Zeeland 'Ik ben een echte tafelgoochelaar' in andere wijk' Opplusregeling is een succes in Borsele Reiziger wil vroeger reizen met korting Belastingdienst L_ PZC Woensdag 5 maart 2008 23 Jaap den Ouden is vingervlug op de vierkante centimeter. door Frank Balkenende 'S-GRAVENPOLDER - Hij is geen Hans Klok die in een wervelende lichtshow eventjes Pamela Ander son 'wegtovert'. Nee, goochelaar Jaap den Ouden uit 's-Gravenpol- der is meer van de truc op de vier kante centimeter. Het liefst heeft hij de neuzen zo dicht mogelijk op zijn tafel. Dan is de verbazing nog groter. „Hee, waar zijn die balle tjes? Goh, hoe weet je welke kaart ik heb getrokken. Da's de kick." De deur zwaait open. 'Welcome in the House of Magie'. Jaap den Ouden heeft zijn 'pak' aangetrok ken. Zwart colbert en dito panta lon, een karmozijnrood overhemd met gouden 'propeller'. Het is dui delijk: hier staat een goochelaar, zij het een hobbymatige. In de huiskamer rust op een stan daard de magische kist, die hij wel elk weekeinde naar een bedrijfs feest, beurs, bruiloft, boottocht of kinderpartijtje mee zou kunnen torsen. „Dat doe ik niet, want ik heb ook een familieleven, maar het goochelen raakt weer in." Met dank aan de Britse schrijfster J.K. Rowling die met haar Harry Potter-boeken het enthousiasme voor de magie heeft aangewak kerd. „Er zijn steeds meer Pot- ter-feestjes. Hebben ze allemaal een puntmuts op. Het is natuur lijk leuk als daar dan ook een goo chelaar verschijnt. Bijna altijd doe ik dan ook balletje-balletje, om kinderen te waarschuwen voor vin gervlug bedrog. In Amsterdam en Parijs wordt het op straat gespeeld en verliezen mensen er grote inzet ten door. Ik zeg altijd tegen de jeugd: nooit balletje-balletje spe len. Jammer dat kinderen de trucs leuk vinden, maar ze niet willen le ren. Ik zou mijn kennis wel eens willen overdragen aan een jong ie mand. Zeeland telt tenslotte maar drie goochelaars." De grote Fred Kaps inspireerde de jonge Den Ouden. „Kaps was een tafelgoochelaar. Vingervlug met kaarten en balletjes." Het jochie van negen leerde zich trucjes en toonde zijn talent tussen de schuif deuren. „Voor familie en vrien den." Er volgde echter geen car- 'lk zeg altijd tegen de jeugd: nooit balletje-balletje spelen' rière in 'het amusement'. Den Ouden werd televisiereparateur. Tot hij in 1991 de topper Herman Koster aan het werk zag op een be drijfsfeest. „Binnen een paar secon den was ik verkocht. Sindsdien heb ik me suf geoefend. Het is bo venal vingervlugheid die je moet combineren met een stuk enter tainment. Je praatje erbij is min- een wijk waar de grotere proble men al zijn opgelost. In Goes-West liepen bewoners tegen zaken aan waar ze de gemeente voor nodig hebben. De Goese Pol der is net gerenoveerd; daar zou het beter passen." 'Local boarder' Jannie de Kunder noemde het voorbeeld van de speeltuin. „Als daar een toestel stuk is, kunnen we moeilijk als buurtbewoners met hamer en spij ker de boel komen repareren." Ook bleek uit de activiteiten van de local board dat de buurt vooral W* Er moet gekeken worden naar een andere vorm van wijkverte- genwoordiging, concludeerden SMWO, RWS, gemeente en local boarders gisteravond. zat te springen om een eigen school. De Kunder: „Maar ook dat lukt niet vanuit de bewoners. Ter wijl het schoolplein wel de ont moetingsplek bij uitstek in een wijk is." Dat de local board in Goes-West stopt betekent niet dat er geen be langenbehartiging meer is. Clubjes zat: een werkgroep wijkbelangen, een wijkvereniging, steungroep Goes-West-Noord en een huur dersvereniging. Die gaan samen met RWS, SMWO en gemeente kijken naar een andere vorm van wijkvertegenwoordiging. „Ze heb ben de komende tijd de uitdaging om de koppen bij elkaar te steken. Het zou goed zijn om uit al die clubjes één stem te laten spreken", aldus Henk Bekker van de RWS. Gemeente viert honderdste aanvraag bij Corrie en Kees Kouwer. door David Duijnmayer HEINKENSZAND - De opplusregeling in Borsele is een succes, en dat werd gisteren door alle betrokke nen gevierd bij Corrie en Kees Kouwer in Heinkenszand. Zij kre gen de honderdste opplussubsidie van de gemeente Borsele om aan passingen in hun huis te laten uit voeren, zodat zij daar langer zelf standig kunnen wonen. „Het opplussen werkt goed", vindt Kees