'Tunneltarief moet omlaag' Ondernemer 2 en 3 Witte ballons de lucht in voor vermoorde Lidewij en Pepijn Vandaag bij uw dagblad DNA tegen hondenpoep nvL// 7 HET WEER: Geregeld zon Technisch onderwijs zoekt de praktijk Woensdag 5 maart 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 55 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Z-Vlaamse gemeenten willen korting voor hun inwoners. door Raymond de Frel TERMEUZEN - De drie Zeeuws- Vlaam.se gemeenten pleiten er voor het tarief voor een passage door de Westerscheldetunnel voor Zeeuws-Vlamingen goedkoper te maken. Wethouder Co van Schaik van de gemeente Terneuzen schat in dat de 'kans van slagen niet groot is. „Maar wellicht komt de tegenpar tij eens tot inkeer, als we onze ar gumenten steeds opnieuw op tafel leggen. Misschien rolt er dan op een gegeven moment wel een te rechte korting voor Zeeuws-Vla mingen uit", zegt hij. Volgende week gaat hij in overleg met zijn collega-wethouders in Hulst en Sluis om een strategie te bedenken. „Er is sprake van rechts ongelijkheid, omdat Zeeuws-Vla mingen tol moeten betalen om tal van algemene Zeeuwse voorzienin gen te bereiken, zoals de recht bank, het provinciehuis en de cen trale Kamer van Koophandel", al dus Van Schaik. Hij reageert op een idee van fractievoorzitter Giel van Boom van TOP-Gemeentebe- langen. Die vindt dat het college zich in elk geval hard moet maken voor een belastingaanpassing, om dat werkgevers tunnelkosten niet van de belasting kunnen aftrek ken. „De vraag is of de rijksover heid bereid is de landelijke fiscale Hulst, Sluis en Terneuzen willen tunnelkorting voor hun inwo ners. Een bezoek aan bijvoor beeld het Provinciehuis is een du re grap voor Zeeuws-Vlamingen. regelgeving aan te passen voor een regionaal probleem. Het tolvrij ma ken van de tunnel is daarom vol gens ons een beter doel", vindt het Terneuzense college van B en W. Van Schaik beseft wel dat een tol vrije tunnel voor Zeeuws-Vlamin gen een haast onmogelijk verhaal is. „Maar als het plan van gedepu teerde Poppelaars doorgaat om als provincie de aandelen van de Wes terscheldetunnel te kopen, stijgen onze kansen. Want op het provin ciehuis hebben ze beter zicht dan in Den Haag op de manier waarop Zeeuws-Vlamingen nu hun gelief de vaderland moeten bereiken." Poppelaars hoopt met de aankoop van de tunnel het gat in de finan ciering voor de aanleg van een tun nel bij Sluiskil te dichten. Minister Wouter Bos (Financiën) denkt se rieus na over een bod van de pro vincie. Van Schaik: „Er moet 75 miljoen worden gevonden voor de tunnel bij Sluiskil. Die moet er hoe dan ook komen, ook al is het met tol voor de Westerscheldetun nel. Dat neemt niet weg dat het ta rief voor Zeeuws-Vlamingen om laag kan." pagina 3: commentaar ROOSENDAAL - Op basisschool De Wingerd in Roosendaal werden gisteren witte ballons opgela ten ter nagedachtenis aan de leerlingen Lidewij (6) en Pepijn (4) die vorig weekeinde in Roosen daal zijn vermoord. De uitvaart van de twee kinderen in Breda werd gistermiddag massaal bezocht. Volgens een poli tiewoordvoerder waren ruim driehonderd men sen bij de crematie. De plechtigheid was in beslo ten kring. Alleen genodigden waren welkom in Crematorium Zuylen in Breda, waar de politie toezicht hield. Volgens de woordvoerder was de 41-jarige vader van Pepijn en Lidewij niet komen opdagen. De politie beschouwt hem als de be- het informatieve businesskompas Morgen bij uw dagblad veilingkranten Bieden op meer dan 1600 nieuwe artikelen TILBURG - De SP in Tilburg kent de oplossing van het hondenpoeppro- bleem: een DNA-databank over hondendrollen. De partij stelt voor alle honden te registreren. Daarna wordt een DNA-monster afgenomen en krijgt het dier een halspenning. Met een schepje uit geruste controleurs kunnen dan via DNA in het bruin op straat na latige hondenbezitters opsporen. Scholieren in actie voor behoud mosselsector GOES - Zes scholieren van het Os- trea Lyceum in Goes zijn een hand tekeningenactie begonnen voor be houd van de mosselsector. De mei den uit Yerseke - Anouk Sinke, Ja nice Zoeteweij, Evelien Zoeteweij, Issey van Damme, Els Bakker en Celine Verschuure - hebben er al 300 verzameld. Ook hebben ze een site (steundemosselvissers.hy- ves.nl) geopend. Die heeft al ïooo leden. De actie gaat deze week nog door. pagina 27: Reimerswaal sluit rijen minister houdt kruit droog Tunneltarief moet omlaag voor Zeeuws-Vlamingen reageer op www.pzc.nl Het Nederlandse leger mag geen taken uitbesteden eens oneens 40% aantal reacties: 288 60% langrijkste verdachte. De man is sinds de moord spoorloos. In een opsporingsbericht op de regio nale en landelijke televisie toonde de politie gis teravond een foto van de man. Het opsporingsbe richt werd uitgezonden bij Opsporing Verzocht en bij de late editie van Hart van Nederland. foto Robert van den Berge WBÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27, 30 en 31; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 12; Economie: 15; Beurs: 16; Weer: 18; Strips: 19; Agenda: 28; Cultuur: 29; Sport: 34 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 -0231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1