Campinggasten boos over fors hoger tarief Zeeland mIIII 'Local board beter Hopeloos parkeren bij scholen Heinkenszand Scholieren Anna Jacobapolder dupe van nieuwe dienstregeling Flinke schade door brand in winkelpand 22 Woensdag 5 maart 2008 pzc Bij de Jan van Schengenschool is het een drukte jewelste sinds door de bouw van de jeugdsoos een extra toegangsweg is afgesloten. foto Dirk-jan Cjeltema Verkeersouder van de Jan van Schengenschool onderneemt actie. door Harmen van der Werf heinkenszand - Superdruk is het dinsdagochtend niet op het plein voor De Stenge in Heinkenszand. Ouders rijden in auto's af en aan met kinderen die naar één van de drie basisscholen vlak bij het sport- en congrescentrum moeten. „Had je gisterochtend moeten ko men", vertelt verkeersouder Anita Feher van de Jan van Schengen school. „Het was echt een chaos. Het is nu beter weer. Dat scheelt." Feher heeft de kat de bel aangebon den. Ze ergert zich al langer aan de verkeerssituatie bij de scholen in Heinkenszand, maar die is volgens haar sinds kort nog verslechterd. Oorzaak: de bouw van de nieuwe jeugdsoos achter De Stenge. Het bouwterrein is afgesloten. „Wel zo veilig", vindt Feher, „maar een ex tra toegangsweg naar de scholen is daardoor verdwenen en ook een parkeerterrein." Caroline Stevense komt aanlopen. Ze brengt haar kind naar school in de auto. „Hopeloos", noemt ze in één woord het plein voor De Sten ge. „Gisterochtend kon je hier geen kant op." De fiets is voor Ca roline geen alternatief. „Ik werk met de schooltijden." Veel vaders en moeders gaan van school door naar hun werk. Johan Viergever moet naar België. „Ver schrikkelijk", is het woord dat hij bezigt. „Het is een wonder dat er nog geen ongelukken zijn gebeurd. Je ziet kleine kinderen gemakke lijk over het hoofd." Feher heeft een oplossing: het gras veld voor De Stenge inrichten als parkeerterrein. „Al was het maar tijdelijk, zolang er wordt gebouwd aan de jeugdsoos en later nog ach ter De Stenge. Dat gaat zo'n ander halfjaar duren." Ze weet dat de gemeente Borsele daar liever niet aan wil. Achter De Stenge is een vrij groot parkeerter rein, bij woonzorgcentrum Dijkste- de. Meer parkeerruimte voor De Stenge, bij de scholen, trekt extra verkeer de nauwe Dorpsstraat in. Theo Smit, lid van de dorpsraad Heinkenszand, is op de fiets. „Bor sele wil het terrein bij Dijkstede uitbreiden. Dat moet versneld ge beuren. We zullen dat aankaarten bij de gemeente." Niet iedereen zit om meer parkeer ruimte verlegen. Hans Tempelaars: „Het gaat om piekmomenten. Straks, als het goed weer wordt, ko men er minder mensen met de au to." Anita Feher voelt zich door reacties van de meeste ouders ge sterkt in haar actie. „Het gaat om de veiligheid van onze kinderen. En zo erg is het niet als dat gras veld tijdelijk verdwijnt. Je ziet er nooit iemand lopen, ja, honden." De verkeerssituatie bij scholen in Heinkenszand is door bouwactivi teiten verslechterd. De dorps raad wil versneld uitbreiding van parkeerruimte achter De Stenge. Nieuwe eigenaar in Kattendijke rekent plots 900 euro meer. door Luc Oggel kattendijke - Caravanbewoners op Camping Kattendijke zijn niet blij met nieuwe eigenaar Greenvil- lage. Die heeft het staangeld met ingang van deze maand met negen honderd euro verhoogd, volgens de kampeerders om hen weg te ja gen, Greenvillage-directeur Bern- hard Hendriks ontkent dat. Camping Kattendijke is sinds 12 fe bruari in handen van Greenvillage Overberg BV uit Nijkerk, een orga nisatie die zich bezighoudt met de ontwikkeling en exploitatie van re creatieterreinen. Greenvillage heeft de camping overgenomen