I35 Arsenal op fraaie wijze langs Milan 36 en 37 Woensdag 5 maart 2008 Tip? sport@pzc.nl UCI dreigt renners met zware straffen bij deelname Parijs-Nice Londenaren slaan in slotfase toe in San Siro: 0-2. door Hans Leber DEN HAAG/MILAAN - Je hoeft als man de Griekse beginselen niet te zijn toegedaan om te kunnen ge nieten van mannelijk schoon. AC Milan-Arsenal (0-2) was een paar minuten oud toen de bovenbenen van Emmanuel Adebayor tijdens een actie van de Togolees scherp in beeld kwamen. Spieren als mas sieve kabels in de stevige, donkere bovenbenen lieten de bal doen wat de hersenen bedachten. Het was de opmaat van een pracht van een voetbalavond die Arsenal verdiend naar de kwartfinale van de Champions League bracht. En dan is de schoonheid van de Itali aan Paolo Maldini, die afscheid nam van Europa, nog niet eens be sproken. Emmanuel Adebayor is de laatste maanden de verpersoonlijking van Arsenals prachtige voetbal. Na tuurlijk zijn de resultaten in Enge land pover de laatste weken en werd de koppositie verspeeld aan Manchester, dat de Londenaren ook nog eens afdroogde in de FA-Cup(4-o). Maar soms zoekt het oog eenvou- Arsenal schakelt in de Cham- pions League verdiend AC Milan uit. Na de 0-0 in Londen wint de ploeg van trainer Arsène Wenger met 0-2 in San Siro. Co Ahead-trainer Snoei op non-actief DEVENTER - Trainer Mike Snoei van Go Ahead Eagles is op non-ac tief gesteld. Zijn taken worden overgenomen door de technisch manager, Gerard Somer. De matige resultaten na de winter stop worden als reden genoemd voor het besluit. De laatste maan den zakte het team onder leiding van de 44-jarige coach terug tot de achtste plaats in de Jupiler League. Go Ahead pakte een periodetitel. Van Celder in finale eerste wereldbeker DOHA - Turner Yuri van Gelder heeft in Doha bij de eerste wereld bekerwedstrijd van het seizoen de finale bereikt op het onderdeel rin gen. Hij kwam in de kwalificaties tot een score van 16,200 en was daarmee de beste. Jeffrey Wammes slaagde er op vloer niet in de finale te bereiken. Hij werd elfde met een score van 14,800. Sluiskil-voetballer Ferdi Kabal in militaire-selectie digweg schoonheid. En Arsenal speelt mooi voetbal, bij winst of verlies. De sierlijkheid waarmee Adebayor beweegt en kan scoren, maakt hem tot beeldvanger. Gister avond legde een afstandsschot van trainer Arsène Wengers Spaanse architect Francesc Fabregas de Itali anen in de tweede helft het zwij gen op en klaarde Adebayor in de blessuretijd de klus: 0-2. Arsenal koerst na de verloren finale van 2006 (2-1 verlies tegen Barcelona) wederom richting eindstrijd. Wie dacht dat de Italianen zich al leen maar zouden ingraven, zoals recent in Londen, vergiste zich gis teravond. Naast Arsenal was voor al de toeschouwer de winnaar. AC Milans geblesseerde Clarence See- dorf keek toe vanaf de tribune, Ar senals Robin van Persie vanaf de reservebank. De Rotterdammer is bijna hersteld van een blessure. Het was dus genieten gisteravond. In alle opzichten. Voor Paolo Mal dini betekende het verlies het af scheid van het Europese toneel. De 39-jarige zit in zijn 24ste en laatste contractjaar bij AC Milan. Hij speelde nog met zijn huidige coach die vier jaar na hem een con tract tekende. Paolo zat er zelfs al jaren voordat Ruud Gullit, Marco van Basten en Frank Rijkaard bij Milan kwamen spelen. Zeven Itali aanse titels, één nationale beker, vijf keer de Europacup I/Champions League en drie we reldbekers haalde hij. Er komt geen Scudetto meer bij, want Mi lan doet het slecht in eigen land. Skiër Lanzinger moet voet missen OSLO - Skiër Matthias Lanzinger moet toch een amputatie onder gaan. De Oostenrijker kwam zon dag in de Noorse wintersport plaats Kvitfjell ernstig ten val en liep onder meer een open been breuk op. De skiër (27) onderging een negen uur durende operatie aan zijn linkerbeen, maar een stag nerende bloedcirculatie zorgde voor complicaties. Daarom is beslo ten zijn linkervoet te amputeren. Oud Ajax-logo voor veel geld te koop AMSTERDAM - Een oud logo van Ajax is een gewild object op inter net. Gisteren werd op Markt- plaats.nl al 300.000 euro geboden op de Ajax-letters die de eretribu ne van het oude stadion De Meer sierden. De eigenaar zegt het logo wegens een verbouwing te willen verkopen. De letter 'x' is licht be schadigd, de andere letters zouden nog in originele staat verkeren. Aanvaller Emmanuel Adebayor (wit shirt) van Arsenal in een fel duel verwikkeld met Kakha Kaladze van AC Milan. De Togolees scoorde namens de Londenaren de 0-2 in San Siro. foto Antonio Calanni Top 10 Algemeen klassement Marie de Jonge Thomas Michel Piet Pladdet Paul Jeffrey Kees Huizen Marcel Rooze Jouke van Dam Elmar de Kok Vosje FC Talm Micky boys FC Wonderstok Scheldemondl FC Bal op het dak TobCoach Stelletje prutsers FC de bikkelaars Ektor Woonplaats; Heerenhoek Meliskerke Vlissingen Terneuzen Vlissingen Vlissingen Goes Lewedorp Oostkapel Ie Kerkwerve Top 10 Rondeklassement 1 Stefan Red yellows boys Arnemuiden 59 Afd 801 Schelde AL2 Vlissingen 57 Wilko Vermue De Tarral-Boys Ovezande 55 4 Gerda Stoelhorst Trui'sTeam Vlissingen 55 Dennis Dirkie Nieuwendijk 55 6 Milan Geschiere Rutturuteruh Heinkenszand 54 7 Pedro Alfateam Wemeldinge 53 8 Bianca Bodhi! Goes 52 Mangeloos Knakkers United Eindhoven 51 10 Ria Mauritsstraat Ovezande 50 Top 5 Superleagiie Klassement l Appeltje eitje Lewedorp 8186 2 Volharding Ovezande 8128 3 Meeuwen Zoutelande 7911 4 Scheldemond Vlissingen 7692 5 Oostkapelle Oostkapelle 7649 Ga voor de volledige klassementen van Voetbalcoach van het Jaar naar www.pzc.nl/voetbalcoach

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69