Minister houdt kruit droog Rechter vindt eis van officier van justitie voor slaan agente te laag #©©138111 Reimerswaal sluit rijen voor mosselsector Platanen tegen uitstoot C02 Restaurant Unilever Rotterdam kookt het beste CDA vermoedt 'sluipende fusie' PZC Woensdag 5 maart 2008 27 AXEL - De Stichting Recreatieve Ex ploitatie Smitsschorre (RES) in Axel draagt een steentje bij aan de strijd tegen de vervuiling van het milieu door de uitstoot van C02-gassen. In samenwerking met de openba re basisschool Prinses Marijke in Axel worden tijdens de nationale boomfeestdag op woensdag 19 maart dertig platanen geplant in het rennerskwartier op het motor crossterrein Smitsschorre aan de Lageweg. Later in het seizoen worden de kinderen nog eens uitgenodigd om te kijken of hun boom ge groeid is. Tegelijkertijd kunnen ze kennismaken met de motorcross- port. „Naast de meer dan 300 Canadese populieren die het terrein reeds omzomen, zullen ook deze bo men, ook al is het misschien maar een druppel op een gloeiende plaat, een deel van de CO2 die tij dens het crossen vrijkomt, opne men", zegt voorzitter Piet Apers. GOES - De Zilveren Oester voor beste kookkunst en gastheerschap is gisteravond weliswaar niet in Zeeland terechtgekomen, maar wel bij een Zeeuwse kok; Evert Vermandei van het bedrijfs restaurant van Unilever in Rotterdam. De persprijs was voor De Stadsschuur in Goes en de innovatieprijs voor restaurant Aneth uit Brug ge- Maandag kreeg al het Horizon College uit Heerhu- gowaard de Zilveren Mossel voor de school waar van de leerlingen het beste koken en presente ren. De wedstrijden werden gehouden op de ho recavakbeurs in Goes. Op de foto verschillende koks naast elkaar bezig met de voorbereiding voor de wedstrijd. foto Dirk-Jan Gjeltema KRUININGEN - 'Mosselsector verlo ren, rampspoed geboren'. Onder dat motto heeft de gemeenteraad van Reimerswaal zich gisteravond ongekend eensgezind uitgespro ken voor behoud van de mosselsec tor. Minister Verburg en het Euro pese Parlement kunnen een door alle partijen gesteunde motie uit Reimerswaal verwachten. Het blijft daar niet bij, als het aan de raadsleden ligt. Reimerswaal moet meer dan ooit de vinger aan de pols houden, alle partijen (pro vincie, andere gemeenten) bij el kaar brengen om één front te vor men en Yerseke als schelpdiercen trum extra promoten. Een gemakkelijk gevecht zal het niet worden, voorzag de eensgezin de raad. Voorzitter Jos van Dam me van vissersvereniging Yerseke zei geen akkoord te willen met na tuurorganisaties. „Ze zullen ons gij zelen." Hij noemde twee andere opties: resultaten van het lopende onderzoek naar mosselzaadvisserij tussentijds publiceren om de Raad van State te overtuigen of een juri disch waterdichte oplossing. Verburg zoekt uitweg uit impasse rond mosselsector. door Harmen van der Werf DEN HAAG - Minister Gerda Ver burg van Landbouw zoekt een uit weg uit de impasse die is ontstaan rond de toekomst van de mossel sector. Zij presenteerde gisteren in Den Haag het innovatieprogram ma voor de visserij waarvoor tot 2013 120 miljoen euro beschikbaar is. Dat de Raad van State vorige week de vergunning voor mossel zaadvisserij in de Waddenzee uit 2006 vernietigde, 'hangt als een schaduw over dit project', stelde Verburg na afloop. Concrete ideeën hoe de patstelling kan worden doorbroken, noemde Verburg nog niet. Het ministerie van Landbouw worstelt met de uit spraak van de Raad van State, waarin centraal staat dat er nog te veel onzekerheden bestaan over de effecten van mosselzaadvisserij op de Waddennatuur. „We moe ten voorzichtig te werk gaan", gaf Verburg aan. In een brief aan de Tweede Kamer had zij eerder op de dag aangege ven dat zij 'zal nagaan of het in 2005 in gang gezette schelpdiervis- serijbeleid alsnog uitvoering kan krijgen, dan wel of de uitspraak van de Raad van State verdergaan de gevolgen heeft'. Verburgs voor ganger Cees Veerman zegde eerder toe dat mosselsector tot 2020 de tijd krijgt om te verduurzamen en op natuurlijk mosselzaad mag blij ven vissen. Kan zij die belofte na komen? Verburg: „Dat is nu nog te veel gevraagd." Aan