Mrsa-bacterie zit ook op rauw vlees Buitenland PZC Zwangere in ghetto staat alleen Nederland blijft thuis met Pasen 24 jaar ervaring, kwaliteit en toch voordelig door rechtstreekse verkoop. Vast gereserveerde plaatsen in de bus, dus nooit meer dringen. 6 Woensdag 5 maart 2008 pzc WeGeNeR NieuwsMedia www.pzcadverteren.nl Roep om risicotoeslag voor vroedvrouw die nu gevaarlijke buurt mijdt. den haag - Pasen valt dit jaar vroeg. Het Centraal Bureau Levens middelenhandel (CBL) verwacht daarom dat Nederlanders dit jaar niet op pad gaan, maar in familie verband brunchen of dineren. „Normaal trekken mensen er met Pasen op uit. Ze gaan het bos in of picknicken. Omdat het nu zo vroeg valt, is te voorzien dat het meer een herhaling van goede maaltijden wordt", zegt een woordvoerder van CBL. Super markten spelen daarop in. Er zijn veel chocoladepaashazen en -eie ren. Ook worden luxe huismerkar tikelen verkocht waaronder gour metschotels, luxe vis en salades. Vooral vlees van kip en kalkoen is besmet met gevaarlijke bacterie. den haag - De gevaarlijke zieken huisbacterie mrsa komt op vrij gro te schaal voor op rauw vlees. Voor al vlees van kalkoen en kip is be smet, maar ook rund-, kalfs- en varkensvlees bevat sporen van de multiresistente bacterie. Dat blijkt uit een gisteren gepubli ceerd onderzoek van de Voedsel- en Warenautoriteit. De VWA stelt dat het gaat om besmetting met kleine hoeveelheden. De kans dat mensen ziek worden als zij besmet vlees eten, is volgens de organisa tie daarom 'erg gering'. Wel vindt de VWA verder onder zoek naar verspreiding noodzake lijk. Ook het Centrum Infectieziek- tenbestrijding wil 'absolute zeker heid' over eventuele risico's, en is daarom bezig met een vervolgon derzoek. Mrsa nestelt zich vooral op de huid of in de neusholte, en is voor gezonde mensen ongevaarlijk, maar soms wel hinderlijk. Bij zieken of patiënten met open won den kan de bacterie (staphylococ cus aureus) echter ernstige infec ties veroorzaken. Het gevaar schuilt in het feit dat de bacterie re sistent is tegen vrijwel alle antibio tica, daarom wordt deze gevreesd in ziekenhuizen. De VWA nam dertienhonderd monsters van vlees dat in Neder landse winkels wordt verkocht. 31 procent van het kalkoenvlees en 27 procent van het kippenvlees bleek geïnfecteerd. Bij rund- en varkens vlees gaat het om één op de tien producten. Bij lam en wild komt het sporadisch voor. Het type bacterie (nt-mrsa) komt overeen met de variant die eerder is aangetroffen bij dieren en vee houders. Een aanzienlijk deel van de veestapel is inmiddels drager van de ziekmaker. Het is evenwel nog onduidelijk hoe de bacterie precies in het vlees terechtkomt. Besmette dieren leveren niet auto matisch besmet vlees op, vermoe delijk gebeurt dat in slachterijen. Volgens hoogleraar veterinaire volksgezondheid Van Knapen zegt de uitkomst vooral iets over de hy giëne in de vleesverwerkende in dustrie. den haag - Het voorstel van het PvdA-Kamerlid Khadija Arib om verloskundigen die in achter standsbuurten werken gevaren- geld te bieden, kan rekenen op steun van de fracties van de SP en Christenunie. Vandaag debatteert de Tweede Kamer tijdens een spoeddebat over de werkdruk en de onveilige werksituatie voor ver loskundigen in zulke buurten. Sommige Rotterdamse wijken zijn zo berucht, dat verloskundigen daar 's avonds niet alleen heen dur ven. In die wijken worden zwange re vrouwen doorverwezen naar het ziekenhuis. Verloskundigenver eniging KNOV eist dat haar leden, net als huisartsen die werken in achterstandswijken, een achter standstarief krijgen. Van dat geld zouden verloskundigen dan een taxi kunnen betalen. Minister Klink (Volkgezondheid) wees vori ge week het speciale tarief af Arib krijgt wel steun van de SP. Die wil het tarief ook invoeren voor kraamverzorgers in achterstands buurten. De Christenunie wil de hele financiering van de verloskun dige zorg tegen het licht houden. Gratis folder met meer dan 150 reisaanbiedingen. Pendelreizen; Met de nieuwste bussen naar Spanje, Kroatië en Hongarije Tot 100% kinderkorting Vroegboekkorting Eigen vervoer; Met eigen vervoer naar onze bestemmingen Zeer scherpe prijzen Overtuig uzelf op: www.solmarhotel.nl SPANJE Hotel Miami*** VP. Calella Al jaren tot volle tevredenheid in ons programma! Vriendelijk personeel en goede service. Gelegen in de typisch Spaanse toeristenplaats Calella, slechts 50 km van Barcelona. 