in vervulling Renners Parijs-Nice hangen zware straffen boven hoofd Terneuzen na zege dicht bij proftoernooi WÊaÊKÊÊÊÊÊÊÊKËaÊwmammmmmm Wpzc Woensdag 5 maart 2008 3 Voetballer van Sluiskil in selectie Nederlands militair elftal. door Peter van Kouteren SLUISKIL - Voor de 23-jarige Ferdi Kabal ging vorige week een droom wens in vervulling. De voetballer van Sluiskil verwierf zich een plaats in de selectie van het Neder lands militair elftal. Kabal is als speler van een vijfdeklasser een vreemde eend in de bijt en vormt met Kees Duitemeijer van Terneu- zense Boys de Zeeuwse inbreng in een select gezelschap. De spits van Sluiskil speelde een proefwedstrijd voor het militair elf tal en liet als middenvelder tegen Jong RBC Roosendaal zó'n goede indruk achter (uitslag 1-1), dat hij aan de selectie van bondscoach Peter Peters werd toegevoegd. „Ik vond het in Roosendaal lekker gaan", vertelt hij. „Ik heb een hele wedstrijd op het middenveld ge speeld tussen allemaal heel goede voetballers, die op een hoog ni veau spelen. Het ging natuurlijk al lemaal een stuk sneller dan ik bij Sluiskil gewend ben. De spits heeft bij FC Eindhoven en Hel mond Sport gespeeld, veel jongens spelen in de top van het amateur voetbal. Na de wedstrijd kreeg ik een uitnodiging voor een nieuw oefenduel, op 18 maart tegen OSS'20." Ferdi Kabal is sinds 2006 be roepsmilitair bij de landmacht en volgt een opleiding in Oirschot. „Als we sport hebben, is Kees Dui temeijer mijn sergeant. Dat is wel lachen", zegt hij. „Ik volg een oplei ding als mitrailleurschutter bij de verkenners. Ik vind het prachtig werk, maar de opleiding is zwaar. Toen ik begon, ben ik gestopt met voetballen. Als je namelijk gebles seerd raakt en daardoor niet kunt trainen, moet je doubleren. Daar had ik geen zin in. We trainen heel veel uit de poort, zoals we dat m Voetballer Ferdi Kabal is op 18 maart wederom uitgenodigd voor een oefenduel van het Ne derlands militair elftal. Eerder speelde hij al mee tegen RBC. noemen. Op het moment oefenen we in Duitsland. Heel veel schiet oefeningen, als voorbereiding op uitzending volgend jaar naar Af ghanistan. Mijn moeder ziet er erg tegenop, maar zelf heb ik er zin in." Vrij snel na zijn aanmelding als be roepsmilitair speelde hij zich als voetballer in de kijker. Kabal, die onder Paul Telussa als B-junior met de selectie van hoofdklasser Terneuzen mocht meetrainen en later bij Hoek en Zaamslag speel de, onderscheidde zich tijdens een toernooi voor de vier krijgsmacht onderdelen. „Ik was al eens uitge nodigd voor een wedstrijd van het team van de landmacht, maar wil de niet meedoen om blessures te voorkomen. Later heb ik zelf con tact gezocht met Gert Heerkes, nu trainer van Heracles Almelo. Hij was toen trainer van het team van de landmacht. Ik stond nog in zijn bestand en mocht meedoen aan het toernooi. Toen is ook de selec tie voor het militair elftal gemaakt. Je moet eigenlijk minimaal in de tweede klasse voetballen", weet hij. De sportieve uitdaging en het spe len met jongens die sneller hande len smaken naar meer. Voorlopig gaat zijn aandacht daarnaast uit naar de prestaties van Sluiskil. Ka bal, die vanwege zijn werk acht competitieduels voor de vijfdeklas ser miste, bracht zijn totaal in de laatste drie duels als centrumspits op zeven treffers. Zondag, in de topper tegen Hoofdplaat, tekende hij voor het beslissende doelpunt (1-0). „Ik heb er veertien of vijf tien gemaakt, dat houd ik niet pre cies bij", zegt hij. „Dat is ook hele maal niet belangrijk. Als we maar winnen. We willen zo snel moge lijk terug naar de vierde klasse. We hebben de eerste-periodetitel en kwaliteit om kampioen te worden. Hier voetballen allemaal maten van me. De sfeer in de groep is ge weldig. Ik heb nog iets minder dan twee jaar te gaan bij de land macht. Ja, het militair elftal smaakt naar meer. Als voetballer zou ik graag hogerop