sanering van de mosselsector, die goed is voor zo'n tweeduizend arbeidsplaatsen, met name in Zee land, denkt Verburg niet. Zij wil de komende weken benutten voor overleg met 'alle belanghebben den'. De kans om nog op mossel zaad te kunnen vissen, lijkt een ak- Minister Verburg (CDA) wil voor zichtig te werk gaan om schade van negatieve uitspraak Raad van State te beperken. Aan sanering denkt ze niet. koord met organisaties als de Wad denvereniging en Vogelbescher ming Nederland. Als zij geen be zwaar bij de Raad van State ma ken, kan een vergunning ook niet geschorst worden. „Dat is een goe de suggestie, maar", benadrukte Verburg, „niet de enige." Voorzitter Bram Bierens van het Innovatie Platform Visserij nam het in Den Haag op voor de mos selsector. De Zierikzeeënaar stelde: „Het kan toch niet zo zijn dat zo'n oer-Nederlandse bedrijfstak teloor gaat." Het klonk als een bezwe ringsformule. CDA-Kamerlid Ad Koppejan kondigde gistermiddag een motie aan waarmee hij de mosselsector een hart onder de riem wil steken. DEN HAAG - De CDA-fractie in de Tweede Kamer wil dat minister Klink onderzoek doet naar een 'sluipende fusie' van de Ooster- scheldeziekenhuizen en Zieken huis Walcheren. Janneke Scher mer diende gistermiddag een mo tie in tijdens het algemeen overleg. Daarin vraagt de fractie dat Klink de Nederlandse Mededingingsauto riteit (NMa) of de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) laat nagaan of de ziekenhuizen door de oprich ting van het gezamenlijke medisch facilitair bedrijf ServiZZ en andere samenwerkingen niet al praktisch gefuseerd zijn. De NMa heeft de ziekenhuizen overigens al ge vraagd om uitleg over de stand van zaken. De formele fusieaan- vraag wordt eind maart verwacht. Agent in opleiding evenmin tevreden met straf voor Terneuzense. door Emile Calon MIDDELBURG - Officier van justitie J. Zondervan eiste volgens politie rechter J. Hopmans gisteren een veel te lage straf tegen een Terneu zense vrouw. Wat de officier be treft werd die 24-jarige vrouw be staft met een werkstraf van zestig uur voor het mishandelen van een agente. En dat was volgens de offi cier al een 'forse straf. In de vroege ochtend van 1 januari van dit jaar viel die benevelde vrouw in Terneuzen een agente aan. Daarbij werd die agente in het gezicht geslagen en raakte zo ook 'hele plukken haar' kwijt. Hopmans was duidelijk veront waardigd over wat die vrouw had gedaan. Hij nam haar ook zeer kwalijk dat ze zich niet had veront schuldigd tegenover de agente, noch een bloemetje had gestuurd. Hij hield haar voor dat mensen hun werk moeten kunnen doen. „U werkt zelf in de zorg. Wat zou u ervan vinden als u tijdens uw Wl Jonge Terneuzense vrouw ge- bruikt volgens haar advocaat niet langer de harddrug speed en is volgens hem ook aan het mati gen bij het gebruik van alcohol. werk zo zou worden aangevallen?" Advocaat G. Veen vertelde dat de jonge vrouw erg geschrokken is van wat ze heeft gedaan. Volgens hem heeft ze de speed afgezworen en drinkt ze nu ook veel minder al cohol. Hopmans veroordeelde haar tot een werkstraf van 120 uur waar van de helft voorwaardelijk. Een agent in opleiding, aanwezig op de publieke tribune, liet weten dat hij die straf ook niet zwaar ge noeg vond. Hopmans maakte hem duidelijk dat hij niet zomaar zeer hoog boven de strafeis van een of ficier van justitie kan gaan zitten. „Dan kan alleen als ik de eis echt zeer onredelijk vind." Kindergroep praat over verslaafde ouders TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaamse jon ge kinderen die opgroeien bij ouders met psychische en/of ver slavingsproblemen kunnen vanaf morgen meedoen met de Kinder groep van Indigo. De groep is van 16.00 tot 17.30 uur in het gebouw van basisschool De Springplank, Jacob Catsstraat 9 in Terneuzen. Lezing over palliatieve zorg VLISSINGEN - Ruth Schopenhauer, familiekamerverpleegkundige, geeft dinsdag 11 maart een lezing in Ziekenhuis Walcheren over ster vensbegeleiding. Aanvang is 19.30 uur, aanmelden kan via j.broer@zzlnd.nl of www.vupo- dium.nl (020-5989292).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29