eelanri tot nét boven Sint Laurens Blikken herinnering aan de Pier Parkeerterrein schaadt haven Marina Veere Juliana Jubileum Be\astingdienst veere - De gemeente Veere noemt de watersport één van de pijlers van het stadje Veere. Maar doet juist de watersport geweld aan. Dat stelt Watersportvereniging Ma- rina Veere in een reactie op het sce nario 'Veelzijdig Veere'. Om de stadskern autoluw te maken, wil de gemeente het terrein bij jacht haven Marina Veere vrijwel volle dig inrichten als parkeerterrein. Dan resteert hooguit ruimte voor een havenkantoortje en toiletten. „Dat is een jachthaven onwaar dig", schrijft de vereniging. Die pleit ervoor het terrein even wichtig te ontwikkelen, samen met de belanghebbenden. Daarbij kan gedacht worden aan herbouw van de Montfoortse toren, met ten minste ook een woning voor de havenmeester. De jachthaven zou uitgebreid moeten worden met vaste ligplaatsen in plaats van de voorziene passantenplaatsen. Blikmuseum Renesse is zeventig jaar oud Vlissings blikje rijker. door Emile Calon vlissingen - Het Blikmuseum De Blikvanger in Renesse is een bij zonder blik rijker. Een blik dat in 1936 door de Vlissingse banketbak ker Van der Linde op de markt werd gebracht met daarin Schelde- Piertjes, oftewel luxe boterkoekjes. Een blik met daarin 350 gram van die koekjes kostte destijds bij deze bakker in de Walstraat welgeteld tachtig cent. Bakker Van der Linde bracht deze Schelde-Piertjes in de handel ter gelegenheid van de bouw van de Vlissingse Pier. Die werd op 30 mei 1936 geopend en moest meer toeristen en recreanten naar Vlis singen lokken. In de jaren dertig wilde burge meester C. van Woelderen name lijk de economie van zijn stad ver groten op basis van de drie pijlers toerisme, haven en industrie. Die pier was geen lang leven bescho ren. In 1942 werd hij in opdracht van de Duitse bezetters gesloopt. De Duitsers waren namelijk bang dat zo'n pier door de geallieerden gebruikt kon worden bij een lan ding. In het begin van de jaren zes tig waren er wel plannen om de pier te herbouwen. Dat zou des tijds een miljoen gulden hebben gekost. Dat bedrag vond de ge meenteraad veel te veel, zodat nu alleen nog maar foto's en een en kel koekjesblik herinnert aan de tijd van de Vlissingse Pier. met echte kunstenaars MIDDELBURG - Kinderen van zes tot tien jaar kunnen vanmiddag sa men met kunstenaarsduo Ronald Mullié en Carla Dallinga stempe len met aardappelen. De door de kinderen gemaakte kunstwerken worden na afloop op gehangen in de bibliotheek. Voor de knutselmiddag staan twee sessies gepland; één van 14.00 tot 15.00 uur en één van 15.00 tot 16.00 uur. De middag vindt plaats op het plein in de Zeeuwse Biblio theek. Deelname aan de knutsel middag is gratis. Wilt u zich nog opgeven voor het jubileum van de Juliana Korpsen Middelburg Dit kan nog tot 15 april! Opgeven of meer informatie? jubiieum@juliana.org of 0118-463664 0118-625039 iiSlJipStfpilflflf®. PZC Woensdag 5 maart 2008 23 EXECUTIEVERKOOP Op donderdag 6 maart 2008 om 10.30 uur vindt een openbare verkoop plaats. De verkoop komt voor rekening van: R.R.P. Brasser Te koop wordt aangeboden: kantoorinventaris w.o.: laptop merk Acer, printers, bedrijfsinventaris w.o.: motormaaiers, aggregaten, lasapparaat, 2-assige aanhang wagen, een personenauto merk Opel, type Asta 1.4 stationwagen, bouwjaar 1994, wit, kenteken HN-DL-63 De plaats van de verkoop is: Middelburg, Fagotweg 2E. Bezichtiging donderdag 6 maart 2008 van 09.45 uur tot 10.30 uur. Alleen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van de Belastingdienst/ Zuidwest/kantoor Goes, Stationsplein 21 te Goes. Voor inlichtingen en/of informatie omtrent het wel of niet doorgaan van de verkoop ©06-13 54 03 98 De belastingdeurwaarder belast met de executieverkoop Kunstwerken maken Vijftigplussers worden verhalen voorgelezen vlissingen - Stichting Palladium houdt in samenwerking met Stich ting Werkt voor Ouderen vanmid dag een voorleesuurtje. Verhalen- vertelster mevrouw Willemien van Nassau leest dierenverhalen voor van La Fontaine. De middag in de bibliotheek van Ter Reede duurt van 14.30 uur tot 16.30 uur. De toegang is gratis. Het volgende voorleesuurtje is op 12 maart en staat in het teken van de boekenweek, waarvan het the ma 'senioren' is. Lammetjes knuffelen bij open dag in Veere VEERE - De familie Breel in Veere heeft zaterdag 8 maart en zondag 9 maart open weekend. Er zijn veel schapen, lammetjes, koeien, kalfjes, paarden en ander klein vee zoals kippen, eenden en ganzen. Kinderen kunnen hutten bouwen in de strobalenhoek of knuffelen met levende dieren in de knuffel hoek. De boer geeft rondleidingen om 13.00 uur en om 15.00 uur. De open dag wordt gehouden van 12.00 uur tot 16.00 uur. De boerde- rij van de familie Breel is te vin De toekomstige tunnel onder het Kanaal door Walcheren (boven) en feest bij het officiële begin van het werk aan de nieuwe N57 bij Middelburg. den aan de Bieweg 8 in Veere. foto's Ruben Oreel "rui.VI VAN DÊ p Li ND E ZO NEN Op het blikje uit 1936 is de Vlissingse Pier te zien. foto De Blikvanger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25