van Onne en Jolanda Traas, die er na achttien jaar mee stoppen. „Het wordt steeds moeilijker om personeel te vinden en je hebt nooit vrije tijd. We wilden allebei nog eens wat anders gaan doen nu Verkoop jonge duiven voor het goede doel lewedorp - In café De Goede Ver wachting in Lewedorp is vrijdaga vond een verkoping van 31 kop pels jonge duiven. De opbrengst is bestemd voor de Stichting Luludi, die zwerfkinderen in Macedonië helpt. De duiven, geschonken door Zeeuwse duivenmelkers en enkele Nederlandse toppers, zijn vanaf 19.30 uur te bezichtigen. Om 20.00 uur begint de verkoop. Inloopdag Kapelse muziekvereniging kapelle - Muziekvereniging Ons Genoegen uit Kapelle houdt zater dag een inloopdag. Publiek kan vrijblijvend binnenlopen om ken nis te maken met de vereniging en om instrumenten uit te proberen. Verder zijn ook docenten en be stuursleden aanwezig. De informa tie-ochtend is van 10.00 tot 12.00 uur. het nog kan", geeft Onne Traas als redenen aan. De circa 150 Nederlandse, Duitse en Belgische vaste campinggasten waren echter onaangenaam ver rast toen vorige week een brief van Greenvillage mét nieuwe, ne genhonderd euro hogere factuur in de bus viel. Onaangekondigd, al dus Willy Minnebo uit het Bel gische Brecht, die al 32 jaar op de camping staat. „Dit zijn maffia- praktijken, want we krijgen er niets voor terug. Sterker, er is ons medegedeeld dat de kantine voor lopig niet opengaat omdat ze nie mand kunnen vinden. En een campingbaas hebben ze ook al niet, dus ook geen beveiliging, con trole of aanspreekpunt voor de ca ravanbewoners. En dat terwijl er de laatste jaren op grote schaal is pjjj Op Camping Kattendijke is on- rust ontstaan over de nieuwe ei genaar, Greenvillage BV uit Nij kerk. Die heeft het staangeld met 900 euro verhoogd. Politie pakt twee jonge vandalen op goes - Met de aanhouding van twee minderjarigen heeft de poli tie Zeeland enkele vernielingsza ken in Goes opgelost. De aangehouden verdachten zijn twaalf en veertien jaar oud en af komstig uit Goes. De twee heb ben, zo vermoedt de politie, ver nielingen op hun kerfstok, zoals het ingooien van ruiten bij verzor gingshuis ter Weel en vandalisme bij een bouwplaats. Brassband Excelsior speelt in De Mythe goes - Brassband Excelsior uit 's-Heer Arendskerke houdt zater dagavond het jaarlijks optreden in De Mythe in Goes. Dit jaar doet ook Koor Lichte Muziek A58 mee. Het programma begint om 19.30 uur. Kaartjes kosten vijftien euro en zijn te koop aan de kassa van De Mythe of via de website: www.demythe.nl. ingebroken en werd vernield door onbekenden van buitenaf" Volgens Minnebo wil de nieuwe ei genaar de caravanbewoners wegja gen, maar volgens directeur Bern- hard Hendriks van Greenvillage is dat niet waar. „Als we het terrein leeg hadden willen hebben, had den we dat wel gezegd. Er zijn geen contracten." De forse verhoging van het staan geld is volgens Hendriks nodig om er 'een terrein van deze tijd van te maken'. „We gaan vanalles doen op het park, zoals nieuwe infra structuur. Maar zonder geld kan dat niet." Hendriks komt zaterdag naar Kat tendijke om tekst en uitleg te ge ven aan de kampeerders. Camping- gast Minnebo vermoedt dat dat een 'pittige bijeenkomst' zal wor den. Onne Traas vindt de situatie voor de caravanbewoners vervelend. „Wij beslissen te verkopen, je weet niet wat er dan nog achteraan komt." Meisje gewond door draad in fietstunnel middelburg - Een tienjarig meisje uit Middelburg is gisterochtend lichtgewond geraakt toen ze met haar fiets tegen een draad reed die in een fietstunneltje was gespan nen. Ze liep schaafwonden en een