'Verlies Indoor Zeeland doet pijn' Zeeland PZC21 Ockenburgh verkocht KNRM zoekt vrijwilligers Brandweerlieden oefenen in de sluis BEVELANDEN-THOLEN 30 en 31 29 Boete door Lilian Dominicus HANSWEERT - De Koninklijke Ne derlandse Redding Maatschappij (KNRM) is op zoek naar vrijwilli gers voor het nieuwe reddingsta tion in Hansweert. De eisen zijn streng: gezond, jonger dan 45 jaar en 24 uur per dag binnen tien mi nuten op het reddingsstation kun nen staan. „Het is een aparte manier van le ven", beaamt KNRM-voorlichter [anneke Stokroos. „Het zijn van die kleine dingetjes. Bij een feestje van ons zie je altijd alle auto's met de neus naar voren staan, klaar om weg te rijden bij een oproep." Toen bekend werd dat er een red dingsstation in Hansweert zou ko men, meldden zich spontaan 27 vrijwilligers. „Daar zijn er al een paar van af gevallen. Omdat ze te ver wonen of geen toestemming van de werkgever kregen." Wie overigens overdag in Hans weert werkt en elders woont, maakt ook een kans. Mits je werk gever meewerkt. Stokroos: „Meest al hebben we geen moeite 's avonds en in de weekeinden men sen te vinden. Maar voor overdag, dat is echt een probleem." Infoavond, 17 maart 19.30 uur in Kaj Munk, Hansweert. Aanmelden bij Koos v.d. Bent: 06-53296727 of j.vanderbent@knrm.nl Hippisch evenement keert ook niet terug op een andere locatie. door David Duijnmayer GOES - Zeeland heeft een toonaan gevend paardensportevenement verloren. Indoor Zeeland komt de finitief niet meer terug in de Zee landhallen, werd gisteren bekend. En het ziet er niet naar uit dat er op korte termijn een vergelijkbaar evenement komt. „Als er iets georganiseerd gaat wor den op paardensportgebied, dan zal het niet door ons gebeuren", zegt Piet Huige, voorzitter van de stichting Concoursen Hippique de Weelruiters vol overtuiging. „We hebben alle mogelijke locaties in Zeeland bekeken, maar het past nergens. Het lukt op een andere plek niet om de sfeer van Indoor Zeeland te behouden, inclusief de interactie met het publiek, de tri bunes rondom en de parkeergele genheid." Geen Indoor Zeeland betekent een gemis voor de paardensport. „Als ik op de reacties om mij heen afga, vindt iedereen het verschrik kelijk", zegt Huige. „We trokken in alle disciplines de beste ruiters." „Het is voor de sport heel jam mer", vindt Chantal Nijpjes, vorig jaar nog tweede op Indoor Zee land in de M2 klasse. „Er was meer concurrentie en er waren grotere namen en meer publiek. Het was een hele leuke wedstrijd. Ik had er dit jaar echt naar uitgekeken en naartoe gewerkt." Ook de honderden vrijwilligers die elk jaar meehielpen, zullen In- door Zeeland missen. „Het doet zeer in je hart", beaamt Ludwig Walrave, die de stallen verzorgde en meehielp bij de opbouw. „We hebben het jaren met veel plezier gedaan. In de wintermaanden zie ik niet zo snel iets vergelijkbaars komen. Bij De Kroo (de nieuwe wedstrijdhal in Nieuw- en Sint Het hippische evenement Indoor Zeeland komt definitief niet meer terug. Organisatie, ruiters en vrijwilligers spreken van een verlies voor de paardensport. Joosland, red.) kan het eventueel, maar niet op dit niveau." Exploitant Libéma laat weten het ook jammer te vinden dat het eve nement niet meer terugkeert. „Maar we kunnen er geen geld op toeleggen", zegt PR-manager Mau rice Nieuwland. „We hebben echt een heel scherp bod gedaan. Als het in de toekomst wel mocht luk ken met de financiering, staan wij er ook nog wel voor open." Huige denkt daar anders over: „Wat ons betreft is het definitief klaar. Het is echt einde verhaal." KATS - De brandweer haalde gisteravond een ge wonde van een brandend schip in de zandkreek- sluis bij Kats. Geen echte gewonde, want het ging om een oefening. Brandweerlieden moeten immers van alle markten thuis zijn. Dat ze hun hand niet omdraaien voor een brand in een sluis, lieten ze gisteren zien. De teams van Wolphaarts- dijk en Colijnsplaat/Kortgene rukten uit en zelfs het Goese duikteam moest eraan te pas komen. Behalve het redden van de slachtoffers op het schip moesten er ook mensen uit het water wor den gevist. foto Dirk-Jan Gjeltema 't Gors biedt gehandicapten werk zonder druk Rutger Wolfson neemt met pijn in het hart afscheid van Vleeshal Woensdag 5 maart 2008 Tip? redgoes@pzc.nl De veiling start op 7 maart. Wees er op tijd bij! Op www.veilingkrantên.nl bespaart u veel geld op.,meer dan 1.500 nieuwe producten bij regionale ondernemers. De veiling loopt van 7 maart tot en met 15 maart. kunt zich nu al registreren! zzwMs.mmam Tip? redactie@pzc.nl „Weet je wat er is gebeurd? Mijn fiets is weg." In zijn stem klinkt nauwelijks paniek door. Hij weet inmiddels dat zijn fiets niet is ge stolen. Het rijwiel stond buiten de rekken bij het station Goes. Nee, hij had de waarschuwingen niet gelezen, dat een schoon maakactie op til was. Fiets weg, naar huis lopen en een boete van 20 euro. In zijn stem klinkt bij het horen van het woord 'boete' opeens vreugde door. „Weet je nog, toen mijn zusje - twee jaar geleden - een bekeuring kreeg voor het rijden door rood licht? Jullie zouden de eerste boete voor ons betalen. En dit is mijn eer ste." Lezen kan hij slecht, maar met zijn geheugen is niks mis. veilingkranten. Zuid-Hollands tweetal neemt restaurant over van failliet Batinova. GOES - Restaurant Nieuw Ocken burgh in Goes, dat door financiële problemen van eigenaar Batinova sinds 1 januari dicht was, heeft nieuwe eigenaren. Ron Stolk en Bram Lopik hebben het restaurant overgenomen en zoeken nog een ondernemer die het wil uitbaten. Het Zuid-Hollandse duo is onder meer eigenaar van het vastgoed van restaurant Werelds in Oud-Be- ijerland, brasserie Hof van Port land in Rhoon en Fuiks in Capelle aan de IJssel. De twee kwamen via een horecamakelaar aan het pand. Een faillissement is onontkoom baar voor Batinova, de eigenaar van de restaurants Nieuw Ocken burgh (tot voor kort dan) en Bien- venu en het voormalige gemeen tearchief waar een grand café in was gepland. Directeur/eigenaar John Geel van Batinova en zijn raadsman lieten dinsdag verstek gaan bij de rechtbank in Middel burg, die het faillissement van Ba tinova zou uitspreken. Omdat er geen officieel bericht lag dat Geel daarmee akkoord gaat, stelde de rechtbank het faillissement nog even uit. Personeel werd de laatste maanden niet meer betaald. Vijf werknemers vorderen nog loon. Geel richtte vorig jaar met de Goe se horecaondernemer Raymond Nicodem Batinova op. Nicodem brak al na enkele maanden met zijn compagnon omdat voorspelde omzetten niet werden gehaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31