Tholen-stad gaat flink op de schop Bouw brug uitgesteld Goese beboet voor weigeren blaasproeven 2 DESIGN BRILLEN VANAF 169.- Bunker wordt uitkijkpunt PZC Woensdag 5 maart 2008 25 Bijna dertig projecten op lijst die moet leiden tot een masterplan. door Rob Paardekam THOLEN - Tholen-stad gaat de ko mende jaren flink op de schop. Bijna dertig kleine en grote projec ten staan op stapel, zo blijkt uit een notitie van de gemeente. Als de gemeenteraad zich kan vinden in de lijst worden de projecten ge bundeld in een masterplan. College en ambtenaren hebben een tijdje geleden bij elkaar geze ten om eens te bekijken welke ont wikkelingen er allemaal spelen in en rond het stadje Tholen. Dat ble ken er een hoop te zijn. Boven dien vertonen sommige projecten de nodige samenhang met elkaar. Daarom vinden burgemeester en wethouders het verstandig om alle ontwikkelingen niet langer los van elkaar te zien, maar juist te bunde len in een zogeheten masterplan. In de lijst wordt onder meer ge wag gemaakt van de uitbreiding van Meulvliet. Door de groei van Tholen zal het sport- en gemeen schapscentrum in de toekomst uit gebreid moeten worden. Verder komt ook het bekende probleem De eerste aanzet tot een master plan voor Tholen-stad is gege ven. Het college heeft een lijst opgesteld met zo'n dertig projec ten die erin moeten komen. van voetbalvereniging Tholense Boys aan bod. De club kan niet meer uit de voeten op het huidige sportpark. Dat wordt daarom ver plaatst naar de andere kant van de Postweg. De basisscholen, die eveneens met ruimtegebrek kam pen, kunnen dan wellicht uitbrei den of nieuw bouwen op de huidi ge velden. Ook over zwembad De Spetter zal binnenkort een besluit genomen moeten worden. Het is gebouwd in 1974 en aan een grondige reno vatie toe. Het zwembad voldoet niet meer aan alle eisen die op dit moment gelden en kan alleen nog open zijn door een gedoogbeleid van de gemeente. Een ander groot plan is de omvor ming van bedrijventerrein Noord tot een gebied met woningen en kantoren. In de lijst staan verder onder meer de herinrichting van de Eendrachtsweg, het verplaatsen van de brandweerkazerne, de uit breiding van de begraafplaats en de komst van een nieuwe woon wijk 'Molenvliet' tussen Stadszicht en de Dalempolder. Met de oester putten heeft de gemeente ook gro te plannen. Het gebied zou zo inge richt moeten worden dat er in de toekomst allerlei evenementen ge houden kunnen worden. Er zou den ook een ijsbaan of speelvoor- zieningen kunnen komen. Als de raad zich kan vinden in de lijst worden alle projecten in een veel concreter masterplan gegoten. BURCH-HAAMSTEDE - De vleugelbunker aan de Mool- weg bij Haamstede wordt een uitkijkpunt. Deze week is gebiedsbeheerder Natuurmonumenten begonnen met het rooien van bomen die het uitzicht vanaf de bunker belemmeren. Het is de bedoeling dat aan de Westzijde van de beton nen kolos een trap en een stalen plateau komen. Vanaf de bunker hebben bezoekers een fraai uitzicht over de duintoppen en valleien van het Zeepegebied. foto Marijke Folkertsma Vrouw mag jaar niet meer achter het stuur wegens dronken rijden. door Emile Calon MIDDELBURG - Tweeduizend euro boete waarvan de helft voorwaar delijk. Daarnaast ook nog eens twaalf maanden niet mogen rij den in een auto. Die straf legde gis teren politierechter J. Hopmans op aan een Goese vrouw. De vrouw was in de nacht van 15 december betrapt door de politie, terwijl ze 'duidelijk' te veel had gedronken. Hoeveel werd niet duidelijk, om dat ze volgens het OM de blaasproef weigerde goed uit te voeren. Hoewel ze haar rijbewijs vervolgens moest inleveren, stapte ze die nacht weer in de auto waar na ze opnieuw werd aangehou den. En weer weigerde ze de blaasproef goed uit te voeren. Vol gens haar omdat ze geheel over stuur was en niet bij machte om de agenten te vertellen dat ze last had van astma. Officier van justi tie J. Zondervan eiste een werk straf van honderd uur en een rij ontzegging van achttien maanden. Hopmans ging niet met die eis mee, omdat hij denkt dat de vrouw een 'eenmalige en heel ver velende uitglijder' heeft gemaakt. door Dominica Groenleer MIDDELBURG - De bouw van de tweede Schroebrug over het Ka naal door Walcheren in Middel burg begint op 31 maart in plaats van deze week. De overlast voor het verkeer bij de huidige Schroe brug laat daarom langer op zich wachten. De Schroebrug wordt een tijdje afgesloten voor het ver keer en scheepvaartverkeer. Tij dens het hoogseizoen, van 1 mei tot en met 1 september, is de brug gewoon open voor alle verkeer. In december moet de brug klaar zijn. De tweede Schroebrug moet zor gen voor een betere doorstroming van verkeer bij de huidige Schroe brug. De belangrijkste aanpassin gen zijn het aanleggen van een voetgangersbrug en de verbreding van de huidige Schroebrug. 2 voor 1 Bij Speesavers krijg je 2 brillen voor de prijs van 1. Kies elke 2e bril met een montuur van dezelfde of een lagere waarde en dezelfde PENTAX standaard enkel voudige of varifocale glazen. Speesavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover 't Kruidvat) 0113 - 22 93 03 - - Speesavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 - 64 22 60 Dit aanbod geldt bij aankoop van een montuur v.a. 99- of een design montuur v.a. 169 - met gratis PENTAX standaard enkelvoudige of met PENTAX standaard varifocale glazen v.a. 79.-. Voor extra glasopties gelden vaste toeslagen. Dit aanbod geldt voor één persoon. Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen. Kijk op www.specsavers.nl voor de dichtstbijzijnde winkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35