Kouwer, „er komt niet een hele stapel bureaucratie aan te pas." Kees en Corrie hebben de drempel naar de huiskamer laten verlagen. Een grote verbouwing volgt nog, waarbij onder meer de badkamer flink wordt aangepakt. De opplusregeling bestaat in Borse le sinds april 2007. Vooral in de eerste maanden stroomden de aan vragen binnen. „Meestal gaat het om kleine aanpassingen", zegt wet houder Marga Vermue, „zoals lage re drempels of aanpassingen in het toilet." Bijzonder is dat in Borsele ook huurders recht hebben op de subsidie, terwijl dat in andere ge meenten, zoals Goes, niet het ge val is. „44 procent van de aanvra gers heeft een huurhuis", zegt Mar- lou Boerbooms van R&B wonen. EXECUTIEVERKOOP Op donderdag 6 maart 2008 om 10.30 uur vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van: R.R.P. Brasser Te koop wordt aangeboden: kantoorinventaris w.o.: laptop merk Acer, printers, bedrijfsinventaris w.o.: motormaaiers, aggregaten, lasapparaat, 2-assige aanhang wagen, een personenauto merk Opel, type Asta 1.4 stationwagen, bouwjaar 1994, wit, kenteken HN-DL-63 De plaats van de verkoop is: Middelburg, Fagotweg 2E. Bezichtiging donderdag 6 maart 2008 van 09.45 uur tot 10.30 uur. Alleen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst/ Zuidwest/kantoor Goes, Stationsplein 21 te Goes. Voor inlichtingen en/of informatie omtrent het wel of niet doorgaan van de verkoop S 06-13 54 03 98 De belastingdeurwaarder belast met de executieverkoop stens zo belangrijk, want vaak heb je de truc al in je handen liggen." Zijn repertoire omvat dik zeventig trucs. De meeste koopt hij, dik wijls bij een goochelaarswinkel in Haarlem. En daarmee trekt hij langs feesten, partijen en beurzen. „Ik ben een echte tafelgoochelaar. Ik werk met kaarten, muntjes en balletjes. Bekertjes liggen me niet zo, konijnen of duiven ook niet. In zorgcentra gebruik ik vaak wel an dere spullen. Ik heb ooit een de mente vrouw aan het praten gekre gen - ze zei alleen nog 'uh' - toen ik van een ballon een oranje pape gaai maakte. 'Oranje boven', zong ze. Het personeel stond perplex. Ja, dat geeft veel voldoening." Nog een truc dan. „Pak die twee balletjes in je hand... Hoeveel heb je er nu nog?" Uh? Nul. Hoe hij het doet? Tja... geheimpje. Jaap den Ouden goochelt vrijdag 16 maart tijdens de Woningexpo in de Zeelandhallen in Goes. NS gaat bekijken of reiziger kortingskaart eerder mag gebruiken. door Maurits Sep MIDDELBURG - De NS onderzoekt of Zeeuwse reizigers met een kor tingskaart al voor negen uur mo gen reizen met de bussen die rij den tijdens de treinloze maand april. Het bedrijf heeft dat gistera vond toegezegd op een informatie bijeenkomst in Middelburg over de werkzaamheden aan het spoor tussen 22 maart en 22 april. De bussen die de NS dan inzet, doen er gemiddeld een half uur langer over dan de trein. Mogen wij dan ook eerder vertrekken om toch op dezelfde tijd aan te ko men, wilden gebruikers van een kortingskaart weten. Die mag pas gebruikt worden na negen uur. Marlies van Daalen van de NS had begrip voor de vraag. „Ik zoek het uit", beloofde zij. Middelburgers die vlak langs de spoorlijn wonen, maken zich zor gen over de overlast, omdat op Walcheren gedurende de hele pe riode dag en nacht wordt doorge werkt. Klachten over overlast kun nen worden gemeld bij Prorail, dat het werk laat uitvoeren. Daarvoor is tijdens het werk 24 uur per dag en zeven dagen per week een tele foonnummer te bereiken (0900-7767245). Dat voor dat num mer betaald moet worden (20 cent per minuut), vond een buurtbe woonster belachelijk. Na het werk moet de geluidshinder van treinen echter wel flink minder zijn. Het verminderen van geluid is juist een van de redenen om de rails, de onderleggers en het grind tus sen de rails te vervangen. Reizigers kunnen gebruik maken van de directbus of de stopbus. Beide rijden twee keer per uur naar Bergen op Zoom en sluiten aan op de eerste en de laatste trein. De aansluiting op het veer Vlissingen-Breskens is slecht Reizi gers moeten rekening houden met wachttijden die kunnen oplopen tot een half uur. www.prorail.nl/zeeuwselijn Goochelaar Jaap den Ouden: „Ik heb ooit een demente vrouw aan het praten gekregen toen ik van een ballon een oranje papegaai maakte." foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33