10 dagen; vertrek op 16 of 23 mei slechts 159,-; vertrek op 30 mei slechts 189,-. In het hoogseizoen al vanaf 265,-. Verblijf van een kind t/m 10 jaar gratis in het hotel bij 2 volbetalenden. Hotel Papi*** VP. Malorat de Mar Ons best geboekte hotel, in het populaire Malgrat de Mar. Bij het centrum en 50 m van de boulevard. Restaurant doorlopend geopend en ook hier buffet eten zoveel u wenst en wanneer u wilt. 10 dagen; vertrek op 16, 19, 23, 26 of 30 mei vanaf 189,-. Verblijf van een kind t/m 10 jaar gratis in het hotel bij 2 volbetalenden. Gran Hotel Peniscola**** HP. Peniscola Wilt u dit schitterende viersterrenhotel ervaren? Gelegen aan de boulevard van het bijzondere plaatsje Peniscola. Op verschillende data in mei, juni, augustus, september en oktober verblijft een kind t/m 10 jaar gratis in het hotel bij 2 volbetalenden. Prijs al vanaf 257,-. Verrassinqshotel*** VP. Malgrat de Mar/Santa Susanna In de meivakantie (vertrek 25 april) 10 dagen naar de zon op basis van volpension in één van onze hotels in Malgrat de Mar Santa Susanna! Verblijf van een kind t/m 10 jaar gratis bij 2 volbetalenden. ACTIEPRIJS 179,-. Al onze prijzen zijn p.p., gebaseerd op 2-pers. kamers. Verblijf kind gratis geldt alleen bij verblijf van 2 volbetalenden, voor het kind betaalt u dan alleen de busreis. Verplichte toeslag Royal Class 25,- p.p.Administratiekosten 5,- KROATIE Kroatië staat bekend om de mooie natuur en is een bezoek zeker waard! Maak nu zeer voordelig kennis met dit schitterende land. U verblijft bijvoorbeeld in: Hotel Beli Kamik*** HP, Njivice: 10 dagen, vertrek 9 mei €199,-. Gelegen in een bosrijke omgeving, op 150 m van het strand. HONGARIJE Voor het eerst in ons pendelprogramma: het Balatonmeer in Hongarije; het grootste meer van Midden-Europa! Diverse hotels in de plaatsen Siofok, Balatonfüred en Balatonföldvar in onze brochure. Bijv. Hotel Neptun*** HP, Balatonföldvar; 10 dagen, vertrek 30 mei en 13 juni 199,-. EXCURSIEREIZEN Wilt u graag in groepsverband op reis en veel van een land zien? Dan zijn onze specials iets voor u! We hebben weer een aantal prachtige reizen samengesteld en vragen uw speciale aandacht voor: 5 dagen Normandië: lang weekend naar deze romantische streek ten westen van Parijs. Slechts 254,-. 8 dagen Bloemenrivièra: zeer gevarieerde rondreis naar deze levendige toeristenstreek in Italië, geschikt voor jong en oud! Vertrek 3 april 399,- (meerdere data mogelijk). 8 dagen Budapest-Wenen-Praag: combinatiereis langs 3 prachtige Europese steden. Vertrek 3 april 349,- (meerdere data mogelijk). 10 dagen Kroatië-Dalmatië: bezoek de wondermooie meren van Plitvice en de steden Split, Sibenik en Zadar. Vertrek 11 april 399,- (meerdere data mogelijk). 10 dagen Kroatië-Kvarnerbaai: een combinatie van cultuur en prachtige natuur. Vertrek 11 april 390,- (meerdere data mogelijk). Berlijn - Praag - Wenen - Loire - Normandië - Tirol - Salzburg - Toscane - Bloemenrivièra - Kroatië - Griekenland - Mallorca - Polen 'SS? Met tevreden klanten uit heel Nederland Lees dit alles en veel meer in onze gratis folder. Bei 0495 588 740 of surf naar www.solmar.nl of stuur ons een e-mail en meldt u aan wanneer u op de hoogte wilt blijven van steeds de laatste aanbiedingen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6