willen. Maar zoals het er nu naar uitziet, speel ik voorlopig nog bij Sluiskil." Veersedam Auto heerst in kartrace MIDDELBURG - De teams van Veer sedam Auto speelden in de tiende race in de hoofdklasse van de Zeeuwse bedrijfscompetitie karten opnieuw een hoofdrol. Het eerste team leidde van start tot finish. Daarachter streden Veer sedam Auto 2 en Van Gilst Hoge- weg om de tweede plaats. Veerse dam Auto 2 won die strijd. De snel ste race ronde werd gereden door Dimitri Schnitzler van Veersedam Auto 2. Wildcard Skil-Shimano voor Vlaanderen BRUGGE - De wielrenners van Skil-Shimano mogen op 6 april deelnemen aan de Ronde van Vlaanderen. De organisatie gunde de Nederlandse wielerploeg een wildcard. Behalve Skil-Shimano kregen nog zes ploegen een wild card. De achttien ProTourploegen zijn automatisch toegelaten tot 'Vlaanderens mooiste'. Bonden nemen UCI hard standpunt in conflict niet in dank af. RIJSWIJK - De internationale wiel- renunie (UCI) heeft alle renners van de achttien ProTourteams for meel gedreigd met sancties indien ze zondag van start gaan in de etappekoers Parijs-Nice. De coureurs hebben een e-mail ontvangen waarin ze van de moge lijke straffen op de hoogte worden gesteld. De UCI heeft ook de ploe gen via een e-mail sancties in het vooruitzicht gesteld bij deelname aan Parijs-Nice. Deze wedstrijd wordt georganiseerd door de ASO, waarmee de UCI een conflict heeft. Voor de coureurs dreigt een boete tot to.ooo Zwitserse francs, een Ereplaatsen voor Ko en Mandy Kasse in België maasmechelen - De openingrace voor het Belgisch kampioenschap in Maasmechelen leverde succes sen op voor Ko en Mandy Kasse uit Veere. Ko Kasse finishte in zijn Opel As- tra OPC als tweede in de divisie 3. Dick Krijger uit Wolphaartsdijk, ook in een Opel Astra OPC, haal de in die klasse de achtste plaats. De 15-jarige Mandy Kasse pakte in de Ford RST klasse (voor jonge ren) een derde plaats. Jan Everse en FC Zwolle uit elkaar zwolle - Jan Everse vertrekt aan het einde van het seizoen als trai ner van FC Zwolle. Everse (54) en FC Zwolle konden geen overeenstemming bereiken over contractverlenging. De oefen- meester wilde een contract voor onbepaalde tijd, terwijl Zwolle niet verder wilde gaan dan een ver lenging met twee jaar. startverbod voor het WK en een schorsing tot zes maanden. De ploegen kunnen ook hun ProTour- licentie verliezen indien ze aan Pa rijs-Nice deelnemen. Dat bevestig de gisteren Erik Breukink, de ploegleider van de Rabobank die tot nog toe van plan was om zon dag aan de start te verschijnen. „We hebben de e-mails net ge zien", zei hij. „Een officieel stand punt hebben we nog niet ingeno men. We beraden ons nog en gaan ook in overleg met andere ploegen", aldus Breukink. De Belgische wielerbond heeft in middels wel een standpunt ingeno- WRj De internationale wielrenunie UCI dreigt deelnemers aan de rit tenkoers Parijs-Nice met zware straffen. Diverse nationale bon den zijn het er niet mee eens. Mol en De Meij blijven korfbalclubs trouw westkapelle - Korfbalvereniging Stormvogels uit Westkapelle en trainer Bert Mol uit Yerseke heb ben hun verbintenis met een jaar verlengd. Stormvogels speelt op het veld en in de zaal in de derde klasse. Trainer Mol gaat bij Storm vogels zijn derde seizoen in. Hans de Meij uit Oost-Souburg zal ook volgend seizoen de korfballers van Atlas uit Ritthem trainen. De Meij gaat aan zijn vijfde seizoen bij Atlas beginnen. Beveren ontslaat onsportieve speler beveren - De Belgische tweedeklas ser SK Beveren heeft speler Andreas Manga met onmiddellijke ingang ontslagen. Aanleiding voor de maatregel is het onsportieve ge drag van de voetballer. De Franse verdediger kreeg dit seizoen al drie rode kaarten. Manga was bezig aan zijn eerste jaar in Beveren. De club staat vierde in de tweede klasse. men. Zij zal niet aanvaarden dat renners of teams door de UCI ge straft worden omdat