pijnlijke schouder op. De draad was gespannen in het tunneltje onder de Schroeweg tus sen de Middelburgse wijken Dau- wendaele en Magistraat wijk en was nauwelijks te zien. Goud en helderzienden in de Zeelandhallen goes - In de Zeelandhallen in Goes is zaterdag en zondag de Para normaal-beurs. De standhouders zijn actief op het gebied van alter natieve geneeswijzen en new age. Tegelijkertijd vindt ook de siera- denbeurs plaats. Beide beurzen zijn zaterdag open van 12.00 tot 17.30 uur, zondag gaan de deuren een uur eerder open. Veel leerlingen moeten in Sint Philipsland bijna uur wachten op bus. door Rob Paardekam anna jacobapolder - De fractie van het CDA in de gemeenteraad van Tholen trekt aan de bel over een probleem waar de buurtbus van Anna Jacobapolder naar Steen bergen mee kampt. Nu Con- nexxion de dienstregeling van de lijn tussen Bergen op Zoom en Middelharnis heeft veranderd, mis sen veel leerlingen in Sint Philips land hun aansluiting. Dan gaat het vooral om kinderen uit Anna Jacobapolder. Die nemen in hun woonplaats de buurtbus om in Sint Philipsland op de Con- nexxion-bus naar Middelharnis te stappen. „Omdat die bus tien mi nuten vroeger is gaan rijden, mis sen ze nu hun aansluiting en moe ten ze vijftig minuten wachten op de volgende bus", zegt coördinator Wim Quak van de buurtbus. Hij zou het probleem graag oplossen, maar de buurtbus mag zelf haar dienstregeling niet wijzigen. Volgens Quak is er sprake van mis communicatie tussen Connexxion en Veolia (waar de buurtbus on der valt). „Als de slimme jongens van deze twee vervoerders even naast elkaar gaan zitten, moet het probleem zo kunnen worden opge lost", denkt hij. Het CDA heeft vra gen gesteld en hoopt dat het colle ge de partijen wil aanzetten om snel tot een oplossing te komen. heinkenszand - In een tijdschrif tenwinkel aan de Dorpsstraat in Heinkenszand heeft gistermiddag korte tijd brand gewoed. Volgens officier van dienst Nelis Wisse van de brandweer Zeeland is de brand rond half één 's mid dags ontstaan bij het plafond. De oorzaak wordt nog onderzocht. In het pand, dat overigens te koop staat, waren vanwege de lunchpau ze geen klanten aanwezig toen de brand uitbrak. De schade aan de winkel is aan zienlijk, een belendende woning liep rookschade op. Het vuur werd bestreden met tankautospuiten uit Heinkenszand,'s-Heer Arendsker ke en Goes. Proefproject met bewoners gaat niet verder in Goes-West. door Lilian Dominicus goes - De local board in Goes-West heeft zichzelf opgehe ven. In een bijeenkomst gistera vond besloten de nog overgeble ven deelnemers, vertegenwoordi gers van woningcorporatie RWS, SMWO en de gemeente om niet langer door te gaan. „Maar het is wel de bedoeling verder te gaan met het leefbaarder maken van de wijk", zei sectorhoofd maatschap pelijke ontwikkeling van de ge meente en voorzitter van de verga dering Jaap Schipper. Een local board is een club die wensen en problemen van buurt bewoners in kaart brengt en daar een oplossing voor zoekt, vanuit de mensen zélf. Een mooi initiatief, dat elders in het land al op diverse plekken draait en succesvol is. Maar het is in Goes-West, dat proefproject was voor de rest van de gemeente, niet gelukt om het van de grond te krijgen. Provincie en gemeente trokken er 50.000 euro voor uit. Daarvoor werden een enquête en een wijkschouw gehouden en bloembakken in de Jacob Cats- straat geplaatst. Volgens SMWO-beleidsmedewer- ker Jos Bekker is gebleken dat Goes-West misschien niet de beste wijk is voor een local board. „De methodiek is beter geschikt voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32