El Ford Mondeo 2.0 TDCi Wagon Wat een wereldwagen... Binnen twee tellen ben je verkocht. leaseauto's» Auto® Feel the difference Onlangs presenteerde Ford zijn nieuweling in het zakelijke seg ment; de Mondeo. De naam bleef gelijk, voor de rest veranderde alles. En de Ford Mondeo werd met recht een wéreldauto. Met een dubbele betekenis. In oorsprong was de Mondeo bedoeld om over alle conti nenten uit te waaieren. Het achter liggende idee was kostenbesparing want overal ter wereld konden nage noeg dezelfde componenten worden gebruikt. Met deze nieuwe versie is dat idee gelijk gebleven. Alleen de auto zelf werd een klasse fijner. Bleek het vorige model Mondeo over een nogal algemeen ogend koetswerk te be schikken, voor de nieuwe versies werd de puntenslijper wat strakker over het puntje gehaald. Het resultaat mag er voor alle be schikbare versies beslist wezen; zowel de 4-deurs, de 5-deurs als de Wagon zijn schitterende auto's geworden. Die dien overeenkomstig rijden bovendien. De Ondernemer koos voor een dieselver sie van de Wagon, omdat een fors deel van de verkoop daar vandaan zal komen. De auto houdt een beetje het midden tussen een pakezel en een trendy lifestyler, maar de bagageruimte is met zijn 1745 liter in houd duidelijk uit de eerste categorie. Wat een ruimte biedt de nieuwe Mondeo. He lemaal hip is de uitschuifbare bodem waar door in- en uitladen makkelijker moet worden. Echt een enorme verbetering vond ik het niet, maar je hebt aan vrienden bij de borrel wel een noviteit te presente ren. Het front van de auto is getekend vol gens het nieuwe kinetische design dat van af heden voor alle Fords navolging zal krij gen. De auto krijgt er bepaald klasse door. Ook het interieur met zijn lekkere stoelen en moderne dashboard zijn helemaal bij de tijd. Onder de kap ligt een Duratorq turbodie selmotor met een inhoud van twee liter en 130 paardenkrachten. Gekoppeld aan de automatische zesversnellingsbak maakt het de wagen soepel maar minder snel dan je misschien hoopt. Natuurlijk kan hij goed mee in het verkeer, maar een echte sprin ter is hij er niet mee. Later zullen er nog andere, krachtigere dieselmotoren volgen. Wel is de auto op de snelweg heerlijk stil; je hoort de motor alleen werken wanneer je er bij acceleratie flink aan moet trekken. Heel handig is de brandstofvulopening waardoor je geen verkeerde brandstof meer kunt tanken. Bovendien ben je van het gezeur van de losse tankdop af; een wonder dat dit niet eerder is bedacht, maar zo gaat het vaak met wondertjes. Qua bin nenruimte voldoet de auto eveneens aan alle verwachtingen, zoals van een grote Ford verwacht mag worden overigens. Ze hebben altijd voldaan aan de ruimtewen- sen van hun klanten. De nieuwe Mondeo kan als extra met pakketten worden opge waardeerd. De basisversie staat bekend on der de naam Trend, maar er zijn luxueuze re mogelijkheden met de versies Ghia of Titanium. Voor het eerst wordt in een vo lumemodel in deze klasse de mogelijkheid van een adaptieve cruisecontrol geboden die steeds dezelfde afstand tot de voorlig ger aanhoudt. Een geweldige vooruitgang in veiligheid en comfort. Al met al is de nieuwste Mondeo een auto die qua uiter lijk en ruimte een statement maakt. En de concurrenten flink laat transpireren waar schijnlijk. De Mondeo is beschikbaar vanaf 27.000 euro. De gereden versie kost tien mille méér. Lease(n) De nieuwe FordMbndeo Mondeo. De nieuwe Ford. Ultiem comfort en geweldige rijeigenschappen. Voorzien van de nieuwste techniek. Absolute top in Kinetic Design. Krachtig. Gestroomlijnd. Dynamisch. Opvallend en onweerstaanbaar. Absoluut de ware. Kom nu naar de showroom. Binnen twee tellen bent u verkocht. v.a. 26.025,- /'489,- p.mnd. via FordBusinessPartner Goes, Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg, Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen, Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen, Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee, Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 89