Droomwens van Ferdi Kabal Van Deutekom blaakt van het zelfvertrouwen Omloop van Axel voorziet in behoefte Bod op aandelen van Liverpool 36 I Woensdag 5 maart 2008 PZC Redelijke belangstelling voor halve marathon Road Running Axel. AXEL - De komende weken staan enkele halve marathons op het pro gramma in Zeeuws-Vlaanderen. De internationale Zwinstedenloop van Sluis van zondag 16 maart is ongetwijfeld de bekendste. Voordat het zover is, wordt de Om loop van Axel gehouden. Zaterdag staat deze loop op het programma. Road Running Axel besloot enkele jaren geleden deze wedstrijd te houden. En omdat de belangstel ling telkens behoorlijk was, blijven Anton Wattel en zijn medewer kers de loop organiseren. „Waarom niet. Het is een mooie wedstrijd. Natuurlijk in de eerste plaats vanwege de sportieve be langstelling. Zolang het zo door blijft gaan, zullen wij blijven orga niseren. Het is voor ons als Road Running Axel bovendien een mooie afsluiting van het seizoen", aldus Wattel, die voorzitter is van de Road Running Axel en zaterdag als koersdirecteur zal fungeren. Vorig jaar had de halve marathon van Axel ruim honderd deelne mers. Toen ging de overwinning naar de Belg Bart Bleijaert terwijl Edwin de la Ruelle uit Koewacht fraai derde werd. Sinds dit seizoen vertrekt de halve marathon vanuit het Axelse Bos in de Boslaan. De officiële start wordt pas gegeven aan de Hulster- seweg. Het vertrek is om 14.00 uur. Naast de halve marathon zijn er ook lopen over vijf en tien kilome ter. Deze gaan om 14.15 uur van start. De Omloop van Axel kan zich op een behoorlijke belangstelling verheugen. De wedstrijd is de af sluiting van het seizoen van Road Running Axel. Schaatster komt in Nagano op WK in actie op vijf afstanden. door Eric de Jager NAGANO - De grootste veelvraat van het WK afstanden in Nagano is al bekend voor het eerste start schot heeft geklonken. Paulien van Deutekom heeft zich ingeschreven voor vijf afstanden. Dat is veel, geeft ze toe, maar ook heel logisch. Met Cruijffiaanse logi ca legt de wereldkampioen all round uit: „Mijn afstanden zijn de 1500 en 3000 meter. De ploegen- achtervolging doe ik natuurlijk ook. Maar de 1000 meter gaat ook steeds beter. Anni Friesinger is on genaakbaar, maar ik groei erin. En de vijf kilometer is helemaal aan het einde van het toernooi, dan kan ik die er net zo goed bij doen. Het toernooi duurt vier dagen, ik heb genoeg hersteltijd." Tot vijf maanden geleden had de vrolijke Van Deutekom nog nooit op het podium gestaan bij belang rijke wedstrijden. Toen die ban eenmaal was doorbroken, bleek er geen houden meer aan. Twee keer goud op de NK afstanden (1000 en 1500 meter), het wereldkampi oenschap in Berlijn en een World-Cupzege in Heerenveen (1500 meter). Van Deutekom blaakt van het zelf vertrouwen. De Olympische Win terspelen van Vancouver? „Vier Wereldkampioene schaatsen Pau lien van Deutekom rijdt op het WK afstanden in Nagano liefst vijf afstanden. Marianne Timmer rijdt er slechts één. keer goud", zegt ze resoluut. „De vijf kilometer zal wel afvallen, maar op alle andere afstanden heb ik een kans. Goud is toch het doel van elke sporter? Dan mag je ook geloven dat je dat kan winnen." In contrast met het volle program ma van Van Deutekom staat de compacte agenda van Marianne Timmer. De tweevoudig olym pisch kampioen van 1998 rijdt graag op de baan waaraan ze zo veel goede herinneringen heeft - ze won er in 2004 ook de wereldti tel sprint - maar heeft zich maar voor één afstand gekwalificeerd: de 500 meter. „Jammer", zegt Tim mer. „Ik voel me goed. Ben hard aan het oefenen op de eerste 100 meter. Ik ga er niet vanuit dat ik de 1000 meter als reserve mag rij den. Iedereen is fit. Maar als het moet, ben ik er klaar voor." LONDEN - Dubai Investment Capi tal (DIC) heeft gisteren een bod uitgebracht op de Engelse voetbal club Liverpool. DIC, eigendom van de Koninklijke Maktoum-familie van de Verenig de Arabische Emiraten, heeft de huidige Amerikaanse eigenaren Tom Hicks en George Gillet 400 miljoen pond (ongeveer 520 mil joen euro) geboden voor de club uit de Premier League. Volgens de Britse omroep BBC hebben de twee Amerikanen het overnamebod afgewezen. Wel zou Hicks zijn compagnon Gillet toe stemming hebben gegeven zijn aandelen aan DIC te verkopen, maar ook daar zou nog geen spra ke van zijn. De twee eigenaren zit ten niet meer op één lijn. Vanwege tegenvallende prestaties onder de nieuwe eigenaren is een groepje ontevreden fans sinds een maand zelf bezig 500 miljoen pond bij elkaar te brengen om de club te kopen. UITSLAGEN TENNIS Las Vegas. Mannen. Eerste ronde: Canas (Arg/4) - Thomas Johansson (Zwe) 6-3 7-6 (3), Kiefer (Dui/8) - Becker (Dui) 6-4 6-3, Hewitt (Aus/2) - Safin (Rus) 6-2 6-1, Korolev (Rus) - Roitman (Arg) 6-4 4-6 6-3, Cinepri (VSt) - Ma tisse (Bel) 2-6 6-3 6-4. Dubai. Mannen. Eerste ronde: Djokovic (Ser/3) - Cilic (Kro) 6-4 6-3, Roddick (VSt/6) - Ferrero (Spa) 6-2 6-4, Nadat (Spa/2) - Kohl- schreiber (Dui) 3-6 6-1 6-4, Lopez (Spa) - Tipsarevic (Ser) 6-3 4-6 6-4, Rochus (Bel) - Nie- minen (Fin) 6-1 6-2, Berdych (Tsj/8) - Monfils (Fra) 6-3 6-2, Ledovscich (Rus) - Al Balushi (VAE) 6-1 6-1, Mathieu (Fra) - Sirianni (Aus) 6-4 6-4. VOETBAL Districtsbeker Zuid I 5e ronde: Unitas*-Roosendaal 0-0, Baronie-GJS 2-0, Steenbergen-Internos 2-1, Terneuzen-Dosko 5-1, Real Lune-RKWO 2-5, Right'Oh-Theole 0- 8. wint na strafschoppen. Programma kwartfinale (22 maart): Unitas - Terneuzen, Baronie - Steenbergen, RKVVO - UNA, Achilles Veen - Theole. WIELRENNEN Lorca (Spa). Ronde van Murcia. Eerste etap pe, San Pedro del Pinatar-Lorca: 1. Brown (Aus) 197,3 km in 5.00.11, 2. Fernandez (Spa), 3. Perez Arrieta (Spa), 4. Troesov (Rus), (Spa), 54. Leezer, 66. Dekker, 80. Mollema, 87. Bo ven op 2.28. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Ferdi Kabal van Sluiskil maakt deel uit van de selectie van het Nederlands militair voetbalelftal. Hij speelde al mee in een vriendschappelijk duel tegen Jong RBC (uitslag 1-1). Op 18 maart staat het de wedstrijd tegen OSS'20 op het programma. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60