land van de KVO niet langer nodig Onderzoek Vrom naar oplossing schooi nodig nieuwe regels turbines Belastingdienst Tweede route wandelen Sluis Klarinetduo bereikt finale PZC Woensdag 5 maart 2008 [23 EXECUTIEVERKOOP Op donderdag 6 maart 2008 om 10.30 uur vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van: R.R.P. Brasser Te koop wordt aangeboden: kantoorinventaris w.o.: laptop merk Acer, printers, bedrijfsinventaris w.o.: motormaaiers, aggregaten, lasapparaat, 2-assige aanhang wagen, een personenauto merk Opel, type Asta 1.4 stationwagen, bouwjaar 1994, wit, kenteken HN-DL-63 De plaats van de verkoop is: Middelburg, Fagotweg 2E. Bezichtiging donderdag 6 maart 2008 van 09.45 uur tot 10.30 uur. Alleen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst/ Zuidwest/kantoor Goes, Stationsplein 21 te Goes. Voor inlichtingen en/of informatie omtrent het wel of niet doorgaan van de verkoop 06-13 54 03 98 De belastingdeurwaarder belast met de executieverkoop foto Peter Nicolai sluis - VW-Zeeuws-Vlaanderen heeft een tweede wandelroute sa mengesteld in Sluis; 'Wandelen tussen Sluis en Sint Anna ter Mui den'. De route langs de rijke histo rie, natuur en cultuur van Sluis loopt door het polderlandschap en een deel van het vroegere Zwinge- bied. In de brochure staan verhalen over onder andere Generaal Can- telmo, (an zonder Vrees en |.H. van Dale. De route is verkrijgbaar voor twee euro bij de VW-win- kels in Zeeuws-Vlaanderen. Voor groepen is het ook mogelijk de rou te met een gids te lopen. Bij de VW verscheen eerder de wandelroute 'In de voetsporen van Napoleon en Van Dale'. middelburg - Het klarinetduo Joy ce van Leuven uit Terneuzen en Marie-Claire Zegers uit Sluiskil heeft zich als enige Zeeuws-Vla mingen geplaatst voor de finale van de Estman Muziekprijs Zeeuw se Jeugd voor duo's. Er zijn zes duo's geselecteerd, die vrijdag 14 maart optreden in de Zeeuwse Concertzaal in Middel burg. De toegang is gratis. Het is de negende keer dat deze muziek prijs georganiseerd wordt. Marie-Thérèse van Damme, Monique Mangnus en Lies van Hoof (vlnr) van de Vrouwen Organisatie Biervliet. Gevolgen nieuw beoordelingssysteem nog niet duidelijk. door Frank van Cooten HOOFDPLAAT - Het ministerie van Vrom doet onderzoek naar een ge heel nieuw beoordelingssysteem voor hoge windmolens. Uit onder zoek van Frits van den Berg van de Rijksuniversiteit Groningen bij een Duits windmolenpark blijkt dat de huidige rekenregels voor ge luidsproductie niet kloppen. Het ministerie laat dat weten in een brief aan de Stichting Actie groep Windturbines Hoofdplaat polder. Het bestuur van de stich ting trekt hieruit de conclusie dat de onderzoeksrapporten over de vijf windmolens in de Hoofdplaat polder in opdracht van de gemeen te Sluis dus niet kloppen. Deze rap porten concluderen dat het geluid van de turbines binnen de wettelij ke normen blijft. Volgens de stichting staan deze rapporten op de helling, omdat het ministerie de rekenregels op korte termijn aanpast. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Vrom is het nog veel te vroeg om conclusies te trek ken. „Het onderzoek van Van den Berg is gedaan naar het gedrag van een specifiek type windmolen on der bepaalde klimatologische om standigheden. Deze uitkomsten zijn dus niet een op een toepas baar op bestaande windmolens en nog te bouwen turbines in ons land. Het is dus veel te vroeg te concluderen dat onderzoeksrap porten niet kloppen." Volgens de woordvoerder hoeven bestaande windmolenparken ook niet afge broken te worden. „Die zijn ge bouwd conform de toen voorge schreven regels. Nieuwe inzichten doen daar niets aan af." PvdA-fractie Hulst wil andere locatie voor Willibrordusschool. door Conny van Gremberghe hulst - Burgemeester en wethou ders van Hulst moeten eind dit jaar voor de dag komen met een oplossing voor de huisvestingspro blematiek van de Willibrordus school. De basisschool ligt binnen de om walling en fungeert al jaren als on derwijsvoorziening voor kinderen uit de wijken Tragel en Groote Kreek. Vier keer per dag trekt een stroom van tientallen kinderen (en ouders) van en naar de binnen stad, met alle problemen van dien. De school zelf worstelt al jaren met ruimteproblemen. Op het schoolplein staan diverse schakel units, maar deze tijdelijke oplos sing lijkt inmiddels tot een duurza me verworden te zijn. Directeur Eddy van Remortel van de school heeft het gemeentebstuur al ver schillende keren gevraagd serieus na te denken over een andere loka- tie voor de school, het liefst aan de zuidrand van de stad. De PvdA-fractie in de gemeente raad van Hulst heeft het college verzocht in de gemeentebegroting voor 2009 ruimte te zoeken voor nieuwbouw van de Willibrordus school zodat de nieuwbouw een verdere groei van de schoolpopula- tie kan opvangen. Nog langer dan de voorbije vijf jaar met tijdelijke onderkomens werken kan volgens de Hulster sociaal-democraten ei genlijk niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51