Zeeland 'Zeesluis is onbespreekbaar' Sporters in Sas bijna aan de slag ZPZC Woensdag 5 maart 2008 25 we eerst een actieplan. En als er iets uitkomt moeten we de markt op om investeerders te vinden." Deze manier van werken staat de WD niet aan. „Maar de oppositie is niet genegen niet mee te werken aan het economisch actieplan." Liber Baarends (D&T) is met open vizier het gesprek aangegaan. „We hebben getracht de onderwer pen die bij ons en bij onze achter ban leven voor Sluis en het achter land in te brengen." Voor Gemeen tebelangen en D&T is het weer be vaarbaar maken van de Damse Vaart een serieuze optie in het ac tieplan. „Provoost was in 2005, toen hij wethouder was, hier zeer enthousiast over", zegt Baarends. Fracties gemeenteraad kaderen toeristisch actieplan Sluis in. door Frank van Cooten SLUIS - Een zeesluis in Cad- zand-Bad is voor de fractie van de PvdA in de Sluise gemeenteraad absoluut onbespreekbaar. De fractie gaf dat aan in een ge sprek met Ed Peerbolte, projectma nager recreatie en toerisme van de Zeeuwse ontwikkelingsmaatschap pij NV Economische Impuls. Deze maatschappij heeft de afgelopen weken gesprekken gevoerd met de Sluise fracties om aan de weet te komen wat wel en vooral niet in het toeristisch actieplan voor de stad Sluis moet komen te staan. In steek is te voorkomen dat het plan later dit jaar, waarschijnlijk in juni, door de raad wordt afgeschoten. Het economisch actieplan wordt gemaakt na het afblazen van het project Sluis aan Zee. Er kleefden te veel onzekerheden aan dit me gaproject, vond de meerderheid van de raad. De raadsmeerderheid zat niet te wachten op een dure woonwijk. Dat laat volgens de raad onverlet dat Sluis een oppepper nodig heeft. Vandaar het actieplan. Op de gesprekken tussen de frac ties en Peerbolte is de stempel van vertrouwelijkheid gedrukt. „Wij hebben in ieder geval aangegeven dat we absoluut geen zeesluis in Cadzand-Bad willen. Anders komt Sluis aan Zee alsnog via een achter deur binnen", zegt Robert Evers (PvdA). „Wij mikken op bezoekers aan Sluis, niet op nieuwe inwo ners." William Gijsel (Gemeentebelan gen) en Johan Provoost (WD) gaan inhoudelijk niet in op de ge voerde gesprekken. Beiden hebben wel een dubbel gevoel over de ge- De fracties in de Sluise gemeen- teraad hebben gesprekken ge voerd met de NV Economische Impuls over het actieplan voor de stad Sluis. sprekken met NV Economische Impuls. „Eerst is door de meerder heid van de raad Sluis aan Zee af geblazen en nu moeten we opeens praten over alternatieven. Ik onder schrijf echter wel de noodzaak van het actieplan voor de stad Sluis. Het banktoerisme is immers weg gevallen en dat scheelt behoorlijk wat aan inkomsten", zegt Gijsel. Provoost kwalificeert het toeris tisch actieplan als een 'doekje voor het bloeden' voor de stad Sluis. De WD was immers een groot voor stander van Sluis aan Zee. „Plaatse lijke ondernemers waren bereid fors te investeren en die hebben we de deur gewezen. En nu begin nen we achterstevoren. Nu maken 'Vink uit Woudenberg beoogde exploitant fitness bij skihal.' door Raymond de Frel SAS VAN CENT - De sporters van de voormalige Fitland-vestiging in De Vlaanderen in Sas van Gent kun nen zich vanaf deze week weer in het zweet werken. Gisteren heeft de nieuwe exploitant Pascal de Gryse uit het Belgische Oostende fitnessapparatuur laten plaatsen. Voor de vestiging in Oostburg heeft De Gryse ook een huurover eenkomst getekend. Het wachten is daar volgens Danny Rombout nog op groen licht van energieleve rancier Delta, die garanties van de nieuwe fitnessexploitant wil. „Maar als dat er is, kunnen we er heel snel aan de slag", zegt Rom bout, die nog altijd directeur is van Fitland Zeeland