ze starten in Parijs-Nice. Dat zegt bondsvoorzit ter Laurent De Backer. De Bel gische bond staat daarmee op één lijn met de federaties van Italië, Spanje, Frankrijk, Luxemburg en Oostenrijk. „We aanvaarden niet dat onze ploegen en renners gegijzeld en be dreigd worden", klinkt het in een gezamenlijk communiqué. „Wé zullen de keuze die ze maken be treffende het al dan niet starten in Parijs-Nice, aanvaarden en weige ren dat zij bestraft en/of geschorst worden. Evenmin aanvaarden we dat we bedreigd worden met sanc ties die erop gericht zijn onze atle ten een deelname aan de wereld kampioenschappen en de Olympi sche Spelen te ontnemen." Sinan Coban, Mustafa Yilmaz en Roel Alberti (vlnr) van Terneuzen (donker shirt) kijken met spanning waar de bal naartoe gaat. foto Camile Schelstraete Zeeuws-Vlaamse club tankt vertrouwen in bekerduel met Dosko. door Rudy Boogert TERNEUZEN - Nog één wedstrijd winnen en Terneuzen speelt vol gend seizoen met de profclubs in de KNVB-beker. De zondag-twee deklasser won gisteravond op ei gen veld met 5-1 van het honderd jarige Dosko en plaatste zich daar door voor de kwartfinale van de districtsbeker. De vier halvefinalis- ten plaatsen zich voor de profver sie van de beker. Voor een plaats bij de laatste vier speelt Terneuzen tegen Unitas, dat gisteravond na strafschoppen won van Roosendaal (0-0 na negentig minuten). Met het elan dat Terneu zen tegen Dosko aan de dag legde, is een herhaling van 2001, toen de club de beker won, geen utopie. Met de winst en de manier waar op tankte Terneuzen ook vertrou wen voor de competitie, waarin het vier keer op rij heeft verloren. „We voetbalden vanavond zoals we willen", zei aanvoerder Remco van Leeuwen, die twee keer scoor de. „Er werd hard gewerkt en de li nies stonden kort op elkaar. Dat was de laatste weken wel anders." Alleen in de beginfase had Terneu zen wat te duchten van de Bra bantse opponent, die een klasse la ger speelt. Zeven jaar geleden trof fen de teams elkaar ook in de be ker, in de halve finale. Dosko had toen eerder de hoofdklassers Kloe- tinge en Hoek uitgeschakeld. Na negentig minuten was het destijds nog 0-0 en na een zinderende strafschoppenserie won Terneu zen toen met 17-16. Zo'n stuntwed strijd werd het gisteravond niet. In de eerste helft deed Dosko aar dig mee. „We begonnen moei zaam", vond Van Leeuwen, „maar we bleven voetballen." In het twee de part werd Dosko kapot ge speeld. Sinan Coban brak na een halfuur de ban uit een onterechte strafschop, nadat Mustafa Yilmaz naar de grond was gegaan. Na rust maakte Coban, die al bijna vier maanden droog stond, ook 2-0 met een droge knal in de korte hoek. Toen was Dosko gebroken. Aanvoerder Van Leeuwen (2x) en Mustafa Yilmaz tilden de score naar 5-0, maar gezien de kansen vloed hadden dat er nog meer kun nen zijn. Michael Mehmet redde vlak voor tijd de Brabantse eer. Terneuzen, de enig overgebleven Zeeuwse club, bleef niettemin voor de achttiende keer op rij on geslagen in het bekertoernooi. Drie jaar geleden was SV Triborgh Coban topscorer Door zijn twee doelpunten is Sinan Coban nu ook Terneu- zens topscorer in de districtsbe ker. De aanvaller heeft zes keer gescoord. Hij passeerde jarno Waebeke die op vijf treffers staat en gis teravond tegen Dosko niet scoorde. In zeven bekerwedstrijden heeft Terneuzen inmiddels 28 keer gescoord. Terneuzen versloeg op weg naar de kwartfinale Seroosker- ke, Dauwendaele, Clinge, Kloe- tinge, Hontenisse en nu Dosko. de laatste ploeg die Terneuzen op een bekernederlaag trakteerde. Terneuzen-Dosko 5-1 (1-0). 33. Sinan Coban 1-0 (strafschop), 51. Sinan Coban 2-0, 59. Remco van Leeuwen 3-0, 67. Mustafa Yilmaz 4-0, 76. Remco van Leeu wen 5-0, 83. Michael Mehmet 5-1. Scheidsrechter: C.A. Toorenaar (Heinkens: zand). Gele kaart: Ruud Herrings (Dosko). Aantal toeschouwers: 60.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71