 g/km. Wijzigingen voorbehouden. Kijk voor meer informatie op www.eindelijkweeravontuur.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11