koestert Kerkwerve van toen Rouvoet krijgt ervan langs Belastingdienst Batinova kan faillissement niet ontlopen SPZC Woensdag 5 maart 2008 23 EXECUTIEVERKOOP Op donderdag 6 maart 2008 om 10.30 uur vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van: R.R.P. Brasser Te koop wordt aangeboden: kantoorinventaris w.o.: laptop merk Acer, printers, bedrijfsinventaris w.o.: motormaaiers, aggregaten, lasapparaat, 2-assige aanhang wagen, een personenauto merk Opel, type Asta 1.4 stationwagen, bouwjaar 1994, wit, kenteken HN-DL-63 De plaats van de verkoop is: Middelburg, Fagotweg 2E. Bezichtiging donderdag 6 maart 2008 van 09.45 uur tot 10.30 uur. Alleen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst/ Zuidwest/kantoor Goes, Stationsplein 21 te Goes. Voor inlichtingen en/of Informatie omtrent het wel of niet doorgaan van de verkoop S 06-13 54 03 98 De belastingdeurwaarder belast met de executieverkoop Columnist Joop van Zijp herinnert zich nog dat hij als jochie dagelijks ging kijken hoe ver metselaar Jan de Jonge was gevorderd met de bouw van de muur rond de kerk in Kerkwerve. foto Mechteld Jansen (portret)/ Marijke Folkertsma Wethouder boos over lagere bijdrage voor opvoedkundig centrum. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland- wethouder Gilles Houtekamer is boos op minister Rouvoet van Jeugd en Gezin. Door een beslis sing van Rouvoet krijgt de gemeen te fors minder geld voor het vol gend jaar op te starten Centrum voor Jeugd en Gezin dan het tot nu toe had verwacht. „Het ministerie wil graag in iedere gemeente zo'n centrum, maar legt de uitvoering ervan neer bij de ge meenten", legt Houtekamer uit. „We kregen er dus weer meer werk bij, maar klaagden daar niet over en zijn hier enthousiast en vol goede moed mee aan de slag gegaan." Gevolg was dat Schouwen-Duive- land werd aangewezen als proefge bied voor de provincie. Daardoor zijn de plannen voor de komst van het centrum, waar ouders straks naar toe kunnen voor vra gen over opvoeding en dat de zorg voor 'probleemgevallen' gaat coör dineren, juist op het eiland in een vergevorderd stadium en zijn al di verse investeringen gedaan, uit gaande van de beloofde bijdrage van bijna vijf ton per jaar. Zo is de locatie voor het centrum al een poosje bekend: het gebouw van Al- lévo aan de Grevelingenstraat in Zierikzee. De teleurstelling was dan ook groot toen er een brief bij de ge meente in de bus viel waarin de minister aangaf het geld op een an dere manier over de gemeenten te gaan verdelen. „Het aantal kernen en de oppervlakte van de gemeen- D2 Wethouder Houtekamer is kwaad over de korting van het Rijk op de bijdrage voor het Cen trum voor Jeugd en Gezin. De ge meente moet nu veel bijleggen. te tellen niet meer mee", zegt Hou tekamer. En daar zijn plattelandsgemeente Schouwen-Duiveland en negen van de twaalf andere Zeeuwse ge meenten slecht mee. De bijdrage van het Rijk wordt dit jaar met 35.000 euro verlaagd naar 462.000 euro en vanaf volgend jaar met nog eens een ton. „Een koude douche", noemt de wethouder dat. „Dit valt me bar tegen van het Rijk." Gevolg is dat de gemeente met een flink gat komt te zitten. „We gaan in geen geval snijden in de voorgenomen diensten", stelt Hou tekamer resoluut. Gevolg: de toch al niet zo rijke gemeente Schou wen-Duiveland moet straks in de eigen reserves tasten om de komst en het voortbestaan van het cen trum mogelijk te maken. Schouwen-Duiveland gaat bij het ministerie nog wel bezwaar aante kenen tegen het besluit, net als de andere gedupeerde gemeenten. goes - Restaurant Nieuw Ocken- burgh in Goes, dat door financiële problemen van eigenaar Batinova sinds 1 januari dicht was, heeft nieuwe eigenaren. Ron Stolk en Bram Lopik hebben het restaurant overgenomen en zoeken een on dernemer die het wil uitbaten. Het Zuid-Hollandse duo is onder meer eigenaar van het vastgoed van restaurant Werelds in Oud-Be- ijerland en brasserie Hof van Port land in Rhoon. Voor Batinova, de eigenaar van de restaurants Nieuw Ockenburgh en Bienvenu en het voormalige gemeentearchief waar een grand café in was gepland, is een faillissement onontkoombaar. Directeur/eigenaar Geel richtte vo rig jaar samen met de Goese hore caondernemer Raymond Nico- dem Batinova op. De grootse plan nen - de groep had vijf zaken in Goes en Wemeldinge - liepen ech ter snel stuk. Reparatie kilometer riool in Renesse renesse - Waterschap Zeeuwse ei landen repareert ruim een kilome ter riool in Renesse. Het gaat om het riool van de Korte Moermond- seweg naar de Stoofweg. De weg hoeft niet opengegraven worden, omdat gebruik wordt ge maakt van een nieuwe techniek. Aan de binnenkant van de buizen wordt een polyester kous aange bracht die vervolgens wordt verhit en zal verharden. Het rioolwater wordt tijdelijk afgevoerd met tank auto's. Passieconcert in Adriaanskerk dreischor - Het Schouws Kamer koor verzorgt zondag 16 maart een passieconcert in de Adriaanskerk in Dreischor. Passiemuziek uit di verse stijlperioden wordt ten geho re gebracht. Met het programma wil het koor de concertbezoekers voorbereiden op de 'stille week' waarin de the ma's lijden en dood centraal staan. De vocale muziek wordt afgewis seld met orgel- en fluitspel van Leen en Chantal monster. Het pas sieconcert begint om 16.30 uur. Schilderes Anneke Pijl toont werk in Ouddorp ouddorp - Schilderes Anneke Pijl laat deze maand haar werk zien in 't Blaeuwe Huus, het VW-kan- toor in haar woonplaats Ouddorp. Pijl schildert met acrylverf en ge bruikt ook materialen als hout, ju te en golfkarton. De expositie is tot en met 29 maart te zien tijdens openingstij den van het kantoor. Doordeweeks is dat van 9.00 tot 17.00 uur en zaterdags van 9.00 tot 16.00 uur. Mondriaanexpositie in Welzijnshuis zierikzee - In het Welzijnshuis aan de Calandweg in Zierikzee is vanaf maandag 10 maart een expo sitie te zien van werk van leerlin gen van de Johan Louis de longe- school. In het kader van de lessen creatieve vorming lieten de kinde ren zich inspireren door het werk van schilder Piet Mondriaan. Het resultaat mag er zijn: achttien kleurige werken. Wethouder Gil les Houtekamer tekent voor de opening maandagochtend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43