maar als een soort 'bemiddelaar' probeert de vier vestigingen in Sas, Oostburg en Terneuzen weer operationeel te krijgen. „De onderhandelingen verlopen tussen De Gryse en de pandeigenaren. Ik span mij in de ze opbouwfase in om de leden weer aan het sporten te krijgen, maar het kan best zijn dat mijn rol daarna is uitgespeeld. Of ik die con clusie dan trek of dat de nieuwe ex ploitant dat misschien doet, kan ik nog niet overzien." De centra in Oostburg en Sas gaan verder on der de naam Basic Sports. De nieuwe start van de vestigin gen Foaks en Scheldorado in Ter- neuzen verloopt trager dan in Oostburg en Sas van Gent. „Ook daar wil De Gryse van start, maar we hebben hier te maken met lan delijk opererende bedrijven. Dat werkt wat vertragend. Bovendien heb ik vernomen dat er voor deze locaties meerdere partijen in de markt zijn." Een kleine drie weken geleden werd alle apparatuur uit de Fitland-vestigingen in beslag ge nomen, omdat verplichtingen aan pW De leden van Fitland kunnen van- af deze week weer sporten in Sas van Gent. Heropening van de vestigingen in Oostburg en Ter- neuzen laat nog op zich wachten. de bank niet werden nagekomen. Fitland was ook lange tijd in beeld voor de exploitatie van de skihal (SnowBase) en bijbehorende fit nessruimte in de Koegorspolder. Inmiddels is Kees Vink, eigenaar van het fitnesscentrum Body Flash in Woudenberg, in beeld voor de exploitatie van de fitnessruimte bij de skihal. „Het klopt dat wij volop in voorbereiding zijn, maar er is nog niets definitief De fitness ruimte moet volgens de planning 15 maart bouwtechnisch klaar zijn", zegt Vink. Bestuurder Ron Lensen van Leisure Development Zeeland, de bouwer van de skihal, wil geen mededelingen doen over de relatie tussen Fitland en de ski hal. Gespreksavond VOKK bij GGD in Goes GOES - De Vereniging Ouders Kin deren en Kanker (VOKK) houdt 19 maart een gespreksavond in Goes. De avond is bedoeld voor ouders van kinderen met kanker, of die aan de ziekte zijn overleden. De bijeenkomst is om 20 uur in het kantoor van de GGD Zeeland aan de Westwal in Goes. Meer infor matie en aanmelden bij regiocoör dinator Freddy de Burger via 0114-310435, of e-mail freddeburger@hotmail.com. Wandel- en fietstocht in polders rond Eede EEDE - De dorpsraad Eede houdt zondag voor de vierde keer de Wil- helmina wandel- en fietstocht. Deze tocht met afstanden van zes, twaalf en 25 kilometer voert de deelnemers door de polders rond Eede, Maldegem en Adegem. Inschrijven van 8.00 tot 13.00 uur in de Hof van Eede aan het Dorp splein. Voor de zes kilometertocht is inschrijven mogelijk tot 15.00 uur. De laatste controlepost sluit om 17.00 uur in de Hof van Eede. Deelnemers krijgen bij inschrij ving een consumptiebon. Kroner Singers in De Lieve in Hulst HULST - De Kroner Singers geven zondag 9 maart een optreden in dienstencentrum De Lieve aan de Broodmarkt 8 in Hulst. De Kroner Singers presenteren een complete show met wisselen de kostuums, een welbespraakte speaker en liedjes uit de oude doos, afgewisseld met moderne po pulaire nummers. Het concert begint om 14.30 uur en duurt tot 16.30 uur. De toegang is gratis. Voorstellingen Foxart Reynaertcollege Hulst HULST - 'Terug naar de toekomst' is dit jaar het thema van de voor stellingen van Foxart, de jaarlijkse showavonden waarop leerlingen van het Reynaertcollege in Hulst zich presenteren als theaterarties ten. De Foxartvoorstellingen zijn vrij dag 14 maart om 19.30 uur en zater dag 15 maart om 14.00 uur en om 19.30 uur in de aula van de locatie Zoutestraat van de scholengemeen schap. In De Vlaanderenhal in Sas van Cent werd gisteren fitnessapparatuur geplaatst. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53